Krátce po poledni se pobavte povedenou rodinnou studií, kterou pro vás vypracovala naše čtenářka Samečka.

Nevyrušuju vás při sledování oblíbeného pořadu? Pokud ne, posílám studii o sledování televize v naší rodině.

Mám maminku, tatínka, bratra, sestru, manžela, syna a dceru. Takže vzorky přímo ukázkové, není-liž pravda?

Tatínek : 70 let. Těsně před důchodem si nechal vyměnit obě kolena, která si zničil při dokazování pravdivosti hesla Sportem k trvalé invaliditě. Umělé náhrady ho na delší dobu připoutaly na lůžko a tudíž i k televizi. Nejvíce ho zasáhlo sledování pořadů typu Prostřeno, S Italem v kuchyni či Kluci v akci. Moje maminka pracuje v gastroservisu a táta se rozhodl, že ji v kuchařském umění na stará (titanová) kolena dohoní, ba co víc, předčí. Maminka úpí, lednička je nacpaná k prasknutí, tatínek přibral na 140 kolo živé váhy, v kuchyni bývá jak po náletu a Mástršéf to komentuje, že umývání nádobí není hodno krále.

Maminka : 64 let. Dojímá se k slzám při sledování Modrého z nebe, Pošty pro tebe a jiných zvěrstev. Já zuřím a předhazuju jí, jak je to všechno asi líto těm ostatním postiženým, bezbranným, opuštěným a týraným, na které se nedostalo. Onehdy jsem ji pohladila po zádech a máma vysmrkala další dvě deci a dožadovala se souhlasné odpovědi, že je to strašně smutné... Já jí odvětila, že jen zkouším, jestli jí z toho, že brečí jak stará želva, neroste krunýř a maminka po mně mrštila ten zasoplený kapesník.

Manžel : 46 let. Motorky a hokej. Hokej a motorky. Moje upozorňování, že si povídá s televizními komentátory, kteří mu neodpovídají, blahosklonně přezírá. Rozumějte, on jim vlastně jen nadává a radí, protože jsou to všichni idioti, výsledky vědí už dopředu, měli by si sbalit a pakovat se do Delf, ve čtrnáctém kole mu ohlásí, že Espargaro je čtvrtý a to už je třetí a Lorenzo druhý a přitom byl podle nich bez šance a vypíná zvuk. Slovenští hokejisti jsou nejlepší ve vesmíru a když prohrají s Čechy, letí si vypínat mobil, protože můj otec už píše SMS s upřímnou soustrastí.

Bratr : 39 let. Chodící encyklopedie. Televize někdy není zapnutá týden a někdy jako kulisa. Mimosmyslovým vnímáním mu všechny informace zůstávají v hlavě. Připadám si vedle něj jako naprostý nýmand.

Sestra :36 let. Dvě malé děti vybraly nejoblíbenější televizní program za ni. Po vystřihování, kreslení a stavení lega si zaslouží každá matka odpočinek ve formě praní, žehlení a vaření. Televize naladěná na Animáček pomáhá. Bohužel, reklamy, vkládané rafinovaně mezi kreslené pohádky, učiní s dětmi svoje. Všechny ty kravinky děti chtějí koupit... Zašlápla jsem už u nich pět Gormitů, sklidila pohrdavý pohled, když jsem se dotazovala, kdo je Smraďoch a domů jsem tuhle přišla s Lepákem, přilepeným na prdeli.

Dcera : 22 let. Od malého špunta dodnes pořád zpívá. Anglicky. Anglicky neomylně zpívala u televize už ve třech letech, héérečka. I když jen kroutila pusou jak Burian s horkým bramborem, láska k tomuto jazyku jí zůstala a studuje ho na vysoké škole.

Syn : 18 let. Díky jeho zálibě k dokumentům vyhrál všechny možné soutěže a olympiády.

A perlička na závěr. Když bylo synovi patnáct let, šel poprvé na školní ples. Oblek, gel na vlasech, kapesné a výhružky nás, jeho rodičů, ať se chová slušně a nezkouší se opít... O půlnoci zvoní manželovi telefon. „Dobrý večer, pane S..., tady Policie České republiky, váš syn byl zadržen a po absolvování dechové zkoušky mu bylo naměřeno jedno a půl promile alkoholu v krvi, přijeďte si pro něj. Naší krve by se nedořezal, skočili jsme do auta a při plánování, co mu všechno udělám, jsme jeli vstříc pokutě za překročení rychlosti a pro nezvedeného lumpa. Stál před sálem, hubu od ucha k uchu a vedle něj první cena v tombole, obrovská LCD Panasonic a jeho podařený kamarád, který by mohl udělat zkoušky na Damu se scénkou „Příslušník Policie ČR“.

Zdravím vás, jdu si pustit AZ kvíz, aby můj bratr přestal s těmi vtipy o blondýnách, 

Samečka

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_____________________

:) :) Opravdu jste mě pobavila, a určitě nejen mě. Jste prostě „taková normální rodinka“ a vede Váš syn, který měl fakt štěstí na výhru.
Pěkné dny s chytrými i hloupými pořady, prostě pěkné dny s televizí.
Saša

Tématem dnešního dne je „Televizor: společník v samotě nebo zvuková kulisa?“

 • Většina z vás asi televizor doma má, napište nám, jak často ho zapínáte.
 • Pouze na vybrané pořady?
 • Nebo ho máte puštěný celý den jako zvukovou kulisu?
 • Podléháte i vy nové technologii a pořídili jste si nový (např. LCD televizor), nebo vám stačí a slouží už léta ten starý?
 • Máte ve své domácnosti více televizorů?
 • Zastáváte názor, že televizor je dobrý společník v samotě?
 • Nebo naopak, vůbec ne.
 • Myslíte, že televizor narušil vzájemnou komunikaci mezi rodinnými příslušníky?
 • Umíte si představit svůj život bez televize?
 • Kdo se u vás v rodině na ni dívá nejčastěji?
 • A na co se vy sama díváte nejraději?

Tolik pár záchytných bodů, ale jinak pište samozřejmě podle sebe, ať už za zvuku televize nebo při televizi vypnuté.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek čeká pěkný dárek: parfém od AVONU / little gold dress

parfem

Reklama