Magie

Šaman Pavel Švarc: Člověk se musí rozhodnout sám

Pavel ŠvarcŠamanizmus, věštění, léčitelství... tajemství, která mohou provádět jen a pouze vyvolení. Měl jsem to štěstí a s jedním takto vyvoleným člověkem jsem se setkal. A došlo i na rozhovor pro magazín Žena-in.

Pavel Švarc dlouhodobě věští v internetové Věštírně Květy Fialové, fungující jako věštírna přes telefon a kameru.

Není to trochu úskalí, když svého klienta nevidíte, neznáte?
Trochu úskalí to samozřejmě je. Přesto, pokud slyším hlas toho člověka, znám jeho datum a hodinu narození, tak se dá velice dobře odpovědět na danou otázku. Samozřejmě se mu dá pomoci a ukázat mu směr, kterým se má dál ve svém rozhodnutí vydat. Věštec by měl být především nápomocen, aby se v člověku otevřelo to, co už vlastně ví. Pak si je klient schopen poradit.

Každý z věštců ve Věštírně pracuje jinak, nebo máte nějaký „ověřený postup“?
Předně bych chtěl říct, že každý z věštců je absolutně prověřený, co se týká lidské stránky a kodexu slušnosti. Neexistuje, aby se informace, které věštci řeknete, nebo které vám řekne on, dozvěděla třetí osoba. Většinou samozřejmě vykládáme karty, pracujeme s energiemi. Já třeba pracuji i s duchy zemřelých. Léčím například i psy, kočky a další zvířata, je to pro mě docela srdeční záležitost, zabývám se celý život kynologií... no, prostě každý věštec má své klienty, nikdo není schopen pomoci všem.

Jak ve Věštírně figuruje Květa Fialová? Také věští?
Květa Fialová je naší patronkou a stála u zrodu Věštírny. Dává záruku kvality věštců a každého z nich zná osobně. Pořádáme různé společné akce, na které, pokud jí to zdraví dovolí, ráda jezdí. Děláme taky Festivaly, které nesou její jméno. Nedávno jsme byli v Lysé nad Labem a v říjnu se chystáme do Českých Budějovic.

Vy sám, jak jste v sobě objevil nadání pro, řekněme, tajemno?
Každého člověka zajímá tajemno, ač to může být zcela racionálně žijící člověk s nohama pevně na zemi. Ráno vstane a napadne ho, proč se mi to a to děje? Pokládá si sám sobě životně důležité otázky, ať už se týkají vztahů, financí, minulosti, budoucnosti... a hledá na ně odpovědi. A tohle se stalo i mně, jednou jsem ty odpovědi dostal. A časem jsem byl schopen odpovídat na otázky i druhým. Sám ale nejsem nic, jsem jenom dutá hůl, skrze kterou proudí informace k ostatním.

Nebojíte se někdy té moci, toho, že když někomu něco řeknete, on se podle toho zachová a dopadne to špatně? Už se vám něco takového stalo?
Vždycky, ale vždycky pracuju na tom, aby se člověk rozhodl podle sebe. Nikdy žádný věštec nesmí přímo ovlivnit rozhodnutí svého klienta. Člověk se musí rozhodnout sám. Může se mě zeptat na cokoli, ale musí si uvědomit, jestli je s tím, co se dozví, schopen žít. A samozřejmě základem dobrého věštce je kodex slušnosti.

Věštíte sám sobě?
Nevěštím, žiju podle toho. Jsem šaman, je to můj život, moje všechno.

Vidím, že jste se trochu zdráhal na tuhle otázku odpovědět. Je to možná o pochopení věšteb jako takových. Vysvětlete mi, s jakými silami vlastně pracujete - jsou to věci uvnitř člověka, nějaké fluidum, bohové...?
Na tuhle otázku neexistuje jednoduchá odpověď. Mohli bychom tu spolu sedět tři dny a stejně by to bylo málo...

Dobře, rozumím. Stejně to zkuste aspoň trochu v kostce. :-)
Ale velmi, velmi, velmi obecně... existují tři světy, horní, střední (ve kterém žijeme) a spodní. V horním žijí v šamanizmu Rádci, křesťané jim říkají Andělé, ve spodním světě jsou podle šamanismu naši Spojenci - u šamanismu je to v podobě zvířete. Křesťani spodní svět uzavřeli a tvrdí, že v něm sídlí ďábel, šamanismus to ale chápe jinak.

Pavel Švarc

Tohle se však týká šamanismu, ale jak je to tedy s tím věštěním?
Nevím, jak to dělají moje kolegyně ve Věštírně, ale já při věštění komunikuji se spojenci, kteří mi otvírají intuici. Dostanu informaci a tu řeknu. Je to snadné. :-) Každý má tuto schopnost, záleží jen na tom, jak si ji rozvinete nebo zavřete. To je osobní příběh každého z nás. Kromě této komunikace používám také karty, numerologii a kyvadlo. Záleží na typu otázky.

A na co se Vás lidé nejčastěji ptají?
Určitě to jsou vztahy. Jestli mají s partnerem být, nebo ne. Jestli hledat nového, nebo zda se to dá zlepšit. A pokud ano, tak jak na to. Já si myslím, že pokud se jednou „hrnek“ rozbije, tak se dá jen těžko slepit. A pokud ho slepíte, stačí jen málo a při první partnerské krizi je zase napadrť. Pak se lidé také často ptají na finance a samozřejmě na zdraví.

Nedovedu si představit, jak by takový šaman mohl přes telefon léčit. Jde to?
Každá nemoc začíná v duši, v šamanské terminologii se tomu říká ztráta části duše. Když chci klientovi pomoci, hledám nejprve příčinu jeho potíží, a pak se pokusím ho navést tak, aby ji uviděl i on. Tehdy začíná proces uzdravování. Samozřejmě jsou i případy, kdy to takhle přes telefon nejde. Je zapotřebí osobní terapie v poradně.

Tam pak provádíte s klientem nějaký uzdravující rituál? Jak šamanské léčení probíhá?
Jsou různé druhy léčby. Metodologicky vycházím z velmi starých pramenů pro šamanské léčení, ale samozřejmě jsem je upravil pro moderní dobu. Takže žádné halucinogeny, půsty a podobně. Používám šamanský buben a kontakt se svými spojenci. Umím přinést zpět ztracenou část duše, a tím vrátit klientovi zdraví.

To zní trochu jako pohádka...
Tak přijďte na můj seminář a uvidíte. :-)

Věštírna Květy Fialové (www.vykladzive.cz)

věštírna

Věštírna Květy Fialové funguje jako věštírna přes telefon. Klient má možnost vybrat si jednoho z mnoha věštců, každý má na stránkách profil a je možné zjistit si z odkazů další informace. Nevoláte tedy anonymnímu člověku, ale konkrétní osobě, kterou máte možnost trochu poznat, ale také vidět přímo při práci. Celé to funguje se spojením telefon a webkamera, kterou má věštec. Ten nevidí vás, ale vy věštce vidíte. Klient tedy zůstává vždy skrytý a anonymní.

lupa

   
13.08.2010 - Magie - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [7] Jana Markupovocká [*]

  Výklad karet na internetu zkus

  superkarma: 0 28.11.2013, 15:10:14
 2. [6] rendac [*]

  tak zrovna tomuhle neholduju Sml23

  superkarma: 0 24.11.2012, 17:14:37
 3. [5] Saritka [*]

  Stálo by za to to vyzkoušetSml22

  superkarma: 0 22.04.2012, 08:46:10
 4. avatar
  [4] Myškomedvídek [*]

  jee byl v prostřeno jsou dobříSml67

  superkarma: 0 09.05.2011, 23:19:32
 5. [3] kissmewithlove [*]

  HELLO Nejdražší,

  salomykones1@yahoo.co.uk

   Mé jméno je miss, Salomy, jsem 23 let se nikdy neoženil. l viděl váš profil dnes a po procházejí jí několikrát poté l zhotovené mého názoru se na Vás jako někdo, koho jsem si ležel na zbraně tak dlouho, jak láska je znepokojení legraci jste celou noc dlouho s láskou tak drahá chci tě napsat zpět na mě přes mou e-mailovou adresu, aby l vám můj obrázek a budete vědět, kdo jsem. (Salomykones1@yahoo.co.uk). Čekám vidět pošta ok. To je ode mne,

  Vy jeden v mysli,

  Miss Salomy.

  (Vzpomeňte si na dálku nebo barva ani stáří není, záležitost, ale pravá láska záležitosti přidělit v životě)

  HELLO Dearest,

  salomykones1@yahoo.co.uk

   My name is miss ,Salomy , i am 23 years old never married. l saw your profile today  and  after going through it many times then l made up my mind to contact you as someone whom i can lay on his arms as long as love is concern teasing you all the night long with love So my dear  i want you to write back to me through my email address so that l will give you my picture and for you to know who l am. (salomykones1@yahoo.co.uk). I'm waiting to see your mail ok. It is from me,

  yours one in mind,

  miss Salomy.

  (Remember the distance or colour even age does not, matter but true love matters allot in life)

  superkarma: -3 17.08.2010, 13:46:17
 6. avatar
  [2] koryna [*]

  Hm dobrý,hned bych to vyzkoušela Sml16

  superkarma: 0 13.08.2010, 08:59:22
 7. avatar
  [1] Vivian [*]

  Tak tenhle chlap je mi mnohem sympatičtější než ta slečna v černém hábitu... Sml67

  superkarma: 0 13.08.2010, 07:31:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme