Bulvár

S novou ledvinou dostala i lepší vkus


Cheryl Johnsonová (37) tvrdí, že transplantace nové ledviny u ní dostala podobu „transplantace nové osobnosti".

Od té doby, co transplantaci ledviny loni v květnu prodělala, se začala měnit. Místo telenovel začala sledovat dokumentární filmy o egyptologii a místo životopisů celebrit číst Jane Austenovou nebo romány Dostojevského. Cheryl je přesvědčená, že nový orgán jí nejen zachránil život, ale i zlepšil její vkus! Myslí si, že tyto nové rysy osobnosti zdědila po dárci orgánu.

„Rozhodně se mi od té doby, co mi transplantovali ledvinu, zlepšilo myšlení. Když jsem si přečetla Zločin a trest a vyprávěla o tom mamince, myslela si, že jsem se zbláznila," směje se, „ale mně teď takové knihy připadají mnohem zajímavější než to, co jsem četla dřív."

Paní Johnsonové, která se rozvedla před třinácti lety a má šestnáctiletého syna, lékaři v roce 1998 diagnostikovali nefrotický syndrom. Jedná se o nemoc, která poškozuje ledviny a způsobuje, že vylučují bílkoviny. První transplantaci prodělala paní Johnsonová v Manchesteru v roce 2001, ale její tělo ledvinu odmítlo. Druhé transplantace se dočkala loni v květnu. Okamžitě se u ní začaly projevovat změny, o nichž je přesvědčená, že pocházejí od dárce, devětapadesátiletého muže, který zemřel na mrtvici. Existuje teorie, které se říká fenomén buněčné paměti. Podle ní každá buňka v našem těle obsahuje část naší osobnosti a zálib. Vědci i lékaři tuto teorii sice zamítají jako nesmysl, ale například mezi pacienty, kteří prodělali transplantaci, má dost zastánců.

„Můj syn mi řekl, že hned po transplantaci jsem se začala chovat jako silná osobnost, úplně jinak než dřív," tvrdí paní Johnosonová. „Ale to nejlepší, co mi transplantace dala, je šance na normální život. Za to jsem velmi vděčná, nad ostatním jen žasnu."

   
25.03.2008 - Společnost - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Altamora [*]

  Lindaa: To já při chorobách klesám ještě hlouběji - koukala jsem i na Tak jde čas, čili Days of Our Lives. Za plného vědomí jsem se dobrovolně nedívala na žádnou z telenovel a soap oper s výjimkou Star Treku.

  superkarma: 0 25.03.2008, 16:42:29
 2. avatar
  [7] Mánička [*]

  Ťapina: to je ale hnusně při zemi se držící vysvětlení, které by nestálo ani za řádek

  superkarma: 0 25.03.2008, 16:18:19
 3. [6] Lindaa [*]

  aviaki: plne souhlasím. V zivote mi nebylo tak zle jako v tehotenství, zvlást v prvním, a taky jsem zabíjela cas u Dallasu, Beverly Hils, mexických telenovel a vubec vseho u ceho jsem nemusela myslet. Dodnes zasnu sama nad sebou jak jsem se mohla na ty ptákoviny koukat .

  superkarma: 0 25.03.2008, 14:36:20
 4. avatar
  [5] gerda [*]

  aviaki: s tím souhlasím, vím o paní, která byla velmi těžce nemocná a pomáhaly jí Harleqiuni.

  superkarma: 0 25.03.2008, 14:11:40
 5. avatar
  [4] aviaki [*]

  Mám vlastní zkušenost s tím, že když jsem byla dost vážně nemocná, neměla jsem na hodnotnější literaturu, filmy apod. ani sílu, ani náladu, takže jsem vesele sledovala Dallas a byla jsem schopná si číst akorát ve "slepičích" časopisech s celebritami. No, a po uzdravení jsem se zase vrátila ke svým klasickým románům, cestopisům a populárně-vědecké literatuře. Myslím, že je to spíš tím, že když je člověku špatně, nemá síly na něco duševně náročnějšího.

  superkarma: 0 25.03.2008, 14:01:00
 6. avatar
  [3] gerda [*]

  já si hlavně myslím, že po dobu rekonvalescence si našla dost času, aby nemusela sledovat mýdlové opery a věnovala se duchaplnější činnosti. A přišla tomu na chuť

  superkarma: 0 25.03.2008, 13:42:51
 7. avatar
  [2] Ťapina [*]

  A nezůstaneme radši u té prověřené teorie, že splodiny hromadící se v krvi při špatné funkci ledvin, ovlivňují k horšímu mozkové funkce?

  superkarma: 0 25.03.2008, 11:53:45
 8. avatar
  [1] Modré z nebe [*]

  Nojo, dám si inzerát "Který z členů Menzy mi věnuje/anebo levně prodá svoji ledvinu?"

  superkarma: 0 25.03.2008, 11:48:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme