Opravdu poslední bacily mě trápily před 7 lety, kdy jsem byla v činné službě a učila na I.st.ZŠ.Tam tehdy o nějaké kýchání  i kašlání dětí nebyla nouze a já jsem na bacily velice vnímavá. Dětem jsem sama z vlastní iniciativy kupovala papírové kapesníčky, když skončila zásoba látkových, co jsem měla po svých dětech. Nesnesla jsem u školáků ty "nudle jako opratě" po každém kýchnutí. Dost možná, že si je i nosili někteří domů, v koši jich až zas tolik nezbylo.

S prvním kašlavým a smrkajícím školáčkem jsem začala kašlat a smrkat i já a na jaře s posledním kašlálkem jsem taky skončila.

Pamatuji se na jednu holčičku,byla velice často zahleněná, ale do školy ji poslali (a já ji tehdy neměla možnost poslat domů do vedlejší vsi). Protože byla i slabá v učení, posadila jsem si ji hned do první lavice před svůj stolek, abych ji měla více na očích. To bylo období mých kapitálních bacilů, odcházela jsem tehdy ze školy rovnou do postele a manžel mě kurýroval, abych zas ráno byla použitelná. Na málotřídce se MOC těžce marodí ! Zázrak nastal, když se holčička odstěhovala - i mně přestaly potíže.

Od té doby co jsem doma nevím, co je rýma a kašel. V době chřipek nechodím  moc mezi lidi, v nákupních centrech vyhledávám dobu, kdy je nejmíň lidí a důsledně myji ruce a kloktám. Ani kulturně nestrádám, pouštím si filmy na DVD a ani na divadlo moc peněz nezbývá, takže 1 -2x za sezónu to přežiju.

Kdysi jsem trpěla i na časté angíny - i to zmizelo. I mandle se mi ve stáří zmenšily, jako bych je ani neměla. A závěr? V důchodu vás, milé -inky taky vše přejde !

samík97

Text nebyl redakcí upraven.

Spousta z nás se teď začala těšit na důchod :)

Jaký byl váš poslední bacil? Máte ještě pár minut na to, abyste se nám s ním pochlubila.

redakce@zena-in.cz

Reklama