S malými dětmi je stolování docela náročné, to může potvrdit každá máma. I čtenářka black.bird.third s tím má své zkušenosti, o které se s námi podělila.

Pobavila jste mě, milá black.bird.third. Omyvatelný ubrus jsme taky měli, a tou dobou na zemi i to lino. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Stolování u nás? Zatím bych Vás asi ke stolu nepozvala. Kdo má malé děti, jistě pochopí :-)

Vařím téměř každý den. Když nevařím, ohřívám. Scházíme se k obědu všichni. I tatínek. Jezdí domů na obědy. Snažíme se, abysme jedli všichni spolu a v jeden čas. Ale problém nastane, když tatínek sní polévku a vezme si druhé jídlo, v tu chvíli malá ptáčata přestávají jíst polévku a chtějí také to „druhé“. Kompot se při obědě musí vyndat, až když děti alespoň něco snědly. Jinak by snědly jen kompot a jinak nic.

Malé ptáče jí „v letu“. Přiběhne, vezme si jednou do pusy a odběhne. Když má prázdno, vrátí se, dojde k někomu dalšímu, zase otevře zobáček, dostane a zdrhne. Pokusy o udržení prcka v dětské jídelní stoličce samozřejmě jsou na denním pořádku. Ale vydrží v ní maximálně pět minut.

Starší prcek už vydrží u stolu. Ale zase ne všechno mu chutná. Poslední dobou si oblíbil chleba s hořčicí a posolit. Naučila ho to jeho sestřenka... Většinou odolám a tuhle ňamku mu neudělám. Ale... občas je tak protivný, že mu to namažu a je klid. Snad ho takové blafy brzy přejdou.

Když jsem kdysi občas sledovala „Prostřeno“, bavila jsem se tím, že se lidem nelíbili takové ty omyvatelné ubrusy. Mně se taky nelíbí, ale máme ho! A že dostává denně zabrat! A co toho musí vydržet. Krom jídla i nůžky. To ptáčata stříhala letáky. Jenže jim to nešlo dobře držet. I tu viděla, že ubrus přečnívá přes stůl a držet ho nemusí... Od té doby máme „igelitový ubrus s třásněmi“. Brzy ho vyhodím ... a koupím nový. Zase omyvatelný.

A ještě jednu hrůzu bych doma potřebovala. Lino. Vezmete hadr a setřete zbytky po obědě a je uklizeno. Zatím máme pod stolem koberec. Ano, hřeje do nohou, ale třeba takový knedlík omáčený v rajské omáčce jen tak nesetřete...

Doufám, že děti vyrostou a dostanou rozum. Poté si koupím krásný látkový ubrus s prostíráním a konečně se budu cítit u jídla dobře.

S pozdravem black.bird.third

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Scházíte se doma u jídla?

  • Jak u vás doma vypadá stolování?
  • Jíte všichni pohromadě, nebo si každý vezme, co chce, a kde chce?
  • Jak to máte o víkendu a jak přes týden?
  • Povídáte si u stolu?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás opět získá dárek, knihu Steaky od Paula Gaylera. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je STOLOVÁNÍ. Předem moc děkuju!

steak

Reklama