Domácnost

Samotný chlap v bytě je někdy horší než zvířátko!!!

 

Milé čtenářky Ženy-in,

možná i vy máte stejný problém a zkušenosti s nepořádností svých mužů.

Stává se vám, že i když byt uklidíte a vygruntujete, tak v momentě, kdy odejdete z domu a ponecháte tam svou drahou polovičku samotnou, dokáže z bytu udělat během chvilky doslova“chlívek“ ?

 Svému příteli říkám pořád dokola, aby si alespoň po sobě uklidil, že nejsem žádná jeho služka. Na mé připomínky reaguje podrážděně a myslí si svoje. Oblečení zásadně odkládá na podlahu nebo na postel, ani omylem do skříně a vůbec mu nevadí, že v tom pak šlape. Úplně se hrozím toho, když něco vaří, protože pak musím uklízet celou kuchyň. Na podlahu rozlije šťávu nebo limonádu a nechá to být a čeká, jestli na to nepřijdu. A když se přilepím k podlaze, tak pochopitelně vypěním a vynadám mu. Jeho pracovní stůl vypadá jako skládka odpadků a jelikož tam má samé důležité věci a má v tom svůj „systém“, nesmím mu stůl uklízet.

Bohužel, obvykle nevydržím a musím ten nepořádek uklidit. Takže se opět hádáme. Jsme spolu pět let a kdyby nebyl tak nepořádný, tak je to perfektní chlap. Myslela jsem si, že ho přeučím a nasměruji k tomu, aby byl pořádnější, ale bohužel se mi to nedaří. Nechápu, proč je tak nepořádný, protože jeho rodiče, zvláště maminka je velmi pořádná a vždycky ho vedla k tomu, aby si po sobě uklízel, dokonce prý dřív i luxoval a pomáhal jí s domácími pracemi. Možná jsem ho změnila já, že jsem od začátku všechno dělala sama a nevedla ho k tomu, aby mi s úklidem pomáhal. Myslíte, že existuje nějaká možnost jak v něm probudit opět toho „pořádného“ chlapa, kterým býval?

 

Jana


Milá Jano, už jsem se sice loučila, ale tohle se k dnešnímu tématu prostě hodí - tak ještě sedám k počítači a a uveřejňuji. Díky za příspěvek!
Zítra si budete s Ivetou povídat o hudbě a zejména o zpívání. Raději si zopakujte texty známých písní...
 

ZAZPÍVÁME SI
Kde si nejčastěji zazpíváte?
Vystoupila jste před publikem? Jaké to bylo?
Jaká hudba vám zvedne náladu?
Zpíváte dětem před spaním? A co?
Kdo má u vás zakázáno zpívat?
Na jaký hudební zážitek nikdy nezapomenete?

   
16.02.2006 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [21] SENSITIVESKIN [*]

  myslím,že některý ženský jsou větší než ve finále chlapi
  stačí mi wc u nás ve firmě a jestli to takhle provozujou doma, je to děs

  superkarma: 0 17.02.2006, 09:21:16
 2. avatar
  [16] Linde [*]

  já mám za sebou 10 let a prudí mně to stále. nemyslím tím hysterický scény, ale to, že přijdu domů z práce a vím, že 100% můžu uklízet kuchyň. Občas zavrčím, jindy nad tím mávnu rukou. Ale pokud utrácím ve městě peníze na nějaký hezký hadřík, nebo něco na sebe, omlouvám si to tímhle: To má za to, že sloužím, mám za to nárok na honorář

  superkarma: 0 17.02.2006, 07:21:12
 3. avatar
  [13] Linde [*]

  ahoj Jani!
  I když v reakcích vidím samý špatný reakce proti tobě, jako že to přeháníš, vím, o čem píšeš! Já to mám doma naprosto stejný!
  Umyju po vaření kuchyňskou linku, naskládám příbory do myčky. Přijdu za pár minut, na lince papírky od salámu, uprostřed lžička od guláše v ještě v loužičce guláše, opodál hrnek od kafe s lógrem a kolem drobečky z chleba. Kdyby to aspoň dal do dřezu a nezasvinil vše kolem. Když něco vylije, vůbec to nevidí a rozešmajdá to po celé kuchyni a ještě to vylití svede na mně.
  Takovýho chlapa prostě nepředěláš. Mně to prostě děsně vadí a nebýt tohoto, je fajn a mám jej ráda, ale tohle mně prostě vytáčí a často se hádáme kvůli tomuto. Argumentuju tím, že pro něj je lehké se tomuto binci vyhnout při tom, jak binec vzniká - lžička hned do myčky, drobečky hned setřít. Pak to totiž všechno přischne, zahází to dalšími věcmi a já mám práci na 10 minut navíc.

  superkarma: 0 17.02.2006, 06:22:00
 4. avatar
  [10] átéčko [*]

  U nás jsem bordelář já

  superkarma: 0 16.02.2006, 22:48:32
 5. [9] Tobbi [*]

  Polgara: Dobře děláš. Ideální by bylo, kdyby každý mohl mít vlastní místnost, ve které by mohl mít takový stav, jaký by mu vyhovoval, a žil tam beze strachu z toho, že mu tam ten druhý vtrhne a bude ho buzerovat (resp. dělat mu tam bordel). No a kdyby bylo zabordeleno v obýváku, prostě by se věci vzaly a šouply se do jeho pokoje.
  Jinak moje máma pravidelně přichází domů už s výčitkou, že je doma bordel a pravidelně hází hlášky typu (Nejsem vaše služka. Beze mne byste tu zašli ve špíně...) Ale přitom jí nikdo nestojí o ten ideální pořádek. To ONA ho tam chce. Takže v tomhle směru chápu spíš Janina přítele. V jejich domácnosti existují dva pohledy na to, jak by to tam mělo vypadat. A jana prostě prosazuje ten svůj. Dovedete si představit, že by její přítel trval na tom, že jemu se to líbí takhle...

  superkarma: 0 16.02.2006, 22:47:38
 6. avatar
  [4] Z_U_Z_U [*]

  Meander: k tomu tvému dodám jen jedno...ano, ne každý muž je líný

  superkarma: 0 16.02.2006, 19:02:53
 7. [3] Tobbi [*]

  Pochopitelně jsem chtěla napsat. "Mně taky vadí..."

  superkarma: 0 16.02.2006, 18:58:27
 8. [2] Tobbi [*]

  Můj přítel má vlastní byt a je mnohem pořádnější než já.
  "Jeho pracovní stůl vypadá jako skládka odpadků a jelikož tam má samé důležité věci a má v tom svůj „systém“, nesmím mu stůl uklízet." No a co, je to snad jeho stůl, ne? Ty budeš asi taková ta "jediná spravedlivá", která ví, co je to pořádek. Když chceš mít naklizeno, tak uklízej a nešikanuj jiné, kteří chtějí dělat něco jiného. Mě osobně taky vadí, že jen co si rozložím učení, hned je tam máma a pění, co je to tam za bordel. On to dělat nebude, protože nechápe proč. Na naklizeném bytečku záleží většinou jenom ženskejm. Nejspíš se u vás doma cítí dobře i takhle. To je jak u nás. Mutti by taky chtěla, abychom žili jako v muzeu...

  superkarma: 0 16.02.2006, 18:54:01
 9. avatar
  [1] Meander [*]

  Netřeba generalizovat. Není každej chlap líný, rozmazlený hovado

  superkarma: 0 16.02.2006, 18:17:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme