Tímto sloganem nazvala svůj příspěvek k dnešnímu tématu čtenářka Řinka. Je tedy evidentní, co jí na Vánocích zrovna nevoní...

Příspěvek čtenářky Řinky k dnešnímu tématu naráží na uctívání importovaných vánočních autorit...

Santa Klaus a Děda Mráz ať mažou domů zas

Na Vánocích mi nic nevadí, jsou to alespoň pro většinu z nás nejkrásnější svátky v roce. Úklid? Neřeším. Proč? Uklízím přece celý rok. Jen si domov přizdobím. Cukroví? Nemusím péct kopy a soutěžit, která udělá víc druhů, stejně to pak už nikdo nechce. Vrchovaté koše v supermarketu? Pro koho? Jen proto abych mohla říkat co všechno jsem nakoupila, jak to zase bylo drahé? Ne, tohle já neřeším chce to klídek .

Co mě ale opravdu štve, je Santa Klaus na toho jsem vysazená. Nemohu ani vidět ty lezoucí dědky po plotech a balkonech. Obchodnímy domy zní Mery Christmas jako kdybychom neměli naše krásné vánoční písničky. Když jsem byla malá byl to zase Děda Mráz. Co by tady dělal dědek. Soby? Vždyť by jim tu bylo teplo. Takhle rolničky, saně a v nich zapřažení koně. Vánoce přece nejsou o obžérství ale o tradicích, zvycích, pohodě, setkávání. Já vím, Santa Klaus je hmatatelný ale je to konzumní starý pán a Jéžiška nikdo nikdy neviděl a to je na něm to krásný.

Řinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

  • Co vás štve na Vánocích?

Prostá otázka, na kterou by se dalo jistě odpovědět jen jednou prostou větou. Ale chcete-li mít šanci k získání jednoho odporně zeleného dárku od AVONU (schválně vám neprozradím, co to je), tak mi napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pošlete ho na redakční e-mail uvedený níže a pamatujte, že pokud toužíte po jeho uveřejnění, měl by přistát v redakční e-mailové schránce nejpozději 21. 12. 2011 v 15.00 hodin odpoledne.

Dnes máte také poslední možnost sbírat body do naší Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun. Proto jsem se rozhodl, že k odporně zelenému dárku od AVONU rozdám ještě 2.540 prémiových bodů mezi dnešní přispěvatelky. Kolika přispěvatelkám je rozdám, to se rozhodnu v průběhu dne, podle kvality a zajímavosti příspěvků.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama