Jak se vám líbil další díl druhé Sanitky? Tvůrci seriálu slibovali naturalistické scény. Viděli jsme jich hned několik - včetně stříkání krve z podřezaného krku a holého zadku mladého Jandery. Režisér Renč říkal dopředu, že vypjaté scény se zraněním chce točit opravdově, tak jak ve skutečnosti vypadají.

Když žárlivý mladík snědé pleti v záchvatu zuřivosti podřízne partnerku v lese, krev vystříkne proudem a stříká, dokud není rána zatlačená rukou. Při natáčení určitě asistovalo mnoho odborných poradců, takže takto vypadá, když někdo někomu ostrým předmětem poraní tepnu na krku. Je to ale scéna, kdy mnoho z diváků raději přivírá oči, protože mu takové výjevy skutečnosti vadí. Nevím jak vám, mně ne. Víc mi vadí, když je přes celou obrazovku vidět detail na píchání injekce.

Sanitka

Jedná se o záchranáře, takže podobných scén, pokud se staneme pravidelnými diváky, si užijeme dost.

Pak ten sex. Mladý Jandera to už v prvním díle slušně rozjel se záletnou dispečerkou Simonou a ve druhém díle přitvrdil. Erotická scéna, kterou přeruší až naštvaná matka Janderová, která je nečekaně doma, je dost slušná, co se týká detailů. Nahý Janderův zadek, odházené svršky, nahá milenka. Pro někoho by tyto scény mohly být rušivé. Když už děj seriálu zase nabere spád a nezabývá se mladým Janderou, skočí do erotiky další lékař, kterého hraje pěkný Michal Dlouhý (připomínající svůdníka Bartošku z jedničky) se svým zápisníčkem a seznamem milenek. Přemluví řidiče Zedníčka, aby na něj pár minut počkal, těžko mu ale v jeho nadrženosti a spěchu možno věřit, že by si před tím, než si užil, dopřál milenčin oběd a ještě možný zákusek v podobě dezertu. Sex nestihl (Zedníčkovi v Sanitce před domem milenky tekly nervy a vyhrožoval, že odjede). Pokud ale za milenkou přijel kvůli sexu, což se od první chvíle zdálo, určitě by se podle mě ještě předtím neládoval obědem... na to by v přesunu sanitky časový prostoj rozhodně nebyl. Tak tahle scéna mi přišla divně prkenná.

Sanitka

Zatím mi přijde škoda, že se nevybarvuje manžel záletné dispečerky Simony Gordon Mádr, kterého hraje Honza Budař. Víme, jak vypadá nahá Simona, nicméně toto propojení s jejím manželem a dítětem zatím spí. V dalším díle by se měl začít rozehrávat vztah mezi ředitelem záchranky Kaderkou a doktorkou Foldynovou. Jsem zvědavá, zda do sbližování a kontaktních detailů půjdou tvůrci se stejnou kadencí jako u probíhajících vzplanutí. Tak Kaderka v podání herce Dvořáka je pěkný chlap, podle mne s takovými scénami problém nemá, ale že by důstojná a přece jen šedesátiletá Dagmar Havlová ve scénách odhazovala podprsenku a měla tanga? No, nechme se překvapit.

Sanitka

Zatím mi není moc jasná postava zuřivého fotografa a vydavatele. Nějak mi tato linie přijde taková strojená a mimo - taky kdo by se s ním na place pral, když jde o minuty... Záchranáři stíhají zastavit krev crčící z krku, zneškodnit útočníka s nožem a ještě navíc mají energii na lovce snímků pro bulvár. A to všechno před příjezdem policie.

Jak se líbil druhý díl vám? Já se těším na třetí, vánoční.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10361564316-sanitka-2/

Fotografie zdroj: www.ceskatelevize.cz

Reklama