Vztahy

Salát Caesar s grilovaným kuřetem

Mohlo by se zdát, že rozdíl mezi člověkem, který žije v manželském nebo partnerském vztahu, a člověkem „bez závazků“ je v tom, že nezadaný si může více užívat sexu. Nemusí vysedávat doma, nemusí nikomu říkat kam a s kým jde, prostě mu stačí jen potkávat lidi a sem tam si s někým užít vášnivého sexuálního dobrodružství. Opak je však pravdou.
Alespoň podle výsledků dlouhodobého výzkumu, jehož se zúčastnilo 3 215 amerických mužů a žen ve věku od 18 do 59 let. Podle této zprávy mají lidé, kteří se rozvádějí nebo rozcházejí po dlouhodobém partnerství, během prvního roku po rozchodu v průměru pouze jednoho sexuálního partnera, čímž vyvracejí mýtus že se tito lidé v návalu znova získané svobody chovají promiskuitně.
„Musíte si uvědomit, že lidé, kteří žili po dlouhá léta v jednom svazku, měli po tu dobu snadný přístup k sexu. Není tedy žádným překvapením, že se po rozchodu nepouštějí do nových sexuálních vztahů tak snadno a rychle,“ říká jeden z autorů studie Dr. John DeLamater z Wisconsinské univerzity. „Nicméně tito lidé obyčejně nemají problém založit nové potenciálně intimní vztahy, a to je dobře,“ dodal.
Pokud bychom měli na základě zmíněného výzkumu vytvořit jakousi „hitparádu“ frekvence sexuálních styků, tak nejčastěji mají sex (nikoli překvapivě) lidé na začátku nového vztahu. Druhé místo zaujímají dvojice, které spolu žijí v dlouhodobém svazku, ne však manželském. Na třetí pozici se drží nedávno rozešlí nebo rozvedení a teprve za nimi následují lidé, kteří žijí dlouhodobě sami – tedy staří mládenci a tzv. „staré panny“. Tím se tedy vyvrací další mýtus, že svobodní lidé si užívají ze všech nejvíc.
   
11.12.2000 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

  1. avatar
    [2] hubajda [*]

    Sml16Sml16Sml16

    superkarma: 0 30.09.2012, 00:39:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme