Domácnost

Scalibor Protectorband – účinná antiparazitární ochrana

Scalibor® je antiparazitární obojek, který ochrání vašeho psa před klíšťaty, komáry a pakomáry po dobu 5-6 měsíců. Díky unikátní technologii uvolňování účinné látky z obojku přímo na kůži psa, je obojek bez zápachu. Zároveň zajišťuje spolehlivou ochranu vašeho psa před onemocněními, která klíšťata a komáři přenášejí jako je babesióza, ehrlichióza, lymeská borelióza, klíšťová encefalitída, leishmanióza a dirofilarióza.

Obojek Scalibor® má následující účinky:

 • repelentní účinek:
  Tělo takto ošetřeného hostitele parazity odpuzuje.
 • účinek proti bodnutí:
  Zabraňuje bodnutí.
 • ochromující účinek:
  Způsobuje ochromení parazitů.
 • usmrcující účinek:
  Dochází k usmrcení parazitů.

Pod pojmem repelentní účinek chápeme odpuzující účinek účinných látek na klíšťata a hmyz, který u psů ošetřených tímto prostředkem zabraňuje usazování, bodnutí nebo kousnutí parazitů. Účinná látka se po nasazení obojku Scalibor Protectorband rovnoměrně rozšíří po kůži zvířete. Paraziti po krátkém kontaktu s účinnou látkou vykazují poruchy koordinace s následným ochrnutím (Knock-Down-Effekt) a rychlou smrtí. Tím se zabrání napadání hostitele parazitem a možnému přenosu onemocnění na další psy, kteří nebyli takto ošetřeni, nebo na člověka.

 Scalibor®

Obojek Scalibor je odolný vůči vodě a příležitostný kontakt s vodou neomezuje jeho účinnost. Psa byste nicméně prvních pět dnů po nasazení obojku Scalibor® Protectorband neměli koupat, aby se účinná látka mohla rovnoměrně a rychle rozšířit po jeho pokožce.

Zásadní je také správné nasazení obojku. Kontinuální a efektivní uvolňování účinné látky zajistí pouze správně upevněný obojek. Cílem je dosáhnout maximální možné kontaktní plochy mezi obojkem a povrchem krku psa a to po celou dobu nošení. Dosáhneme toho tím, že obojek upevníme tak, aby se mezi něj a krk zvířete vešly dva prsty. Přebytečnou část obojku odstřihněte asi 5 cm od spony. Díky tomu budete schopni velikost obojku bez problémů přizpůsobit i psům, kteří ještě rostou. Účinná látka se uvolňuje po malých dávkách na psa každý den. To je pro něj velmi šetrné, ale znamená to, že obojek vyžaduje určitý čas na to, aby byl plně účinný. Scalibor® Protectorband by se měl nasazovat včas, minimálně týden před možným napadením. Denní uvolňování zajistí účinnou hladinu deltamethrinu – účinné látky obojku. Deltamethrin je lipofilní (rozpustný v tuku) a díky tomu  není téměř rozpustný ve vodě. Během používání obojku Scalibor® Protectorband byste psa neměli koupat v šampónu, který odmaštuje.

psi

Scalibor® Protectorband se dá bez problémů použít již od 7 týdnů věku psa a to i u březích a kojících fen. Klíšťata jsou nebezpečná! Pokud je váš pes v ohrožení, dejte mu Scalibor®. K dostání u vašeho veterinárního lékaře a v chovatelských potřebách.

Více informací najdete na stránkách www.scalibor.cz

   
06.04.2016 - Zvířátka - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] AmeA [*]

  Sml67

  superkarma: 0 06.04.2016, 19:28:57
 2. [5] Kašparka [*]

  Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 06.04.2016, 13:41:14
 3. [4] bobani [*]

  Sml80

  superkarma: 0 06.04.2016, 10:46:07
 4. [3] pajakr [*]

  Sml67

  superkarma: 0 06.04.2016, 08:49:58
 5. avatar
  [2] Sayonara [*]

  my používáme a opravdu je pejsek bez klíšťat Sml67

  superkarma: 0 06.04.2016, 08:13:25
 6. [1] Darmovzalova [*]

  Náš pejsek je alergický na nějakou složku ,kterou Scalibor obsahuje .Tak ho nepoužíváme .

  superkarma: 0 06.04.2016, 08:03:20

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme