Postěžovat by si v dnešním tématu chtěla čtenářka Johanka. Pracuje v nemocnici ve směnném provozu a když už se konečně dostane k vytouženému spánku, tak občas utíká na gauč. Proč? Její přítel chrápe...

Čtenářka Johanka se moc nevyspí. Pracuje totiž jako sestřička v nemocnici, tedy na směny. Navíc její přítel chrápe...

Johanko, zkoušela jste přítele poslat na spánkovou kliniku?


Dobrý den všem.
Kdy chodíme na kutě? Moje odpověď je stručná - Jak kdy... Pracuji totiž dvacet let v nepřetržitém provozu v nemocnici, nejprve osmihodinové služby, poslední tři roky dvanáctihodinové, takže se nepravidelně střídají denní a noční. Výsledek je ten, že když bych mohla spát, tak to většinou nejde, bývá pak dost náročné vstát a celý den fungovat po dvou hodinách spánku. A jak už to tak bývá, zákon schválnosti funuje spolehlivě, když bych si mohla ráno přispat, tak se budím kolem třetí, čtvrté a už nezaberu. Na prášky si zvykat nechci, uklidňující čaje mi sice chutnají, ale nějak na mě neúčinkují, takže ve finále občas nespím a občas spím... A když mi pak do toho vytouženého spánku zachrápe přítel..., tak se přestěhuju na gauč do obýváku a začínám nanovo :-)
Ale minulý týden mi svitla naděje, narazila jsem na akupresuru - „Brána ducha“ se nachází na záhybu zápěstí pod malíčkem, tlačíme na ni palcem po dobu jedné minuty, nejprve na jedné ruce, pak na druhé, eventuelně zopakujeme po 15 minutách.
Vyzkoušeno sice jen jednou, možná to byla náhoda, ale je fakt, že jsem noc prospala, takže kdyby tohle četla nějaká nedospaná sestřička (nebo i nesestřička), mohlo by se třeba hodit... :-)
Vám všem přeji klidný a ničím a nikým nerušený spánek!

Johanka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama