„Kdyby Bůh nechtěl, aby to člověk dělal s kozou, proč by jí dal rohy na tak příhodné místo?“ hájí se v jednom vtipu zoofilové. Sadomasochisté zase tvrdí, že naplňují boží přikázání – mění totiž násilí v lásku.

Samé křesťanské věci
Oni to vlastně nejsou jenom sadomasochisté, ale milovníci takzvaného BDSM. Tato zkratka vznikla sloučením tří anglických zkratek: B&D – bondage a discipline (svazování a výchova), D&S – dominance a submisivita a S&M – sadismus a masochismus. A jak říkají členové německé křesťanské BDSM komunity: „To jsou samé křesťanské věci.“

Rákoska a přísný učitel
Tak třeba ono svazování a výchova – už ve středověku si řada umělců, kněží i pedagogů uvědomila, že například výchova s rákoskou, ať už dívek nebo mladých chlapců, má nesporně erotický náboj (více zde – Sex za trest). Přidejme k tomu povinnou poslušnost, autoritu trestajícího, fakt, že klerika je docela sexy oděv – a získáme dokonalý materiál pro BDSM hrátky, spankingem (výprask) počínaje a různými variacemi na poslušného „sluhu“ konče.

Pokořte se a milujte
Dominance a submisivita je zakotvena už v hierarchické struktuře světa očima církve. Nutnost pokořit se a uznat své chyby může vyvolat vztah až erotický – především k tomu, vůči komu se pokořujeme. O téměř sexuálním vztahu mnoha jeptišek ke Kristu a mnichů k Panně Marii byly popsány stohy. Známy jsou například případy jeptišek, které si nechaly vyrobit sochu Krista v životní velikosti, a spaly s ní. Zraňovaly se přitom o ostré hrany, bičovaly se a jinak se trýznily.

Euforie z bolesti
Čímž se dostáváme k sadomasochismu. Tato tendence spojovat sexuální uspokojení s bolestí, ať už způsobovanou nebo přijímanou (většina sadomasochistů je schopna obou variant, i když jednu obvykle preferuje), se odráží v mučednickém kultu. Ne nadarmo byly některé obrazy a sochy mučedníků označovány za nemravné (více zde – Mučednické porno).

Snad jen v BDSM oblíbená hra na psa a pána či koně a jezdce se těžko obhajuje na základě křesťanství. I když, kdoví, jestli to není podobné, jako s tou kozou... Alespoň podle mladých a progresivních křesťanů z Německa.

Zdroj: www.sm-und-christsein.de

Líbí se Vám BDSM hrátky? Co byste řekla poutům, koženému oblečku nebo třeba bičíku? Nebo raději drsnější praktiky? A co říkáte na spojení BDSM s křesťanstvím? Připadá Vám perverzní, nebo přirozené? Přitahoval Vás někdy nějaký kněz? Nebo jste si chtěla vyzkoušet sex v kostele?

Reklama