Jak tráví prázdninový čas, jsme se zeptali sympatické herečky a především také zodpovědné maminky dvou dětí, Sabiny Laurinové. A jak už napovídá sám titulek, prázdniny patří hlavně jim.

Se Sabinou nás pojí od jisté doby přátelství, a tak není vůbec problém jí kdykoliv zavolat a jen tak si popovídat. Tentokrát jsem to však stihla na poslední chvíli, těsně před odjezdem do Řecka, kam se chystá se svými holčičkami, jedenáctiletou Valentýnkou a sedmiletou Majou.  

saba

Ahoj Sabinko, jak trávíš letošní prázdniny? Máš před dovolenou, právě ji prožíváš, nebo už máš po ní?
Ahoj, jsem po dovolené, právě ji prožívám a ještě mě i čeká. (smích)
Ale ne, budu konkrétní. Já mám každoročně prázdniny rozděleny do několika etap. Z velké části je věnuji dětem a pak také práci, kam dojíždím různě na otočku. Tím, že jsou divadelní prázdniny, tak mám toho volna víc, a co se týče natáčení, tak je to jenom pár dnů a k tomu pak nějaké dabingy. Ale jinak se naplno a permanentně věnuji dětem, hlavně pro ně jsou prázdniny, takže neustále vybaluji, balím, peru, žehlím. Jsem jako stroj.
Zrovna teď nás ještě čeká týden v Řecku, takže zase – balím.

Řecko patří k tvým oblíbeným lokalitám? Nebo máš nějakou oblíbené místo, kam se ráda vracíš, kde se ti líbí?
Já mám ráda místa u nás, v Čechách, kde je opravdu spousta nádherných lokalit. Mám moc ráda Sázavu, celé to okolí, kde máme chatu, líbí se mi jižní Čechy, Český ráj, mám ráda Orlické hory, Šumavu, těch oblíbených míst je opravdu hodně a já se snažím tradičně se na pár těch míst v létě podívat, třeba jen na výlet.
A také nesmím zapomenout zmínit Moravu. Tu jsem si úplně zamilovala. Zejména kraj kolem Buchlovic, který znám také díky natáčení a kam jezdíme za známými. Těch míst je u nás opravdu hodně a nejde vymezit jenom jedno.
A co se týká zahraničí, samozřejmě člověk potřebuje načerpat energii, slunce, moře… oblíbila jsem si Andalusii ve Španělsku, kde jsem byla už podruhé na stejném místě. No a Řecko. Kdo by nemiloval Řecko?

Řecko je nádherné, to můžu potvrdit, i když jsem tam byla jenom jednou. Ale letos to byl stejně paradox, vrátili jsme se od moře a tady byly ještě větší tropy než tam. Jak ty jsi prožívala to tropické počasí tady u nás? Vyhovovalo ti, nebo jsi ráda, že už přišlo ochlazení?
I přesto, že jsem teplomilný člověk a teplo mám moc ráda, čím jsem starší, tím víc mně vyhovuje takové to klasické letní počasí, 24–25 °C. Tropy byly sice fajn, ale při delším trvání je to už pro člověka vyčerpávající. Já navíc nejsem zastáncem klimatizací, takže jsem se s tím horkem musela nějak popasovat. Co se týče ochlazení, i přesto, že jsou už noci i rána chladné, tak mně vyhovuje. Jsou to příjemné teploty, a co vím, tak teplé léto má ještě nějakou dobu vydržet.

Prozraď mi ještě, jezdila jsi jako malá na letní tábory?  
Se školou jsem jezdila během roku na školy v přírodě, jezdila jsem také na lyžařské výcviky, ale přiznám se, že na takové ty klasické letní tábory pod stan jsem jezdit odmítala. Ani nevím proč a dnes toho lituju, protože vidím, jak děti jezdí z těchto pobytů v přírodě nadšené.
Jsou prostě děti, které berou letní tábory jako samozřejmost a radost a už se nemůžou dočkat, už s tím každé léto počítají, a pak jsou takové, které tráví prázdniny radši jen s rodiči, protože by se jim stýskalo a nechtějí se v létě odtrhávat od rodiny. Takže já jsem paradoxně v době školního roku jezdila, ale o prázdninách jsem chtěla být s rodiči.  

A co tvoje starší dcera Valentýnka, ta už byla někde o prázdninách bez rodičů?
Ano, Vája byla letos na škole v přírodě a přijela naprosto nadšená. Já jsem měla zpočátku obavy, jak bude reagovat, jestli to zvládne, ale jak říkám, přijela naprosto nadšená a skoro mě přehlídla u autobusu, jak byla myšlenkami ještě úplně jinde.
A v loňském roce byla na týden na programovém táboře v Hipocentru v Koryčanech, byl to koňský tábor, a tam jsem byla tehdy také, protože jsem mimo jiné patronskou moravských dětských domovů, a několik dětí z těchto dětských domovů na tom táboře, spolu s ostatními, bylo.
No vidíš, vlastně jsem byla na letním táboře vloni. (smích) Byli jsme tam všichni i s Valinkou a Májou.

sdcerami

s dcerkami Valentýnkou a Majou (letní dobové foto)

Ty umíš jezdit na koni?
Já ne. Přiznám se, že mám ke koňům velký respekt. Před několika lety jsem spadla z koně a od té doby k nim chovám takový vnitřní respekt a pokoru. Ale Valinka jezdí velmi ráda a hlavně sebejistě. Nebojí se.

val

se starší dcerou Valentýnkou

Tak to je šikulka.
Přeji vám holky krásný zbytek prázdnin a užijte si to u moře.
A děkuji za krátký, prázdninový rozhovor.

Já děkuji, že jsi zavolala, a jdu zase vybalovat a balit. (smích)
Jo a taky Ti přeji krásné prázdniny i všem vašim čtenářkám.
A nenechte se ovlivňovat podzimními reklamami, prázdniny ještě stále trvají!!! :)

poskytnuté foto:S. Laurinová

Přečtěte si také rozhovor se Sabinou Laurinovou
Obstát jako slušný člověk je dneska opravdu těžké

Další články:

Reklama