Dadmina sbírka

V 60. letech, když jsem byla náctiletá, jsem asi jako každá holka sbírala fotografie herců, zpěváků, skupin našich i zahraničních. Měla jsem několik alb a mám je dodnes. Od Toma Jonese přes Beatles až po náš Olympic. Samozřejmě Waldemar Matuška, Karel Gott, Eva Pilarová, Václav Neckář, Helena Vondráčková a Marta Kubišová.Také jedno album bylo pro náčelníka Vinetoua a Old Shetterhanda, Ribanu a Nšo-či.

Nesměly chybět fotografie tehdy velmi populárních italských a francouzkých herců a hereček. Namátkou B.Bardot, S.Loren, C.Cardinál, J.P.Belmondo, Lino Ventura, A.Delon, M.Mastroianni......, ale i naši a slovenští umělci. V 60-tých letech tehdy běžely v kinech filmy, které jsou dnes zlatým fondem kinematografie. Právě dnes na ČT 2 uvedli italský film Včera,dnes a zítra z roku 1963.

V roce 1995 společnost Dawson production sháněla materiály pro seriál o historii čs.bigbeatu pro Českou televizi. Měla jsem několik fotografií a plakátů, které jsem zaslala do televize a byly v pořadu použity. Tak to je moje sbírka a vzpomínky na mládí. Dadma

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Reklama