Léto, které se během minulého týdne propařilo až k nám, s sebou přineslo zdrcující okamžik. Je třeba otevřít skříň a pohlédnout pravdě do očí. Hadrů až po strop. A nic na sebe. Mrknu ještě do sklepa, jestli jsem se moc neunáhlila s krabicí určenou charitě… no možná vyndám tu placku se zadkem Barta Simpsona. Vzhledem k tomu, že mám auru jak krysí kožich, kolikrát si na sebe ani nic brát nemusím, ale přeci jen…

Situace je tedy vážná. Časopisy plné doporučení co s letošním outfitem (voblečením) jako vždy neznají bratra. Některé z nich dokonce vypadají, že neznají vůbec žádné lidi. Aspoň podle fotografií a doporučení to tak vypadá. Každopádně, když si nekoupím pár čísel na kříďáku, budu mít na nové tričko, ale zase… přijdu o ty škorně zdarma, co byly přitavené k obalu.

Ať už koupím nebo nekoupím, kostky jsou  vrženy. Společnost se dělí na dvě části:

První skupina – poslouchala dobré rady – teď mají těla jako mramorové obelisky, protože celou zimu cvičili jak vzteklí a mazali se těmi správnými krémy, papali zeleninu a prach z obilí. Bydlí v bytě zařízeném podle Feng Shui, takže jsou energeticky tak nabití, že se pod jejich úsměvem ohýbají dopravní značky, a protože neutráceli za alkohol a cigarety mají nasysleno v polštáři na tři teplákové soupravy od Gucciho…

Druhá skupina – já a hrstka statečných – zase sušili na rotopedu svetry, jedli matčiny koláčky a mazali se s přáteli frankovkou, papali, na co měli chuť, a prach sedal na adidasky…

Zdůrazňuji, že v obou skupinách zůstává rozložení tlusťochů a krasavců obdivuhodně vyváženo bez ohledu na zvolenou životosprávu.

Ať už patříte do kterékoliv skupiny, nyní nastává druhá fáze.

Máte nasysleno v polštáři hodně a běžíte s posledním výtiskem Elle (plavky můžete škrtnout na seznamu, jsou v ceně) do nejbližšího Bu-tykve a koupíte, co poberete.

Máte nasysleno méně. Nevadí. Sem jdou stejně módní trendy z Paříže přes Žlutou řeku, takže než to dorazí do těch butýků, můžete to koupit na tržnici o den dva dřív a levněji.

Nemáte nasysleno vůbec nic? Dneska nejezte, kupte Elle – stylové plavky jsou základ šatníku, pak už můžete vrstvit. Pantofle, kulich a kabelka vyšly loni. Babičky už nebydlí v domečku s truhlou na půdě, takže s retrem budete muset do té krabice pro charitu. Zkuste ale atomový kryt. Ten má v paneláku skoro každý. Jsou tam potkani (kožešina je stále v módě), jednoho ušetřte a vezměte ho na vodítko – je to stylový. A jestli najdete nějaké maskáče… máte hotovo. Nezapomeňte se ale namazat. Slunce je prevít. Jen si teď nevzpomínám, který časopis přibaluje k výtisku krémy.

Jsou samozřejmě lidé, kteří se trendovým veletočem nenechají ztrhat. Jestli teda máte jedny nadčasové gatě a náladu nepodléhající ročním obdobím natož počasí, tak si prostě jen vyhrňte nohavice, ať vám není vedro, a já vám přeji krásný den.

Reklama