A díky pisatelce Samečce se podíváme na bezohlednost i trochu humorně. Přečtěte si, jak u ní vypadá takové pondělní - bezohledné ráno a následující celý den.

Milé ženy, co jste in, píšu Vám pár ptákovin.
Bezohlednost? Znám...
Pondělí, půl páté ráno. Budík začne bezohledně zvonit. To už je ráno? Fuj, potvoro, tu máš ránu pěstí po hlavě. Ještě chvilku, aspoň pět minut. Jasně, pět minut trvá pět vteřin. To zvonící monstrum dostane ještě jednu buchu a mrsknu s ním do peřin. „No, jak chceš“, pomyslí si vynález zkázy :“ Udělám ti to tento týden za trest ještě čtyřikrát, drahá!“

Vyhrabu se z postele a bez ohledu na varování ministerstva zdravotnictví si uvařím smrťáka kafe a zapálím si jednu tenkou cigaretu. V koupelně mé zrcadlo bezohledně ukazuje strašidelné zjevení. Zuřivě si kreslím na ksicht obličej.

Sedám do auta. Mé bezohledné ratolesti vyjely přes víkend všechen benzin. Kontroluju v zrcátku, jak se mi povedl mejkap, jak budu vypadat ve zprávách v televizi. Budu se obhajovat za týrání a násilí v rodině a prosit diváky o sepsání petice, aby mi mé děti neodebírala sociálka, že jsem se jim bezohledně snažila utrhnout hlavičky...

V práci po mně chce bezohledně vedoucí nějaký výkon. Bože, ať už je oběd! Kuchařky, ty můry, uvařily špenát. Nesnáším ho a bezohledně sežeru kolegyním všechny knedlíky, bez ohledu na svůj špek, který po letním období utěšeně narůstá.

Odpoledne jedu do supermarketu na nákup, dceru beru s sebou. Když potřetí potkám stařečka jak věchýtek, který se bezradně šourá podél regálů, zpozorním. Vedle něj mává otrávený prodavač rukou směrem ke kávě. „Co hledáte?“, ptám se dědy. „ Ááále, už půl hodiny hledám filtry do kávovaru. My si s babičkou vaříme po obědě kafíčko a ty filtry tady nemůžu najít. Ptal jsem se prodavačky, ta mě poslala za jinou, ta mě poslala na informace a odtud jsem šel zase sem. Ten mladej mi ukázal semhle a tu nic není.“ Bezohledný frajírek se mezitím vytratil jak pára nad hrncem. „Víte co, dědo, my si splníme dnešní dobrý skutek a my vám ty filtry najdeme, stůjte tady a ani se nehněte.“ Dcera na mě mrkne :“Závod?“ Jasně, že jo, vyrazím mezi nakupující a bezohledně do nich narážím vozíkem. Kdo hledá, najde, děda se usmívá jak měsíček,děkuje a my už rveme do koše patnáct kilo barvy.

Budeme totiž malovat. Koupili jsme dům. Bydlíme zatím v bytě, byl tu celkem klídek. Před dvěma lety se přistěhovali dva mladí lidé. Zatím ještě neuklízeli, možná se jim nepořádek hnusí. Když si pustí techno, křižuju se a prosím otce na nebesích, aby se nevysypalo sklo z oken. Můj manžel zakročil už několikrát řevem, když mu proletěl před obličejem vajgl z cigarety, které padají z balkonu nad námi. Uklidňuju ho, že jednou, až bude vrh cigaretovým špačkem olympijská disciplína, bude moct machrovat, že se zná s vítězi... A já jsem šťastná, že jednou, když sousedi uspávali svého chlapečka v kočárku, který nemá kolečka, ale čtverečky (neviděla jsem, pouze dedukuju), a trvalo to hodinu, manžel zaúpěl :“Kristepane, kúpme si ten dom, čo o ňom stále hovoríš!“ Za pár dní se stěhujeme.

Jelikož beru ohled na Váš drahocenný čas, nebudu Vás déle zdržovat.
Vaše Samečka

P.S. Kdybyste hledali filtry na kávu, jsou u kapslí do kávovarů.

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Nevěřila bych, že bych se u tématu bezohlednost pobavila - ale pobavila. Děkuji, že jste napsala a přeji vám krásné bydlení v novém.
P.S. Jakou malujete barvou? My jsme se teď také stěhovali - poraďte :)
Saša

Téma dnešního dne: Bezohlednost

  • Setkáváte se ve svém okolí s bezohledností?
  • Byl někdo bezohledný vůči vám samotným?
  • Byla jste i Vy sama někdy bezohledná?
    (a pak jste toho třeba litovala)
  • Napište nám nějaký příběh, který se vás dotkl.
  • Myslíte, že bezohledné chování společnosti je v dnešní době větší, než dejme tomu, v době našich babiček?
  • Co považujete za největší lidskou bezohlednost?
    Vůči komu? Vůči čemu?

Jsou to jen záchytné body, o bezohlednosti můžete psát samozřejmě svými vlastními slovy. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: luxusní dámskou kosmetikou Planet spa / pleťovým mlékem na obličej, krk a dekolt, a na ruce.

darek

Reklama