Bulvár

Saunová noc vytvořila rekord nejvíce saunujících se lidí na jednom místě

sauna

V sobotu 18. 12. 2010 se uskutečnila první Saunová noc. V rámci této akce byl vytvořen rekord, který bude zapsán do české knihy rekordů a kuriozit s celkovým počtem 191 najednou se saunujících lidí v jednom místě. Tím místem se stal saunový svět Aquapalace Praha, který návštěvníkům nabídl 12 prohříváren několika typů. Probíhaly zde speciální saunové ceremoniály - například s marockým bahnem určený výhradně ženám. Ceremoniálu ve 22h v bio sauně, se zúčastnilo 41 žen a dívek. Ani na dalších třech místech pořádajících Saunovou noc nebylo o zábavu nouze. Různé ceremoniály, prodloužená otevírací doba či saunování při svitu svíček zaujalo návštěvníky. Cílem této akce je vytvořit tradici dne saunování, který by měl od letoška připadat vždy na poslední sobotu před Vánoci, a podpořit zdravý životní styl a saunování jako takové, protože právě v zimním období je saunování lidskému organismu nejvíce prospěšné.

sauna

Saunovou noc zažili v sobotu návštěvníci aquaparků ve Frymburku, Olešné ve Frýdku Místku, Ústí nad Orlicí a v Aquapalace Praha. Pražský aquapark má nejrozsáhlejší saunový svět v ČR a proto se stal i hostitelem rekordu. Ve 22 hodin instruktoři pořadatele, společnosti Rain studio spočítali saunující se návštěvníky jednotlivých prohříváren. Počty pak ověřil komisař agentury Dobrý den. Rekord 191 saunujících se lidí bude zapsán do české knihy rekordů a kuriozit. Po vyhlášení výsledků proběhlo i losování výherců zajímavých cen - například vstupenek do Aquapalace Praha. Hlavní cenou se stal zahradní bazén.

sauna

Mezi účastníky akce a sčítajícími instruktory se objevily také finalistky soutěže MISS Bára Kolářová, Mirka Košťanová a Tereza Šimsová.

sauna

Program doplnily přednášky o saunováním a největší zájem byl o zkušenosti se saunováním nejmladších dětí. Na otázky návštěvníků odpovídal Dr. Jan Hejma, prezident České asociace wellness. O historii saunování poutavě pohovořil Jiří Kouba, člen představenstva ABAS a vydavatel časopisu Bazén & sauna. Velké poděkování za spolupráci na organizaci akce i prezentované zkušenosti v doprovodném programu patří také generálnímu řediteli Aquapalace Praha ing. Radkovi Steinhaizlovi, který sám vedl i medový ceremoniál, který je zde v saunovém světě nejoblíbenější.

sauna

sauna

O krásnou atmosféru večera se postaraly stovky svíček, osvětlující prostory saun i bazénů. Koupání a saunování při svíčkách je tradičním a velmi oblíbeným programem aquaparku.

sauna

sauna

Saunová noc je součástí projektu Aquamánie / Aquainfo.cz, který probíhá za podpory MMR.

   
21.12.2010 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [2] musilovahana [*]

  V sauně jsem ještě nebyla.

  superkarma: 0 22.09.2012, 13:36:20
 2. avatar
  [1] SNÍŽEK [*]

  při svíčkách,to je romantické.Sml67

  superkarma: 0 21.12.2010, 13:20:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme