Zdraví

Salát z brambor a čínského zelí

Je mi dvacet šest let a poslední dobou pociťuji velkou bezradnost nad problémem, který mne i mého muže velmi trápí. Máme spolu dvouletého syna, před svatbou jsme neměli nikdy žádné sexuální problémy, vlastně ani po svatbě, byla jsem to častěji já, kdo provokoval a dožadoval se milování. Dnes po narození dítěte povolím svému muži s obtížemi dva pohlavní styky za měsíc, do nichž se musím hrozně nutit. Jsme z toho oba zoufalí, manžel pochopitelně víc, pořád se hádáme a nedobereme se ničeho. Večer, kdy by manžel konečně chtěl, abych si k němu lehla a bylo “něco”, jsem už velmi unavená a nemám na sex ani pomyšlení. Jedná se o nějakou poruchu, dá se odstranit, nebo už zůstanu takhle chladná navždycky?
S Jolaniným problémem jsme se poradili u sexuologa, který říká: Tento problém je dosti častý. Porod prvního dítěte představuje pro život ženy velmi závažný předěl, přibývá spousta starostí a to někdy může fungovat jako zcela bezpečný tlumič sexuálních vášní. Protože tato zátěž je největší právě v prvních letech života dítěte, stává se často, že se po této době celá záležitost pozvolna sama začíná upravovat, zejména když manžel tuto situaci chápe. Asi vás zklamu sdělením, že na povzbuzení ženské sexuality v takovém případě neexistují žádné léky. Závažná komplikace nastane tehdy, když manžel odmítá se s takovou situací smířit a dochází pak k výčitkám a hádkám. V žádném případě se nejedná o nemoc, zejména když píšete, že před porodem to bylo všechno normální. Snažte se tedy svému manželovi tuto situaci vysvětlit, požádejte ho, aby vám pomohl s pracemi v domácnosti a v péči o dítě. Při vzájemné toleranci a pochopení se většinou úprava dostaví sama. Pokud by se tak nestalo, doporučuji návštěvu odborníka.

   
12.06.2000 - Zdraví - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] hubajda [*]

  Andula — #5 to jo

  superkarma: 0 04.11.2012, 22:33:46
 2. avatar
  [5] Andula [*]

  Ťapina: bohuzel, hone holek to tak ma - sex poskytuji jakoby za odmenu

  1. na komentář reaguje hubajda — #6
  superkarma: 0 07.12.2003, 14:23:59
 3. avatar
  [4] Andula [*]

  Naštěstí se nám podobné trápení vyhnulo,a le změna to je, to je fakt.

  superkarma: 0 07.12.2003, 14:21:22
 4. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Povolím svému muži pohlavní styk - to zní děsně. To já mám spíš někdy problém dostat toho svého od počítače, ale když se zadaří, tak to stojí za to.

  superkarma: 0 06.12.2003, 14:51:31
 5. avatar
  [2] Simba [*]

  A zkusili jste třeba víkend jen pro vás dva? Zajistit pěči babičky, tety, ... o potomka, odjet na víkend a věnovat se jen sami sobě?

  superkarma: 0 12.11.2003, 08:55:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme