Bulvár

Sabina Králová nahá na pianu


Ostrá právnička Strnadová ve Velmi křehkých vztazích Sabina Králová (38) jde v Národním divadle z role do role. Teď se představuje ve hře Briana Friela Listy důvěrné na scéně Divadla Kolowrat v postavě lásky skladatele Leoše Janáčka Kamily. A scéna, kdy leží téměř nahá na pianu, bere divákům dech.

„Je to největší divadelní úkol mého života. Hraji múzu a pak teprve postavou, která může jednat,“ svěřuje se herečka, která je ze scény Národního divadla mimo jiné známá jako krásná kněžna v Jiráskově Lucerně.

„V inscenaci Listy důvěrné zprvu ležím na pianě nahá – zády k divákům v průsvitném tylu – a čtu dopisy, které mi psal hudební skladatel Leoš Janáček. Takže vlastně hraji chlapa, který se mi vyznával ze svých citů, a pak teprve Kamilu," vysvětluje. Zcela jiná je jako drsná právnička ve Velmi křehkých vztazích.

„Myslím si, že to je dobře napsaná role. Kamila je cílevědomá, ale trochu zbrklá. Navíc je matka, které zemřelo dítě. Doktorka Strnadová není jednostrunná, jako bývají seriáloví hrdinové.“

Rozešla se s Pavelkou, žije v lese

Simona prožila patnáctileté manželství s Ondřejem Pavelkou, se kterým má syna Mikoláše. Rozešli se a nyní žije s hudebním skladatelem Petrem Kofroněm na samotě v lese.

„Je to úplná samota uprostřed obrovského lesa nad Karlštejnem. Jezdím džípem a brzy ráno roztápím kotel v domě,“ vypráví.

„Úplně jsem změnila způsob života. Odešla jsem ze vztahu, který už nepokračoval, a utekla z paneláku na Barrandově, kde mě každý znal a zastavoval, aby se zeptal, jak se mi daří a co budu hrát. Petr mi hodil rukavici a já ji zvedla. Sebrala jsem syna a šla. A samota v lese je pro mě lék.“

   
19.02.2009 - Společnost - autor: Korzo

Komentáře:

 1. [4] Nerissa [*]

  Autor článku by se měl naučit psát...Sml22

  Ale jinak jsou Listy Důvěrné krásná hra!!Akorát je postava paní Králové pro lidi mé váhové kategorie trochu zásah do psychiky Sml15 Přítel mě pak celý večer po představení musel utěšovat slovy "Ale ty vážně nejsi tlustá" Sml30 

  superkarma: 0 26.09.2009, 19:17:57
 2. avatar
  [3] sas [*]

  Od Sabiny je to prima nápad. Ke kultuře toto patří, obzvlášť, když má pěkné ťělo.

  superkarma: 1 19.02.2009, 17:28:28
 3. avatar
  [2] Odemětobě [*]

  Doteď jsem si myslela,že dr.Strnadová ve VKV se jmenuje Bára.Hmmm,asi blbě slyším.

  superkarma: 0 19.02.2009, 16:16:54
 4. avatar
  [1] alko [*]

  Nějak mi není jasné, kdo je Sabina a kdo Simona? Že by jedna a tatáž osoba?

  superkarma: 0 19.02.2009, 15:37:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme