Sbírám“ odpad

Jsem povahou sběratel. Už odmala. Mám neustálou a nutkavou potřebu stále něco sbírat. Sbírala jsem kdeco – cvaklé jízdenky, známky, staré nepopsané sešity, malé tužky a pastelky, filmy na VHS, body do spotřebitelských soutěží (např. Emco), ... Prostě cokoli. Důležité bylo, že mám co sbírat a že toho mám doma dost.

Jak jsem dospívala, začala jsem si uvědomovat, že to není dobré. Doma se mi hromadila kupa „smetí“. Přestala jsem tedy se svým sběratelským úsilím a sbírky zrušila a rozdala či zužitkovala. Nutkavá potřeba sbírat mi ale zůstala.

Když jsem začala žít se svým mužem ve společné domácnosti, přestěhovali jsme se do míst, kde jsme téměř u domu měli kontejnery na tříděný odpad. A bylo to! Já už věděla, jak vyřešit své sběratelské dilema – něco sbírat, ale nemít z bytu skladiště, ne-li dokonce smetiště.

Začala jsem třídit odpad. Pěkně papír zvlášť, sklo zvlášť, PET lahve zvlášť (plasty u nás nejsou :( ). Po čase jsem přidala i kovy – železo (nejrůznější plechovky od kompotů či zeleniny) a tenkostěnný hliník (víčka od jogurtů, obaly od tavených sýrů, ...).

Podařilo se mi zabít hned tři mouchy jednou ranou: Našla jsem něco, co mohu sbírat. Zároveň se mi to ale doma nekupí, protože svou „sbírku“ vynáším do kontejnerů na tříděný odpad. A do třetice mám z toho všeho ještě dobrý pocit – vždyť šetřím přírodu. :)

Moje sběratelská vášeň se navíc nepotýká s nepochopením. I můj drahý třídí a pomalounku to spolu učíme i naše dítko. :)

Co vy? „Sbíráte“ taky odpad?

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To je ale šikovná sběratelka! Možná by nebylo špatné sbírat ještě měděné trubky. Na tom by se dalo dobře vydělat. Simona

A co sbíráte vy? Pochlubte se svou sbírkou nebo nám napište svůj příběh na téma sběratelství. Čekáme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama