Domácnost

S novým nářadím do lesa Fiskars může být dřevorubcem každý

Nové pomůcky Fiskars nabízejí vítanou pomoc každému, kdo se umí ohánět sekerou. Dvě vylepšené mačety sapiny, hák na klády, kleště na klády a pás na pomůcky Fiskars splní vše, co amatérský dřevorubec potřebuje ke zdárnému provedení práce.

Fiskars sapiny WoodXpert™Novinka v sekci zpracování dřeva Fiskars sapiny WoodXpert™ XA2 a XA22 s krátkými a dlouhými ultralehkými držadly pro jedno a obouruční držení, jsou nyní k dispozici pro všechny náročné práce. Obě se pyšní ostrými, tvrzenými ocelovými zobáky se zubatými hranami, garantující pevné zahryznutí do jakéhokoliv kusu dřeva, a to i v mrazech.

Jediné máchnutí obvykle stačí k pevnému zakousnutí do dřeva, což platí i pro těžší kusy, se kterými se nejlépe manipuluje dlouhou sapinou. Obě sapiny se pyšní stejným, hluboce prohnutým, cylindrovitým držadlem pro lepší úchyt, zatímco SoftGrip™ povrch v místě držení a ultra lehký materiál zajišťují skvělý úchyt.

Mačety jsou základní pomůckou ve výbavě každého dřevorubce. Nové mačety Fiskars WoodXpert™ XA3 a XA23 ve své dlouhé a krátké podobě mají obráceně zahnuté ocelové ostří pro lepší řez s ještě přesnějším vyvážením. Vylepšené zahnutí u modelů XA3 a XA23 je ideální pro lehké sekání, manipulaci, osekávání větví a stínání rostlin a vysoké trávy.

Při držení obouruč pomáhá dlouhý nástavec ergonomii a síle při zvýšené rychlosti švihu pro stříhání tlustších větví. Kratší verze je pak ideální pro jednoruční použití a pasuje perfektně do pásu na pomůcky. Obě mačety se pyšní stejným ultra lehkým držadlem s hluboce prohnutým držadlem pro pevný úchyt a zamezení vyklouznutí.

Vylepšený hák na klády z řady Fiskars WoodXpert™ zaujme držadlem sytě oranžové barvy, které skýtá dostatek prostoru pro všech pět prstů a zajišťuje tak pohodlnou manipulaci díky rovnoměrnému rozložení tlaku, což člověk ocení zejména během delších lesnických pracích. Ergonomický, ultralehký hák z borové oceli si získá vaše srdce svými rozměry, díky kterým se lehce dostane pod jakékoliv klády, zatímco jeho zubatý povrch zajistí pevné uchopení i mokrých či zmrzlých klád. V ceně háku na klády je kvalitní pouzdro, které ideálně ladí s pásem na pomůcky Fiskars WoodXpert™ a umožňuje mít veškeré nářadí Fiskars v okamžitém dosahu. Pás je navržen s novým Quiklock Tri-Glide zámkem pro pouzdra, díky kterému je připoutávání a odpoutávání přídavných pouzder hračka.

Pro manipulaci s menšími kládami jsou kleště na klády Fiskars WoodXpert™ neocenitelným pomocníkem. Kleště z borové oceli s ostrými konci, s vylepšenou geometrií a zubatým povrchem pomohou lehce zvednout klády a stejně tak bezproblémové je jejich otevření, a to díky jednoručně ovladatelnému patentu. Stejně tak držadlo SoftGrip garantuje komfortní manipulaci. Jak hák na klády, tak i kleště na klády jsou prodávány s kvalitním pouzdrem pro lehké zavěšení na pás na pomůcky Fiskars WoodXpert™. Pomůcka obsahuje i přezku pro bezpečné skladování a lehké zavěšení na pás na pomůcky.

Fiskars je předním světovým dodavatelem spotřebního zboží pro domov, zahradu a outdoor. Skupina má silné portfolio důvěryhodných mezinárodních značek zahrnující Fiskars, Iittala, Gerber a Buster. Společnost byla založena v roce 1649 a je uvedena na burze NASDAQ OMX Helsinki. Zároveň je nejdéle fungující společností ve Finsku. Fiskars zaznamenal v roce 2012 čisté tržby ve výši 748 milionů EUR a zaměstnává zhruba 4 100 lidí ve 20 zemích. www.fiskarsgroup.com

WoodXpert™Mačeta WoodXpert™ XA3
Cena: 1 100 Kč

 

 

 

WoodXpert™Mačeta WoodXpert™ XA23
Cena: 1 880 Kč

 

 

 

WoodXpert™Sapina WoodXpert™ XA22
Cena: 1960 Kč

 

 

 

WoodXpert™Sapina WoodXpert™ XA2
Cena: 1 180 Kč

 

 

 

WoodXpert™Víceúčelový opasek WoodXpert™
Cena: 680 Kč

 

 

 

WoodXpert™Hák na klády WoodXpert™
Cena: 870 Kč

 

 

 

WoodXpert™Kleště na klády WoodXpert™
Cena: 1 100 Kč

   
14.01.2014 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] SoniO [*]

  My máme akorád sekyrky a kalač. Ale je to tak pro chlapa .

  superkarma: 0 28.01.2014, 22:28:49
 2. avatar
  [1] kobližka [*]

  Sml30 Nevím kolik z nás,na tomhle ženskím magazínu,ocení tohle náčiní.Vidím ho jako vyloženě mužské....no,ale kdyby se některé z vás zachtělo dřevorubčit,má tady inspiraci....

  superkarma: 0 14.01.2014, 13:53:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme