Loni v červenci jsme se s manželem rozhodli, že se zajedeme na kole podívat na Šerlich. Jsme oba vášniví cyklisté a rozhodli jsme se , že poprvé vyzkoušíme cestu cyklobusem. Plán byl, že pojedeme cyklobusem na Šerlich, je to poměrně vysoko a dolů potom sjedeme.

Celkem nás mělo čekat asi 40 km a ještě z kopce - báječný výlet. Cyklobus v naší vesničce nestaví, takže jsme jeli hned ráno do sousedního města, abychom na autobus počkali. Měli jet tím směrem najednou 3, takže jsme neměli z ničeho obavy. Jaké bylo naše překvapení, když jsme přijeli do města a zjistili, že na stejný směr čeká ještě asi dalších 30 cyklistů. Ale stále jsme byli v klidu, vždyť jedou 3 autobusy v přibližně stejný čas. Cyklobusy postupně přijížděly a byly obsazeny už při příjezdu, takže se do nich nikdo další nevešel. Neztratili jsme humor, zašli do blízké cukrárny na kávičku a zákuseček na posílení nervů a plánovali náhradní program.

Další cyklobus na Šerlich ještě ten den jel, ale z úplně jiného města vzdáleného asi 20 km. Naštěstí odjížděl až v poledne, takže jsme měli dostatek času na přesun. Dojeli do druhého místa plánovaného startu a v duchu se modlili, aby nás tento cyklubus vzal. Naštěsí se vše podařilo a my se o půl druhé namísto o půl desáté dostali tam, kam jsme původně plánovali a místo plánovaných 40 km jsme najeli asi 90. Ale příroda v Orlických horách je nádherná, takže i s tímto drobným karambolem stál náš výlet za to.

Zdraví cyklistka Šárka

Pozn. red. : Text nebyla redakčně upraven

Takové výlety znám. Z dvacetikilometrové pohodové vyjížďky je pak kilometrů sedmdesát! Stačí když někdo porazí pár stromů s turistickou značkou :)


 • Cestujete rádi?
 • Čím nejraději?
 • Co vás veselého potkalo na vašich cestách?
 • Co vás překvapilo?
 • Na co nikdy nezapomenete?
 • Jaká byla ta nejdelší, nejzajímavější, nejpovedenější cesta?
 • Jakou cestu už byste nikdy neopakovali?

  Pište mi na redakce@zena-in.cz

  heslo: cesta

Pište, budu se těšit na vaše cestovatelské příběhy, zážitky, povídky, zajímavé fotografie...

Kdo mě dnes nejvíce pobaví, rozesměje, překvapí, dostane krásnou dřevěnou kazetu s šesti druhy čajů Pickwick!

caje

Reklama