V dnešní době status svobodné matky není ničím výjimečným a ojedinělým. Na Dagmar se partner vykašlal ihned poté, co mu sdělila, že je těhotná. Přes prvotní zklamání se na ni i tak po pár týdnech štěstí usmálo.

Dagmar v době otěhotnění se svým partnerem tvořila pár jen několik měsíců. I tak pevně doufala, že se zachová jinak, jako muž. O to větší překvapení pro ni bylo, když jí oznámil, ať jde na potrat, že on dítě nechce. „Prvně jsem nad tím přemýšlela. Představa, že budu s dítětem sama, byla hrozná. Později se mi ale vše rozleželo v hlavě a já se rozhodla si dítě nechat. Myslela jsem, ano bylo to naivní, že svůj názor změní. On se ale zachoval jako zbabělec a nechal mě,“ vypráví nastávající maminka. „Najednou jsem byla sama a těhotná. Nemusím říkat, jak jsem se cítila. On nejevil absolutně žádný zájem. Nenapsal ani nezavolal. Z toho mi bylo na nic. Musela jsem se ale držet. Učinila jsem důležitý životní krok a hodlala jsem pro tu dělat maximum.“

těhotenství

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Život se jí začal točit kolem nenarozeného dítěte. Na co opravdu neměla myšlenky, byli muži. Dagmar si uvědomovala, že jako těhotná u chlapů moc šancí nemá. „Kdo by chtěl holku v tom? To jsem si neustále opakovala, jenže pak jsem potkala jeho. Pomohl mi s balíkem vody do auta a jen u toho nezůstalo. Vyměnili jsme si čísla a začali si psát. Bylo to příjemné, zapomínala jsem i na to, že se mi za pár měsíců narodí dítě.“ Dagmar se s gentlemanem, který jí pomohl, potkala u večeře. To, že je v „radostném“ očekávání si nevšiml. Nebylo na ní nic vidět, prozatím.

Nenechte si ujít:

„Už po první večeři bylo jasné, že tam pomyslná jiskra přeskočila. Musela jsem tedy chtě-nechtě s pravdou ven. Věděla jsem, nebo si to alespoň myslela, že odejde a už se neozve. Pravda byla jiná. Chtěl se zase vidět.“ Následující měsíc se vídali velmi intenzivně. Jejich přátelství nakonec přerostlo v lásku. „Neskutečně si ho vážím. Se vším mi pomáhá a je pro mě oporou. Dokonce mi nabídl, že bude u porodu, který mě čeká už za pár dní. Sice se bojím, jak to bude dál. Momentálně mi je ale nádherně, chci si to užívat plnými doušky a nepřemýšlet, co bude,“ dodává Dagmar na závěr.

Čtěte také:

 

Reklama