Magie

Samhainové vykládání

Jedním z nejdůležitějších svátků keltského roku je svátek Samhain, jímž pohané začínají nový rok. Připadá na noc z 31. října na 1. listopadu. Kdy jindy naplánovat vykládání než v době kouzel a také začátku nového pohanského roku.

Původ slova Samhain má protějšek v irštině jako Lá Samhna.

Je stále někde v nás

Samhainem nadcházela pro naše pohanské předky temná, nejistá část roku. Lidé tehdy byli s přírodou v mnohem užším kontaktu a prakticky na ní záviseli životem. 

V době, kdy můžeme kdykoli zajít do obchodu a koupit si jakékoli jídlo, vám mohou oslavy darů přírody a lásky k bohům našich předků připadat legrační, ale atmosféra těchto rituálů, jejich tajemný nádech i víra v sílu této noci má pro mnoho z nás stále své kouzlo.  

Vždyť je to naše historie a její maličký kořínek života, její odkaz je stále někde v nás.

Židlička pro mrtvé

poSamhain je také svátkem těch, kteří již nejsou s námi. V tuto magickou noc mizí na chvíli hranice mezi světem živých a světem „za světem“.

Je to ale také noc nedobrých entit, které spolu s dušemi zemřelých přicházejí mezi živé. I ty je potřeba si usmířit.

Také jim bylo obětováno – obvykle první mládě z každého vrhu. Za okno je dobré postavit hořící svíci.

My necháváme při oslavě jedno místo, jednu židli volnou.

Originál je jen jeden

Křesťanská církev později tento hluboko zakořeněný svátek „přelakovala“ dnem Památky zesnulých – Dušičkami. Hřbitovy se zaplní svícemi a někde se rozhoří malá svíčka před fotografií toho, na koho nelze zapomenout. To je krásné a nic proti tomu.

Je to ale malinko zmatené proti původnímu důvodu. Malé ohníčky totiž zapalovali pohané svým dobrým zemřelým pro lepší orientaci. Oni vůbec moc dobře věděli, proč co dělají. Škoda, že dnes občas díky zkomolení těchto věcí sice něco dodržujeme, ale důvod nám uniká.  

Nechci rýpat, ale když se poctivě zamyslíme, co je nám z přirozenosti blíž, Dušičky (i když zaplaťpánbůh za ně), nebo původní, smysluplný Samhain? Jádrem brutální „pálení čarodějnic“, nebo mírumilovný Beltine?

Můžete udělat víc než zapálit svíci

Některé z nás láska k tradici pohanských předků a odkaz druidských kněží i moudrost urytá v jejich učení neopustily. Samhain lze oslavit v kruhu přátel nebo rodiny tak, jak jej slavili lidé dlouho před příchodem křesťanské víry. A věřte, že pokud si najdete čas a chuť, bude se vám ve společnosti pohanských rituálů, bohů a neopakovatelné atmosféry líbit.

Kdo bydlíte blízko Varnsdorfu, jste srdečně zváni i do našeho kruhu.

A jak to bude vypadat?

Kolem ohniště budou hořet malé louče do kruhu tak velkého, abychom se sem pohodlně vešli podle počtu zúčastněných. Kruh slouží jako ochrana před nedobrými entitami. Do kruhu může jen energie, kterou si pozveme. Budeme mít hodně jídla a pití. A také to nejhlavnější vedle přátelství...

ZLOUNA!

Den před Samhainem ze starých hadrů ušiji panáka. Toho pak společně vycpeme vším, co již do dalšího roku nepotřebujeme. Může to být cokoli, čeho se chceme zbavit. (Panáka nelze ovšem plnit manžely, tchyněmi, finančáky, exekutory apod.)  

poLoni to byl tenhle.

Každý z přítomných pak na dubový list fixem (dříve uhlem) napíše to, co již u sebe nechce.

Může to být například zlozvyk, dluhy, strach z něčeho, nemoc, pocity, nadváha, samota... přání by ale nemělo ublížit nikomu druhému – nezbavujte se proto konkrétních osob, i kdyby byly nepřáteli.

(Zbavte se nepřátelství, zlých věcí – nikoli člověka.) Tento rituál má totiž velkou sílu.

Svůj list pak každý párátkem zapíchne do těla hadrové figuríny, písmeny k tělu, protože obsah nápisu je vaší soukromou věcí.

Zúčastnění pak utvoří kolem plamenů kruh, chytí se za ruce a společně odříkají:

 

Buď odvráceno neštěstí.

Ať nový rok vede ke štěstí.

Ať není bída, nemoc, hlad.

Ať zdravím kypí stůl i sad.

S pokorou před matkou nejvyšší poklekám,

zachovej hojnost, dej  lásku, chraň život nám.

A tak se staň.

Potom je dobré si opravdu kleknout a jen chvilinku si v duchu připomenout, co jsme napsali na svůj lístek. Hadrový panák se následně slavnostně vhodí do ohně a všichni se podívají, jak jejich nezdary a špatné věci mizí v plamenech ohně. Jak jsou stále menší, až zmizí docela. Potom už se jen jí a pije.

lkPrvní sousto prvního samhainového pokrmu by člověk měl vyjmout z úst a vhodit do ohně na důkaz schopnosti si odříci.

Krom toho všeho my ještě dodržujeme starý zvyk, kdy během oslav vezmeme porci rybího masa a koláč a odneseme to na křižovatku cest. Je to symbolický dar těm, kdo trpí hlady. Člověk vezme ze svého a obdaruje potřebné.

Samhain je nocí mimo čas a je tedy možné využít ji k pohledu do jakéhokoli jiného bodu v čase. Čtení z Tarotu, run, křišťálové koule či čajových lístků nebude nikdy úspěšnější a také ho bude tento večer hodně.

Pokud do plamenů vhodíte směs šalvěje a muškátového květu a zadíváte se pozorně, můžete v ohni spatřit, co si přejete vědět. Jen pozor, rozmyslete si, jestli jste na odpověď připraveni.

A kdy jindy volit náš výklad než před blížícím se Smahainem?

Už vás asi nemusím dlouze navádět, jak psát své otázky, protože většina z vás již ví, jak se ptát. Tak jen v krátkosti.

Ptejte se jen na to, co opravdu chcete vědět!

Každá otázka je potenciální odpovědí. Ono to působí ode mě teď nelogicky, ale má to důvod. Ptejte se výhradně na to, co jste schopni pak řešit!

Je jistě zajímavé se zeptat, jestli mě přítel podvádí, ale jsem vnitřně připravená na možnost, že ano?! Říkám to proto, že za pohled do budoucna, který zprostředkuji druhému, odpovídám a není mi to jedno.

Ptát se prakticky můžete na cokoli, jen nepokládejte tyto otázky:

huZa jak dlouho? – Tarot nezná čas v tom smyslu, v jakém ho vnímáme my. Právě díky tomu se ale může pohybovat zcela libovolně, protože všechno v tu chvíli je už přítomností. Otázku KDY tedy nelze seriózně zodpovědět.

Co mám dělat? – K tomu, aby Tarot řekl, co máte udělat, by vám musel stranit, musel by vás mít rád nebo vám chtít pomoci. NEŽIJE, čili nemyslí. Řekne vám, co se stane, když uděláte to či ono nebo tamto nebo naprosto cokoli, ale až ve chvíli, kdy věc „pokládá“ za něco, co se děje. Tedy „když udělám“, ne „co mám udělat“.

Ode dneška můžete pod tento článek psát své otázky. Pak jich vezmu sto, protože víc většinou nejsem schopna ani přes víkend zpracovat.

Není třeba psát jména, jen datum narození…

Buďte prosím konkrétní. Je to na dálku, a tak mohu zkoumat jen to, co čtu, tedy bez energie tazatele, a je to tím složitější… Díky.

Odpovědi najdete v pondělním vydání. Ač vím, že to není možné, přeji si, aby se dostalo na všechny.

   
30.10.2009 - Astrologie - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [134] jahoda22 [*]

  Dobrý den, jmenují se Radk. Narodila jsem se 19. 2. 1989 a moc by mě zajímalo, zda nemám nějakou sestru (dvojče)? Určitě by vás zajímalo proč se ptám? Já vám tedy odpovím: mám tři bratry a nemám žádnou sestru, ale skoro každý dense mi zdá, že mám sestru a ta je mi podobná, takže to vypadá jako by jsme byly dvojčata. Velice mě to trápí prosím vás odpověď mi prosím pošlete na můj e-mail. Moc vám předem děkuji za odpověď. Radka

  superkarma: 0 28.11.2009, 17:54:53
 2. [133] Bobina007 [*]

  Paní Míšo,zase jsem to všechno propásla.Chtěla bych vědět mám 4.1.1980 narozeniny dcera je 20/8 2006 .Jak si budeme do budoucna rozumět.Studovala jsem svůj horoskop mám tam docela dost planet v Panně,Střelci a veLvu.Ještě by mě zajímalo zda vydrý¨žím pod novým  nadřízeným,který je ve znamení Vodnáře.Bohužel nevím přesné datum narození současného velitele...

  superkarma: 0 14.11.2009, 19:09:42
 3. [132] ankablu [*]

  Dobrý večer Míšo , nějak tapu v životě mám problém s mamkou nar.25.9.1921, se synem hroutí se mu spol.bydlení s přítelkyní -rozejdou se nebo né? Vychovava ještě syna a manžel si nedá říct nějak mu chutná vínko nar.27.4.1950 moje nar. 29.6.1952 a já s tím vším trpím asi proto ,že jsem rak . děkují Sml15

  superkarma: 0 11.11.2009, 22:43:43
 4. [131] stabajzna26 [*]

  Zdravím Vás. Chtěla bych se zeptat jakou perspektivu má naše manželství. Já narozena 26.2.1972,on 29.6.1970. Díky za odpověď.

  superkarma: 0 02.11.2009, 12:42:45
 5. avatar
  [130] Saarah [*]

  Ahoj Míšo. Chtěla jsem Tě poprosit, abys koukla na mne 13.2.1969 a na mého muže 25.9.1971. Zatím se vše nějak moc zklidnilo, ale jsem nebůvěřivá a stále mám strach. Vše se neskutečně přenáší na syna 21.3.1998. Pokud by se na mne dostalo, byla bych Ti vděčná. Vím, dotazy jsou téměř u všech stejné, ale o vztazích je přece život. Děkuji a přeji hezký den.

  superkarma: 0 02.11.2009, 10:13:15
 6. avatar
  [129] Myškomedvídek [*]

  při posledním výkladu se mě vše vyplnilo,děkuji Míšo jsi skvěláSml59

  superkarma: 0 02.11.2009, 00:41:48
 7. avatar
  [128] Eva_CZ [*]

  Ja se nechci ptat na nic, jelikoz se mi z posledniho vykladu nesplnilo ( nastesti ) ale ani prd.

  Jen chci rict, ze se mi libi popisovana oslava, libi se mi vsechno vc. ohne, ten mam arada, jen je mi lito spalit tak krasnyho panaka.Sml22

  superkarma: 0 01.11.2009, 19:05:19
 8. avatar
  [127] ccita [*]

  Ahoj Míšo, prosím bude mě pojit něco více s mužem nar. 23.4.1970? Já

  nar. 31.3.1977 v 00.20h. Děkuji za odpověd a krásný víkend!!! P.

  ../../../../../../../images/smiles/sml16...

  superkarma: 0 01.11.2009, 17:01:05
 9. avatar
  [126] verone [*]

  Dobry den, vim, ze jiz pisu pozde, ale preci jen to zkousim, protoze vzdydy propasnu den, kdy se sem ma psat...Narodila jsem se 23.6.1981 priblizne v 6 nebo 7 hodina rano a chtela bych se jen strucne zeptat, jestli v blizke dobe najdu lasku, jestli se mi bude darit v praci a jestli si financne polepsim. Dekuji, Veronika

  superkarma: 0 31.10.2009, 14:56:50
 10. avatar
  [125] černoška68 [*]

  Dobrý den,jednou jsem se zde už ptala,na svou práci,stále to vypadá,že se firma ve které pracuji položí.Tak bych chtěla vědět zda si mám poohlížet po novém zaměstnání?A ještě jestli se naše finanční stránka zlepší.Moje datum narození 12.1.1968,manžel 9.11.1966.Děkuji a přeji pěkný den.Lenka

  superkarma: 0 31.10.2009, 14:27:41
 11. [124] makumba [*]

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se ke mě vrátí manžel, který se před rokem odstěhoval k milence. Máme spolu 9-ti měsíčního syna. Můj datum narození 26.1.1979 a manželův 23.5.1979. Děkuji a přeji mnoho úspěchů Katka

  superkarma: 0 31.10.2009, 07:34:11
 12. [123] L.Ř. [*]

  Ahoj Míšo,

  prosím budu ještě někdy šťastná? Nar. 24.04.1962 okolo 12.30h.Jak to bude se zdravím, prací a financemi?Bude už konečně lépe? Děkuji moc a přeji krásné dny.L.

  superkarma: 0 31.10.2009, 00:03:10
 13. avatar
  [122] isida [*]

  Ahoj Miso,

  vidim, ze se na me nedostane, ale kdyby prece jen nejakou nahodou ano, prosim, ceka me v nejblizsi dobe nejaka pozitivni zmena v mem zivote? Datum narozeni 5.2.1967 22.30 hod. Dekuji.

  superkarma: 0 30.10.2009, 22:58:34
 14. avatar
  [121] gira [*]

  Mila Miso, zajimalo by me, jestli si muze clovek Samhain nejak oslavit, kdyz je ten vecer sam. Neumim vestit, to prenechavam zkusenejsim, ale je treba mozne nejakym ritualkem (podobne jako to delate ve Varnsdorfu se Zlounem) podporit svoje velke prani nebo aspon pomoci zahnat svoje obavy...? Preju hezky vikend a hodne sil na vykladani. Sml7

  superkarma: 0 30.10.2009, 21:56:32

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [120] Hanjimka [*]

  Milá Míšo,je asi pozdě,ale dřív jsem se sem nedostala.Stejně ale zkusím položit otázku.Vyřeší se v blízké době(6 měsíců)mé problémy s financemi?Tj.vydělám na živobytí pro sebe i syna,a splatím půjčky?Jsem narozena 13.2.1973 ve 12.50 ve Zlíně.Jinak přeji krásný a pohodový víkend a krásný podzim.Hanka

  superkarma: 0 30.10.2009, 19:53:58
 2. [119] lucipetr [*]

  Dobrý večer, jsem narozena 17.11.1974 v 21.00 hod. Budu mít do roka partnera? Děkuji.

  superkarma: 0 30.10.2009, 19:33:40
 3. [118] mechous [*]

  Dobrý večer,mé datum narození je 14.3.1973. Podaří se mi ještě v letošním roce najít lásku? Děkuji

  superkarma: 0 30.10.2009, 19:22:43
 4. [117] tori69 [*]

  Dobrý večer.Chtěla bych vědět co nás čeká v nejbližší budoucnosti.Budeme mít miminko???Jsem 21.7.1969 a přítel 25.1.1972.Posledně jsem odpověd bohužel nedostala,tak snad ted budu mít víc štěstí.Děkuji

  superkarma: 0 30.10.2009, 18:39:44
 5. avatar
  [116] zuzulili [*]

  Já 22.11.1951  , on 14.3.1952   rozejde se s milenkou a vrátí se mi zpět? Ptát se asi kdy? mi karty neřeknou.Děkuji

  superkarma: 0 30.10.2009, 18:17:17
 6. avatar
  [115] ffly [*]

  Zkusím zkusím, třeba se na mě dostane. Moc by mě zajímalo, jestli se mi splní moje "tajné sny". Týkají se mého milostného života a práce. Narodila jsem se 19.2.1970.

  Jestli se na mě dostane, budu moc ráda, když ne přeju Míšo hodně sil do vykládání. Sml79

  superkarma: 0 30.10.2009, 18:10:22
 7. avatar
  [114] Labka [*]

  Chtěla bych se zeptat jestli mám jít do rekvalifikace a pak dál (jít do úplné změny povolání)- jsem 15.12.1970 a jestli bude manželství dál spokojené - manžel 19.2.1970 a jestli bude dcera s partnerem nadále spokojená ona je 30.9.1990

  superkarma: 0 30.10.2009, 18:09:17
 8. [113] jajinda [*]

  Ještě k mému předchozímu příspěvku, narodila jsem se 18. 2. 1989. Děkuji

  superkarma: 0 30.10.2009, 17:45:25
 9. [112] jajinda [*]

  Dobrý den Míšo, chtěla bych se zeptat jestli najdu v nejbližší budoucnosti už konečně přítele? A taky jestli se mi podaří někdy ze sebou něco udělat (zhubnout...) Moc děkuji za odpověď. Pěkný víkend

  superkarma: 0 30.10.2009, 17:44:30
 10. [111] Marťulka [*]

  Dobrý večer Míšo,

  taky já zkusím své štěstí, tak snad se na mě taky dostane. Mám dotaz (narodila jsem se 29.8.1966) ohledně svých dvou spolupracovníků Karla (nar. 19.8.1973) a Jany (nar. 1.9.1979). Pracovní soužití s těmito lidmi je v poslední době nad mé síly, tak by mě zajímalo, co tito lidé ke mně vlastně cítí a jak mě berou???Sml80

  Děkuji. Zdraví Martina

  superkarma: 0 30.10.2009, 17:37:46
 11. avatar
  [110] Baraka [*]

  Dobrý den, tak i já skusím štěstí se svými otázkami :

  Sestra si kupuje byt, vyjde jí to a zvládne umořit hypotéku? je narozena 13.09.1983 a ještě pokud bych mohla tak naše maminka byla propuštěna z práce po 30letech a má možnost jít pracovat do zahraničí, je narozena 17.07.1957 zajímalo by mě jestli jí ta práce vyjde nebo jestli najde nějakou tady, moc děkuji za případné odpovědi

  superkarma: 0 30.10.2009, 17:09:53
 12. [109] agent007 [*]

  V pořadí 109, takže asi ani na potřetí nebudu mít štěstí...ale zkusím to.Ráda bych se zeptala jak to vypadá s mou láskou.Vyvine se to ve vztah, máme společnou budoucnost? Já narozená 1.8.1971 a on 13.8 1959

  Díky moc. Je to pro mne moc důležité.

  superkarma: 0 30.10.2009, 16:45:26
 13. [108] vodena [*]

  Dobrý den Míšo, koukám, že jsem se sem dostala asi zase pozdě. Mám jeden malý dotaz - jak to bude u mě s prací, v nynější jsem sice spokojená, ale nějak mi v poslední době chybí "radost" z práce - proto se ptám rýsuje se zlepšení. V poslední době je v kolektivu taková negativní atmosféra... A nevnímám to jen já, ale i některé kolegyně. Děkuji za případnou odpověď.

  superkarma: 0 30.10.2009, 16:23:18
 14. [107] Bludička 40 [*]

  Dobrý den Míšo, jsem osamělá a mám smutnou duši. Toužím po vztahu plném lásky a pohody. Nečekám marně?

  Narodila jsem se 10.12.1969. Přeji krásný víkend.

  superkarma: 0 30.10.2009, 14:20:49
 15. avatar
  [106] Petrushe [*]

  No, asi už jsem za hranicí, ale co...

  Dobrý den Míšo,

  jak to vypadá se mnou a láskou? Mám v srdci jednoho človíčka, co mi nedá už hodně dlouhou dobu spát, já jemu taky ne, ale je to složité a v životě  se neustále míjíme...Vyřeší se to už konečně? Já (14.6.1981, Praha) bych moc ráda šla v životě dál, ale on (14.4.1980, Praha) mě prostě nenechá...

  Děkuji moc Sml16

  superkarma: 0 30.10.2009, 14:12:52
 16. avatar
  [105] andulinka [*]

  Dobry den, Miso. Rada bych se zeptala, zda je moje nadvaha a alergie zpusobena nemoci, a zda je to ten duvod, proc vidam vzdy, kdyz se podivam na hodinky stejne cislice (jako napoveda, abych se zamyslela?). Proc mam pocit, ze jsem se zasekla a nemuzu se hnout z mista. S tim take souvisi, zda jedina prekazka v mem (jinak myslim hezkem) vztahu s partnerem je ma nadvaha, jak on rika. A zda se nas syn bude muset podrobit operaci hrudniku (vrozena vada), a bude -li to v USA, ci v CR a jestli to spolecne zvladneme. Ja 10.10.1975 Chrudim, On 25.2.1975 Policka, Syn 8.11.2005 Panama City Beach, Florida, USA. Mnohokrat dekuji a preji vam pekny vikend

  superkarma: 0 30.10.2009, 13:48:42
 17. [104] Zuzajda [*]

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dceru 23.5.1989 jak to bude mít s partnerem. Děkuji

  superkarma: 0 30.10.2009, 13:45:28
 18. [103] Devona [*]

  Dobrý den Míšo, chtěla bych se zeptat, zda člověk (nar.9.11.1952), kterého nosím v srdíčku bude konečně ten pravý a jak se vyvine dál náš vztah. Já se narodila 4.6.1968.Předem děkuji za odpověď....budu doufat, že se na mě dostane...Sml58

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:35:26
 19. [102] justonline [*]

  Ahoj Míšo,zajímalo by mě,zda se zlepší babiččin zdravotní stav co se týče její závažné choroby(21.3.31) A zajímala by mě upřímnost a férovost kolegyně z práce, kterou díky bohu pro určité problémy přesunuli na jiný projekt (8.12.81) Domnívám se, že nám všem, včetně mě záměrně škodí (škodila) a její život je samá lež, přetvářka. A poslední dotaz- může muž (11.11.85) pro mě v životě hrát nějakou roli nebo je to jen flirt? Děkuji moc, za Tvou odpověď.

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:27:19
 20. [101] stepanka33l [*]

  Dobrý den Míšo,chtěla bych vědět zda už potkám tu pravou lásku a vyřeším své problémy 17.06.1974 děkuji za odpověd

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:18:47
 21. [100] hph [*]

  Dobrý den Míšo,

  chtěla bych se zeptat, jak to v příštím roce bude vypadat se mnou a mým synem, já narozena 14.4.1971 v 14:45, syn Adámek 7.1.2007 ve 22:47 císařským řezem.Jsem s malým sama, v lednu mi končí mateřská, nemám zaměstnání do kterého bych se vrátila zpět, malý začne chodit do školky, mám zdravotní problémy se zády a psychikou, Adámek je hyperaktivní, užívá antiepileptika, občas mívá křeče a záchvaty, dříve upadal do bezvědomí, nyní už 2 měsíce bez příznaků.Jestli se po zdrav. stránce zlepšíme, zda najdu práci, jak to bude s financema a jestli tam někde v dáli Sml16 nečeká na nás nějaký príma tatínekSml16.

  Mnohokrát děkuji a pěkné dny přeji !!!

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:16:08
 22. [99] Cerna Marie [*]

  Míšo, přijmi krásný pozdrav od své obdivovatelky přes internet. Mám jednu moc (pro mě) zásadní otázku. Můžeš vyčíst jestli on 17.6.1953 je ten pravý muž pro mě se kterým bych mohla strávit hezký zbytek života? Já 24.2.1951.Sml16 Předem děkuji Sml79

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:15:48
 23. [98] Brouček [*]

  Dobré poledne Míšo. Mám za sebou po 19 letém soužití rozvod. Láska, něha a pochopení mi schází už dlouho. Potkám ještě muže "pro život"?  Věrka 26.7.1969. Děkuji a krásný víkendSml16

  superkarma: 0 30.10.2009, 12:11:06
 24. avatar
  [97] Irena1 [*]

  Míšo, jaké ty konkrétně používáš na výklad karty, které ti nejlíp sednou? Nebo jich máš víc a vybíráš pocitově?

  Já zrovna dneska šilhala po několikerých, mám čerstvě Osho Zen Tarot a ještě mě docela přitahuje Lenormand.

  Otázku za sebe nemám, já jsem asi běžně šťastná a co se má řešit, to se vyřeší a pokud to řešení nemá, tak je zbytečné se tím zabývat Sml30 Děti mi asi nejsou souzené, tak to už taky neřeším Sml80

  Krásný den a víkend všem, hlavně tobě, ať máš dost síly Sml22

  superkarma: 0 30.10.2009, 11:36:58
 25. [96] marie13 [*]

  Dobrý den.Narodila jsem se 13.9.1978.Chtěla jsem se zeptat jest-li se zlepší moje finanční situace a jak na tom bude můj partner nar.26.6.1976 ohledně zdraví.Taky se chci zeptat jest-li můj porod proběhne v pořádku a miminko bude zdravé.Děkují

  superkarma: 0 30.10.2009, 11:29:11
 26. [95] Jarulka [*]

  Dobrý den, já jsem narozena 22.1.1981, manžel 11.10.1979. Hrozí mi předčasný porod, chci se zeptat, jestli porodím normálně v termínu začátkem prosince. A jestli zvládneme splácet hypotéku a budeme konečně sami ve svém. Děkuji za odpověď.

  superkarma: 0 30.10.2009, 11:16:44
 27. [94] slezi [*]

  Dobrý den,asi před půl rokem jsme se rozešly z přítelkyní a chtěl bych vědět jestli se k sobě ještě vrátíme moc mi chybí a chci abychom byli zase spolu.A ještě se chci zeptat jestli najdu nějakou lépe placenou práci a celkově finance. Moje datum je 21.2.1987 a její 8.9.1988. děkuji.

  superkarma: 0 30.10.2009, 10:53:19
 28. [93] peko [*]

  Dobrý den Míšo,

  20.2.1975 - je můj současný vztah s partnerem 22.2.1970 k něčemu, má budoucnost?

  Potkám příp. nového partnera a dočkám se miminka?Zvládnu školu a neohrozí to moje pochrouané zdraví?Jaká mě čeká budoucnost prosím - budu už šťastná?

  Moc děkuji a krásné podzimní dny :-)

  superkarma: 0 30.10.2009, 10:52:07
 29. [92] monča [*]

  ahoj míšo,

  30.01.1961 - zeptám se na jeho zdraví - nic vážného, ale stále problém se šuměním v uších

  30.01.1993 - zvládne dcera střední školu + bude se jí dařit v jejích zájmech - snowboard

  15.08.1989 - bude se dařit synovi na VŠ, najde si šikovnou holčinu, zatím nemá štěstí

  14.09.1968 - přestanu být někdy přehnaně pedantická, nervózní, všechno si příliš zabírající a soused - opět zlobí, vyřeší se to už konečně?

  Moc děkuji.

  superkarma: 0 30.10.2009, 10:36:57
 30. [91] bubušák [*]

  Prosím ještě jedna věc-muž 20.10.79. bude pro mě něco znamet mít něco společného.Děkuji mooc

  superkarma: 0 30.10.2009, 10:31:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme