Dobrý den, sama mám malé dítě na to abych s ním mluvila o sexu, ale vzpomínám si na to jak se moji rodiče pokoušeli dát mi ponaučení o sexu.

Bylo mi patnáct let a byla jsem v mém pokojíku. Přišla zamnou maminka a ptala se mne na kluka se kterým jsem chodila, ptala se jestli jsme se už mazlily, hrozně jsem se styděla a řekla jí že ne i když to nebyla pravda. Chtěla jsem konverzaci na toto téma ukončit, protože ačkoli jsme s maminkou měli vždy dobrý vztah a byli velice dobré kamarádky na toto téma jsem se s ní prostě bavit nechtěla a tak jsem jí řekla ať je klidná, že máme rodinnou výchovu kde nás už všechno naučili, že vím na co si dát pozor a jak se chránit.

Mamka se na mě podívala a řekla, že je tedy ráda, že to vím. Myslela si, že jí chci jen odbýt, ale skutečnost byla taková, že jsem doopravdy věděla mnohem víc než si myslela a možná mnohem víc než věděla ona sama. Přeci jen ze školy a od kamarádek jsem se dozvěděla mnohem víc. Dodnes když si na tento rozhovor s maminkou vzpomenu, tak se červenám.

  Rodiče by svým dětem nějaké základy říci měli, ale je pravda, že dnes se děti všechno dozví ze školy a z časopisů, ale asi by se rodiče měli dítěte alespoň zeptat jestli nechce něco vědět a tak. Náš syn je ještě maličký a tak tuto otázku ještě neřeším. Určitě se také vše dozví ze školy a od kamarádů. Uvidím co bude za patnáct let :-)

S pozdravem čtenářka Šárka

Text nebyl redakcí upraven.

Upřímně řečeno, i mně jako dítěti bylo mnohem milejší si všechno vyčíst, než to probírat s někým naživo, natož s rodiči.

Mluvíte s dětmi o sexu? Pište nám své názory na adresu

 redakce@zena-in.cz

Reklama