.

Saháte si na ně každý měsíc? Studenti spouští kampaň na prevenci rakoviny

Novinky

Saháte si na ně každý měsíc? Studenti spouští kampaň na prevenci rakoviny

Nezisková organizace Loono spouští kampaň „Sahám si na ně každý měsíc“. Jejím cílem je naučit mladé lidi, jak si správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata. Aby se však projekt rozběhl naplno, musí nakoupit potřebné samovyšetřovací modely a vyrazit na workshopy. A právě s tím potřebují studenti lékařských fakult, kteří za projektem stojí, vaši pomoc.

prsaNa nákup tří speciálních modelů prsou a varlat se studenti snaží získat peníze prostřednictvím veřejné sbírky na crowdfundingovém portálu Hithit. Cílovou částkou je 157 500 Kč. S modely se pak mohou vydat na vzdělávací workshopy mezi širokou veřejnost.

Na těch učí, jak rozpoznat rakovinu nejrůznějších orgánů a připomínají, ale také kam chodit na preventivní kontroly. Návštěvníci si sami vyzkouší nahmatat bulky a naučí se správnou techniku jejich samovyšetřování. Více informací, a to nejen o workshopech, naleznete na webu www.prsakoule.cz.

Loono má ve svých řadách převážně studenty lékařských fakult. Impulsem k jejímu založení byla osobní zkušenost s onkologickým onemocněním jedné ze zakladatelek. Odbornými garanty jsou lékaři z oborů gynekologie, urologie i praktického lékařství. Záštitu převzala 1. lékařská fakulta UK, kde většina mediků a zdravotních sester z Loono studuje.

   
08.09.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme