...nech mě jít, bude klid. Ono se řekne, klidný rozchod, ale není to tak jednoduché, jak se zpívá v písničkách.

Pokud si tak matně vzpomínám na své mládí a své rozchody, byla jsem docela slušný kruťas. Vůbec jsem neřešila, jestli někoho zraňuji. Prostě jsem původního chlapce vyměnila za nový objekt a bylo. Nějak se s tím vyrovnej.
No jo, ale nutno dodat, že to byly ještě takové „dětské“ lásky. Pak jsem si to pěkně „vyžrala“ v prvním manželství, kdy se mi všechny ty křivdy, kterých jsem na těch nebohých klučičích dušičkách dopustila, vracely i s úroky. Holt, boží mlýny asi někde opravdu melou. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Ale pryč od mého soukromí, vraťme se k rozchodům.

 

 


Způsobů, jak se rozejít, existuje celá řada.
Nejlepší je jít rovnou na věc a zbytečně to neprotahovat. Prostě sebrat odvahu a oznámit mu přímo a jasně, že je se vztahem konec.


Všechno má své ale. Rozchody tváří v tvář patří k těm nejnáročnějším. Kromě odvahy vyžadují i notnou dávku duchapřítomnosti, protože reakce mohou být nevyzpytatelné. Začne křičet, dostanete facku, pustí se do pláče, bude v šoku a oněmí, může vás začít obviňovat z nevěry, vydírat, ale také přemlouvat, abyste to s ním ještě jednou zkusila.
Záleží na vaší síle a odhodlání, protože ustát takovou smršť citového nátlaku není snadné.

 

 

 

 

 


Čekání na záminku
aneb nejlepší obrana je útok. Poněkud podlý způsob rozchodu, ale pokud to nechcete být vy, kdo zasadil vztahu poslední ránu, přesuňte vinu na partnera. Tato taktika chce ale opravdu hodně silný žaludek a většinou se k ní uchylují ženy, které mají samy máslo na hlavě. Je snazší neobírat se vlastními chybami, obvinit ze selhání partnera a ze sebe udělat morálního vítěze.

Opačným extrémem je vzít vinu na sebe. Některým z nás prostě nedělá dobře, když se kvůli nim někdo trápí, tak veškerá negativa, která vztah rozbila, vztáhnou na sebe. „To já jsem ta špatná, ty si zasloužíš někoho lepšího“. Někdy vám to z ješitnosti mužům vlastní i rád uvěří.Dopis nebo e-mail.
Jako ze starých dobrých filmů, kdy je pisatelka s prstíky od inkoustu a očima zamyšleně hledícíma do dáli zavalena haldou papírových koulí s nevydařenými koncepty dopisu na rozloučenou.
Už stejně nikdo nepřekoná… „Drahý můj, jak se ti stydím psát…“
Výhodou dopisu je čas, ve kterém si můžete vše dobře promyslet a nejednat unáhleně.
Nevýhodou je dlouhé čekání na odpověď.
Korespondenční rozchod je poněkud nezvyklý, pokud spolu bydlíte ve společné domácnost.
Nechat mu dopis na stole, sbalit si svých pět švestek a hodit klíče do schránky? Hm, působivé, lehce patetické, a málokdy proveditelné. Co když je to zrovna váš byt a pět švestek se vám nevejde ani do Avie?

Výhodou elektronické pošty je rychlost a možnost otevřené diskuze bez osobní účasti.
Spousta lidí neumí v přímém kontaktu pohotově reagovat a mnohem snáze sděluje své pocity přes technické vymoženosti jako telefon nebo internet.

Esemeska
Rozejít se s partnerem prostřednictvím textové zprávy vyžaduje ještě menší úsilí než sepsání mailu. Jak snadné. Vezmete telefon, vyťukáte pár slov a pošlete. To celé nemůže trvat déle než pár minut.
To ovšem nic nemění na skutečnosti, že je to zbabělé. Vůbec si nedovedu představit, že by se takovým způsobem ukončil nějaký dlouhodobější vztah.
Nebo vy snad ano?

Vzít do zaječích, zmizet po anglicku, vypařit se, zkrátka ukončit vztah, aniž byste to druhému oznámila, patří k rozchodovým extrémům. A naštěstí, pro nás ženy, je způsob, kdy se s vámi partner rozejde a vy se to dozvíte jako poslední (od kamarádky, kolegyně či nějaké jiné dobré duše), spíše doménou mužů.
Ženy k takovému způsobu dožene většinou strach před nevypočitatelným násilníkem, což je naprosto pochopitelné. Útěkem na neznámé místo zachraňují mnohdy holé životy. Ale to jsem se dostala k mnohem závažnějšímu tématu domácího násilí, které sice s rozchodem souvisí, ale zároveň si zaslouží mnohem širší prostor. Takže o tom někdy jindy.

Jakým způsobem jste se rozcházely vy?
Nebo váš partner s vámi?
Zvolily jste některou ze jmenovaných taktik?
Nebo máte jinou, lepší?
Dávala jste kopačky vy, nebo jste je spíše dostávala?
Máte nějaký kuriózní rozchod?
Řešíte v současnosti, jak se rozejít?
Jak vycházíte s bývalými partnery?


          Napište nám o svých rozchodech a můžete získat pěkný dárek.


Reklama