.

Šatník princezen i králů. Těšte se na výstavu Jak se oblékají pohádky

Novinky

Šatník princezen i králů. Těšte se na výstavu Jak se oblékají pohádky

Když koncem roku 2008/09 otevřela autorka a kurátorka Jana Sommerová díky společnosti Barrandov Studio šatník urozených králů, princezen, princů, dvorních dam, ale i prostých lidí z chalup, a filmové kostýmy vystavila ve Strahovském klášteře, návštěvníci, velcí i malí, stejně jako v časech premiér oblíbených filmů se kupili do fronty na lístky.

Výstava nazvaná Jak se oblékají pohádky se konala déle, než bylo původně plánováno, zájem o ni měli pořadatelé i v jiných městech a dokonce i na filmových festivalech. Cestovní plán se plnil a stále plní dalšími daty a adresami a proto si budou mít zájemci možnost i tento rok prohlédnout výběr toho nejlepšího z českých filmových pohádek.

vystava

Co by to bylo za lidi kolem pohádek, kdyby sami neznali nějaké kouzlo. A tak čáry, máry, fuk – a můžeme se těšit z nové výstavy pohádkových kostýmů! Opět v prostorách Strahovského kláštera si budeme moci od 21. listopadu do 31. prosince 2014 prohlédnout originály kostýmů našich českých filmových pohádek. Výstava vzniká ve spolupráci se Strahovským klášterem.

vigo

Součástí doprovodného programu výstavy Jak se oblékají pohádky budou projekce, atraktivní stylové kulisy ve kterých se děti na chvíli mohou proměnit ve sličného prince či líbeznou princeznu. Opět můžeme prozradit, že to budou nádherné kostýmy a róby – prostě pohádka! Na děti zde navíc čeká sladká vánoční odměna.

plakat

Otevírací doba:
denně 10 - 11.30 a 12.00 - 17.00 hodin
24.12. zavřeno
25.12. zavřeno
26.12. 10 - 11.30 a 12.00 – 17.00 hodin
31.12. 10 - 11.30 hodin

   
15.10.2014 - Redakční novinky - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

  1. [1] VladkaZabka [*]

    Já miluji pohádky. Nejvíce se mi líbí hrané, ty nad kreslenými vítězí. Na výstavách jsem si oblíbila hostesky, je fajn, když se o vás někdo pěkně postará a přivítá vás.

    superkarma: 0 12.03.2015, 08:23:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme