Různé typy alergií se projevují téměř u každého třetího Čecha, což je jedno z vůbec nejvyšších čísel v Evropě. Podle britského oborového průzkumu jsou ekzémy a citlivá pokožka třetím nejčastějším alergickým projevem. Evropská studie dále varuje, že podle stávající situace bude mít v roce 2010 alergii až 50 % Evropanů.
Vysoká čísla varují stále více lidí i výrobců spotřebního zboží. „Příčiny tohoto rychle rostoucího trendu jsou nejasné, proto je třeba v rámci současných možností alespoň eliminovat průkazně škodlivé látky z našeho prostředí. Do celé škály nápravných opatření patří i používání pracích prostředků a kosmetiky neškodných pro životní prostředí a pro lidský organismus obecně,“ říká MUDr. Radek Klubal, člen mnoha českých i světových vědeckých lékařských sdružení zabývajících se studiem alergií.

Ve Skandinávii naprostá většina lidí nakupuje výhradně hypoalergenní a ekologicky šetrné přípravky pro péči o tělo i domácnost jako způsob prevence proti kožním problémům a samozřejmě i na pomoc životnímu prostředí. Obrovský výběr super šetrných přípravků seženete běžně v hypermarketech a drogeriích ve zvláštních bio a eko koutcích. V Česku je nabídka v sortimentu kosmetických a drogistických produktů pro lidi s extrémně citlivou pokožkou, alergiky, ekzematiky velmi omezená. I proto je výborná zpráva, že díru na trhu se konečně podařilo zaplnit. Od června můžete i v Česku a na Slovensku, zatím pouze v lékárnách, koupit hypoalergenní produkty skandinávské značky Neutral, která je více než dvacet let jedničkou v hypoalergenním sortimentu  nejen v severských státech.

Hypoalergenní přípravky Neutral znamenají řešení pro všechny ekzematiky, alergiky a lidi s velmi citlivou pokožkou, navíc jejich používáním dokáže většina postižených zcela předejít kožním problémům. Od letošního léta Neutral nabízí v lékárnách celkem deset produktů, mezi jinými i speciální prací prášek a jako jediný na trhu i hypoalergenní aviváž, prostředek na nádobí, dále kuličkový deodorant, balzám na rty nebo tekuté mýdlo. Ceny výrobků byly pro Česko příznivě upraveny, 200 ml sprchový gel tak například koupíte za pouhých 99 korun, vysoce koncentrovanou aviváž za 199 korun. Všechny výrobky značky Neutral splňují přísné zdravotní i ekologické požadavky.


Čím je Neutral výjimečný
Neutral znamená jistotu a bezpečí pro dospělé i děti s citlivou pokožkou a alergickými problémy ve všech stadiích. Všechny výrobky jsou neparfémovány, neobsahují barviva a jsou vysoce hypoalergenní. Neutral jako jediný hypoalergenní produkt na českém trhu vždy uvádí kompletní složení výrobku na každém obalu, takže si každý může ověřit, zda je pro něj výrobek bezpečný. Přestože Neutral není léčivem, jemné hypoalergenní složení bezpečně minimalizuje riziko vzniku alergických projevů. Zvlášť vhodný je i pro miminka a malé děti, které mají nesmírně citlivou pokožku. Díky prokázaným hypoalergenním vlastnostem a bezkonkurenčně nejširší nabídce sortimentu ho svým pacientům doporučují dermatologové, alergologové i pediatři v celé Evropě.
Více informací o nabídce výrobků Neutral a jejich složení najdete na www.mujneutral.cz.

Slovníček pojmů:
Alergie se dělí do čtyř základních typů:
alergie způsobující dýchací obtíže, alergie na léky, potraviny, hmyz a kožní alergie.
Alergie
je zvláštní přecitlivělost organismu k některým látkám, zvýšená imunologická reaktivita vyvolaná antigeny (alergeny) z vnějšího nebo vnitřního prostředí.
Alergologie
je lékařský obor zabývající se alergií.
Alergen
je látka vyvolávající alergickou reakci.
Astma
je záchvatovitá dušnost působená buď alergickou křečí průduškových svalů, nebo provázející některou srdeční chorobu.
Ekzém
je zánětlivé onemocnění kůže na podkladě přecitlivělosti.

Zdroj: www.masa.cz  (MÁŠA=Občanské sdružení pro ekzematiky, astmatiky a alergiky) 

Chcete výrobky Neutral vyzkoušet? Potom se zapojte do soutěže ZDE

Reklama