Magie

Šamanka Markéta: Štvou mě nevyzrálí věštci

V rozhovoru se šamanskou Markétou Švarcovou se dozvíte nejen, co ji mrzí na některých věštcích, ale zjistíte i, jakým způsobem funguje šamanismus a jak se vyrábí šamanský buben. Markéta tvrdí, že každý máme svého spojence.

Šamanismus je v naší kultuře trochu neobvyklým koníčkem. Markéta Švarcová mu propadla natolik, že si život bez šamanského bubnu už ani nedovede představit...

marketaJak dlouho se věštěním zabýváte?
Strašně dlouho. Už v šestnácti na gymplu jsem si tím přivydělávala, respektive jsem za kafe věštila po hospodách a asi dva roky jsem se tím zabývala v jednom kuse. Mám v rodině nějaké předky, kteří se věštěním zabývali, tak to nebylo úplně od věci. Právě asi v šestnácti letech jsem zjistila, že dokážu najít v ruce osud, a to vidím doteďka. Jenže důležité není říct, jak to bude, ale to, aby se člověku ulevilo a pomohlo mu to. Což vyžaduje určitou zralost. Jak to bude, je jasná věc, každý, kdo má intuici jasnovidnost, to dokáže zachytit, ale tím člověku nepomůžu. Pomůžu mu právě tím, když to řeknu nebo udělám tak, aby se stalo jinak.

Tomu moc nerozumím...
V šamanismu jsou třeba různé zástupné oběti - když šaman vidí, že člověku hrozí nebezpečí, udělá loďku, do které posadí panáčka a utopí ji. Stane se určitá energetická věc, která změní osud, což je mnohem podstatnější než samotný fakt, jak to bude. Hrozně mi vadí, když to věštci takhle nechápou: Řeknou rozvedete se, koupíte si dům... ale nevidí nic za tím, nevidí, co se děje v osudu člověka.

Jestli to dobře chápu, osud se dá tedy změnit?
Ano, absolutně.

Trochu jste to nakousla, co vás na věštění štve - tedy na jiných věštcích?
Určitě je to člověk od člověka, ale vadí mi, že lidé, kteří věští, nejsou osobnostně zralí. Mají sice dar, ale protože pracuji s duchy, vím, že jsou ve spojení s nějakou bytostí, která jim rozšiřuje vědomí - říkám tomu, že jsou obsazení - mají zkrátka dar vidění. Jenže protože nejsou osobnostně zralí, nedokážou s tím pracovat tak, aby člověku neuškodili. A to je hrozně špatně. Když půjdete za kartářem, který vám řekne: Rozvedete se. Tak všechno, ať chcete nebo nechcete, bude k rozvodu směřovat. Ale ten člověk vám vůbec neřekne (když není zralý), proč se vám to děje, kde jsou příčiny, abyste se z toho vymotal a poučil. To je strašně důležité.

Vy o sobě tvrdíte, že jste šamanka. Jaký je rozdíl v tom, když je někdo šaman, někdo věštec, někdo třeba čaroděj - vysvětlíte mi to?
Ve všech kulturách je toto zastoupené, jako se někdo zabývá zdravím, jiný se zabývá věštěním. To, co se v Čechách rozumí pod pojmem šaman, je z mého úhlu pohledu hodně široký pojem. Určitě má ten člověk kontakt se spojenci a dokáže mít kontakt se spojenci druhých lidí, kteří mu ukážou, kde má člověk zranění a slabé místo. Díky tomu šaman dokáže léčit i energeticky člověka měnit.

SOUTĚŽ!

Zahrajte si v naší soutěži o věštbu z Věštírny Květy Fialové. Více informací najdete, když otevřete následující odkaz...

Vzpomenete si na svůj první kontakt se spojencem?
To se nedá zapomenout. Zabývám se šamanismem už opravdu dlouhou dobu a zprvu jsem nevěděla, jestli svět spojenců je úplně tak reálný jako ten můj, anebo jestli je to jen imaginace. Měla jsem to jako psychologickou pomůcku. Ale jednoho dne jsem se se spojenci setkala a věděla, že s nimi mám fyzický kontakt. V tu chvíli jsem pochopila, že naše realita je na tom všem jen taková šlupička. Jakmile s tím začne člověk pracovat, začne vidět úplně neskutečné věci - tam se děje to důležité, nikoli ve šlupičce hmoty.

Věštíte sama sobě - zajímá vás váš osud?
Určitě. Používám k tomu karty - vykládám je trochu jinak než ostatní lidé, vidím v nich důvody a dokážu v nich najít, proč se mi jednotlivé věci dějí. Je to mé zrcadlo. Těžko se do sebe dívat pravdivě, ale když použiju zrcadlo, dokážu to. Dokážu si pravdivě říct, o co tady v tuhle chvíli jde. To je podstatné.

marketa

Když se řekne šaman, představí si člověk asi chlapíčka s bubnem, jak poskakuje kolem ohně. Je bubnování pro šamana nějak důležité?
Používají se šamanské bubny a bubnuje se v určité frekvenci. Zajímavé je, že rychlost bubnování se mění podle toho, na jakém místě v šamanské cestě jsme. Když slyším šamana bubnovat, vím úplně přesně, kde se v tom okamžiku nachází.

Zaujal mě ten šamanský buben, je k tomu potřeba nějaký speciální?
Používám buben od jednoho šamana ze Sibiře. Je to základ šamanské práce a důvěrná záležitost. Sním o tom, že si jednou svůj buben sama vyrobím, jako to dělávali šamani původně. Bývalo to tak, že si šaman udělal rituál a zjistil, že potřebuje třeba buben z jelena. Potom žil rok v lese a hledal toho svého jelena, než ho našel. To zvíře vlastnoručně ulovil a buben z něj vyrobil.

Jak moc šamanismus změnil váš život?
Ocitla jsem se ve chvíli, kdy jsem byla rozhodnutá, že buben zahodím a nechám toho. Že budu normální máma od čtyř dětí. Ale pak jsem se dostala do určitého bodu a můj život se změnil. Najednou jsem spoustu věcí pochopila. Díky bubnování vidím dál, jsem schopná chápat podstatu věcí. Navíc bubnování absolutně šetří čas - to, na co jiný člověk přichází složitě několik let, vidím třeba za týden.

 

   
08.03.2011 - Magie - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [11] Jana Markupovocká [*]

  Tak zkus výklad snů

  superkarma: 0 28.11.2013, 15:10:33
 2. avatar
  [10] Jindriska8 [*]

  Stojím nohama na zemiSml22

  superkarma: 0 20.11.2012, 23:22:26
 3. avatar
  [9] Myskdalen [*]

  Nic z toho co mi říkal její manžel se do dnešního dne nesplnilo.

  A když vím kdo stojí za Věštírnou, jistá Květa M., tak má své pochyby.

  superkarma: 0 21.03.2011, 20:25:59
 4. avatar
  [8] šamankaM [*]

  rak177 — #7 Jo Plamínek je fakt pošuk. Dlouho jsem se tak nenasmála. Všem, kdo chcete poznat i překvapivá zákoutí lidské duše, vřele doporučujuSml30....

  superkarma: 0 14.03.2011, 01:58:13
 5. [7] rak177 [*]

  Jak tomu mám věřit,když v televizi vidím pošahaného Vlastíka Plamínka,jak se mlátí plechovou škatulí do hlavy,vydává skřeky,jednou dokonce upadl při tom jeho trdlování,asi to byl šamanský tanec.Huláká slovo ššštěně,šššštěně,pak jsem také viděla,jak vyvolává stále dokola :kde je ten mobil,kde je ten mobil?Další legra byla,když vyvolával do éteru něco o dívce :půjdeme spolu do restaurace,dáme si suši,pak budeme mít sex,k tomu mlátí rukou do plechové škatule od sušenek,tak to mi všichni tedy promiňte,ale tomuhle exotovi věřit nemůžu.Na YouTube je toho plno,včetně Aleše Fajxe,to je také dost dobrý "čáryfuk"  umělec,to jeho věštění z  vody,to také nemá chybu a jiní,je tam toho dost,tak se pobavte,stačí zadat EZO TV a jméno nějakého čáryfuka.No jsou zralí na pěst do obličeje.

  1. na komentář reaguje šamankaM — #8
  superkarma: 0 10.03.2011, 14:45:49
 6. avatar
  [6] andik1 [*]

  Tak jsem si přečetla, že "vyzrálá šamanka" věští za 70,-Kč za min, jo, živit se člověk něčím musí...

  Z dotyčné Věštírny jsem viděla několikrát Reginu a to v v pořadu o vaření (myslím na Primě ho dávali) a docela se tam předvedla. Když jsem pak zjistila, že se označuje za vědmu, tak si o zmiňovaném "spolku" myslím svéSml68

  superkarma: 1 09.03.2011, 00:01:40
 7. avatar
  [5] Dekameron [*]

  Fakt mi dneska na tváři vykouzlilo úsměv popisování výroby bubnu (shánění kůže ne buben). Křehkou bytost, na fotografii výše, oděnou v umělé jelenici bych rád viděl číhat někde v Tajze (u nás by jí asi honit jelena nenechali), .... jak se žene za jelenem a předepsaným rituálem ho zbavuje vlastnoručně života, ... následně stahuje z kůže... myslím, že pakliže teď o tom sní příjemné sny, projde-li realitou, moc snů se jí už zdát nebude... myslím příjemných :)

  Podotýkám, že honit jelena v džípu, zastřelit ho puškou a nechat domorodce, aby z něj stáhnul a vydělal kůži, to už moc šamanskou romantikou nevoní....

  superkarma: 0 08.03.2011, 16:24:50
 8. avatar
  [4] SNÍŽEK [*]

  Šamani mne fascinují,měli bychom se od nich učit  Sml67

  superkarma: 0 08.03.2011, 13:17:09
 9. avatar
  [3] prece ja [*]

  Pentlička — #1 - já jsem taky hodně racionální , a přesto ( nebo právě proto) jsem byla "přesvědčena" , že je hodně věcí mezi nebem a zemí a člověk , který chce , je dokáže poznat a využít ku svému prospěchu.

  superkarma: 0 08.03.2011, 09:00:46
 10. avatar
  [2] prece ja [*]

  Líbí se mi ta část o realitách. taky jsem měla ze začátku pochyby, zda reality světelných bytostí jsou opravdové, nebo si je "vymýšlím". Vzhledem k tomu, že ted je dokážu i rozeznat od sebe ( opravdu mají každá svojí jedinečnou energii) a od několika lidí se mi potvrdili stejné např. zákonitosti, které tam fungují , vím, že jsou.

  superkarma: 0 08.03.2011, 08:58:55
 11. avatar
  [1] Pentlička [*]

  Jsem racionální člověk, věštění a šamanismus mi zavání podvodem na lidech. Nevěřím, že na tom je něco pravdy.

  1. na komentář reaguje prece ja — #3
  superkarma: 0 08.03.2011, 08:41:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme