Domácnost

Sága rodu Benů

Před deseti lety jsme si domů přivezli zlatý uzlíček a pojmenovali ho Ben. Byl to krásný anglický kokršpaněl a brzy si nás svojí přítulností a láskou obtočil kolem prstu. Stal se právoplatným členem naší, tehdy ještě čtyřčlenné, domácnosti a všichni jsem si spokojeně užívali překrásné vztahy plné psí lásky.

b

Naše dovolená byla přizpůsobená tak, aby s námi mohl Ben být i v tomto období. Jezdili jsme na chalupu známých na Ostravici a užívali si okolních lesů a bazénu, který patřil k chalupě. A čím máte toho svého mazlíčka víc rádi, tím rychleji ten jeho psí život ubíhá. A my bereme všechno jako naprostou samozřejmost. Ale jednoho dne nastanou potíže a vy pochopíte, že je něco špatně. Když mu bylo osm let, začal mít problémy s chůzí. Na páteři mu našli vyrůstek, který tlačí na obratle a způsobuje pohybové potíže. Chodili jsme na veterinu na infuze, které pomáhaly odstranit otok a uvolnit obratle. Vždycky mi ho bylo strašně líto, když musel ležet bez hnutí s jehlou zapíchnutou v oholené pacince. Infuze pomohly… ale chůze už nikdy nebyla to, co obvykle. Ale bylo to pořád naše zlatíčko. Dávali jsme denně podpůrné tabletky a zvykli si na to, že neskáče přes zábradlí a čeká, až ho sneseme ze schodů. Tak to trvalo dva roky. Letos o prázdninách se chůze značně zhoršila a my jsme mysleli, že zase pomůžou infuze. Šli jsme na veterinu a paní doktorka udělala nový rentgenový snímek. S hrůzou jsme zjistili, že mu vyskočil kloub z jamky, jelikož pouzdro bylo hodně opotřebeno špatnou chůzi. Paní doktorka nám po konzultaci se svým šéfem sdělila, že na operaci je 5 % šance na to, aby zase chodil. Prostě nám bylo řečeno, že ho v jeho věku nemáme trápit a máme se s ním rozloučit. V tu chvíli jsem ho popadla a odešla s ním do auta a jeli jsme domů. Jenomže se tím nic nevyřešilo. Stav se zhoršoval, přišly bolesti a Ben už k sobě nikoho nepustil. Nemohli jsme ho ani vyvenčit, protože se nepostavil, a tím pádem nevykonal svoji potřebu. Na všechny vrčel a cenil zuby. Je to hrozný pocit nemohoucnosti. Museli jsme se rozhodnout o jeho osudu. Všichni, co to někdy prožili, ví, o čem mluvím. Je to ta nejhroznější věc na světě rozhodnout o životě nejvěrnějšího kamaráda. S Benem jsme se museli rozloučit 11. srpna večer. Ta noc byla strašná pro všechny členy rodiny a následující dny nebyly lepší. Oplakali jsme ho všichni včetně tvrdého chlapského pokolení. Dlouho jsme ale to „ticho“ nevydrželi a našli si další kokří miminko, které Bena sice nenahradí, ale bude svoje.

n

Už se u nás zabydlelo a je to další Beník. Srovnáváme, to je samozřejmé. Je jiný, ale zase je to naše zlatíčko. Na Bena nikdy nezapomeneme, ale život jde dál. A malý Ben nám dokáže vyplnit celý den.

P.S.: V příloze zasílám dvě fotky, jedna je k památce našeho prvního zlatíčka a druhá je naše nové miminko.

Celá naše redakce přeje malému Beníkovi hodně zdraví a dlouhatánský krásný psí život.

   
14.09.2009 - Zvířátka - autor: Alena

Komentáře:

 1. [3] Ina53 [*]

  Sml79Také máme takovou malou ságu dvou Beníků, pro změnu jezevčíků. Prvního jsme měli deset let a když tenkrát v největších mrazech zemřel na zápal plic ani jsme mu nemohli udělat hrobeček. Zařekla jsem se, že už nechci žádného psa. Ale člověk míní a čas mění. V létě vnoučata neodolala a koupil se Ben II. Měl být trpasličí, ale trochu přerostl a dělá stejné vylomeniny jako ten první, takže si říkáme, že mu Ben I. ze psího nebíčka určitě radí.

  superkarma: 0 14.09.2009, 22:21:58
 2. [2] ajag [*]

  Jako autorka článku redakci moc děkuji za přáníčko Beníkovi.

  superkarma: 0 14.09.2009, 13:42:56
 3. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml79mám toto loučení za sebou, je to tak smutný, taky mám znovu Besinku, ale raději nesrovnávám, každý pejsek má svý, tak jako lidi, jsou to psí osobnosti Sml67

  superkarma: 0 14.09.2009, 12:15:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme