Styl

Šaty dělaj‘ pračlověka

Šaty dělaj‘ pračlověka – to je název hmatové výstavy o pravěkém textilu a oděvu, kterou si můžete prohlédnout v Muzeu hlavního města Prahy ode dneška 3. května do 28. května 2006.

Naskýtá se vám jedinečnou možnost dotýkat se předmětů starých několik tisíc let.


Výstava představuje archeologické nálezy související s oblečením v pravěku. Na všechny vystavené exponáty (repliky i originály staré několik tisíc let) si mohou návštěvníci sáhnout. Vystavené bude např. kostěné šídlo z mladší doby kamenné staré 7000 let nebo tkalcovské závaží z mladší doby bronzové staré 3000 let.

Výstava představí bronzové spony a jehlice na spínání oděvu a také rekonstrukci oděvu ženy z doby železné, jejíž hrob byl nalezen během záchranného výzkumu, který předcházel stavbě metra v Jinonicích.

Výstava je součástí projektu Díváme se rukama, a tak je přizpůsobena nevidomým - popisky jsou vytištěny také v Braillově písmu, k dispozici je audio-průvodce a školený personál.

Výstava je přístupná i bezbariérovým zadním vchodem.

V létě se výstava doplněná o místní unikátní nálezy přesune do Vlastivědného muzea v Jesenici (29.6.-20.8.), poté do Městského muzea v Novém Strašecí (24.8.-17.9.) a příští rok bude k vidění v Muzeu TGM v Rakovníku.

Zdroj: Informační servis Hlavního města Prahy

   
03.05.2006 - Krása - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

  1. avatar
    [2] Gabi [*]

    Něco podobného už bylo v Muzeu HMP předloni ... Doporučuji!

    superkarma: 0 03.05.2006, 12:31:17

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme