Domácnost

S notebookem v posteli

notebookNástup internetu a multimediálních notebooků dnes čím dál více lidem umožňuje pracovat nebo si užívat zábavy, aniž by vylezli z tepla pod peřinou. Tohoto trendu už si všimli i výrobci notebooků a příslušenství. Například podle výzkumu společnosti Logitech přes 60 procent uživatelů notebooku uvedlo, že se svým přístrojem nejčastěji pracují na pohovce. A tak ať už s vaším laptopem poleháváte z důvodu nemoci nebo prosté pohodlnosti, můžete bez překážek komunikovat s přáteli či kolegy, sledovat filmy nebo plnohodnotně pracovat. Jaké funkce a doplňky při tom můžete využít?

Chlazení a pohodlí
Pracujete-li s notebookem na klíně, pravděpodobně po čase zjistíte dvě věci: počítač vám neustále sklouzává dolů z kolen a navíc nepříjemně topí. Obě dvě komplikace snadno vyřešíte výběrem vhodné podložky pod notebook. Například Logitech Comfort Lapdesk je pohodlná podložka s polstrovaným spodkem, která velmi dobře drží na klíně a po skončení práce ji můžete snadno postavit vedle postele. Jiná podložka s názvem Cooling Pad od téhož výrobce obstará dokonce aktivní chlazení pomocí zabudovaného větráčku, který je poháněný USB kabelem přímo z notebooku. Chlazení je téměř bezhlučné a sálající notebook vás tak už nemusí nijak obtěžovat.

notebook

Zvuk
Ačkoli se výrobci multimediálních notebooků snaží zlepšit kvalitu zvuku z vestavěných reproduktorů, při sledování filmů nebo hudebních klipů si pravděpodobně rádi připojíte reproduktory externí. Tahat s sebou bedničky a další dráty do postele ale není příliš praktické. Co s tím? Elegantním řešením může být přídavný reproduktor Logitech Laptop Speaker Z205, který pomocí klipsy jednoduše připnete na víko notebooku a připojíte do USB konektoru. Chcete-li si dopřát ještě lepší kvalitu zvuku při zachování maximálního pohodlí, volte notebookovou podložku Logitech Speaker Lapdesk N700, která v sobě spojuje všechny tři výhody - kvalitní reproduktory přímo na podložce, vestavěný USB větráček a pohodlné polstrování vespodu. Kvalitnímu přehrávání filmů a hudby v posteli už tedy nemusí nic bránit.

notebook

Osvětlení
Jestliže jste někdy večer v posteli potřebovali něco napsat, asi jste řešili následující dilema: buď si rozsvítit lampičku a vzbudit tak svého partnera, nebo psát potmě a kazit si oči. Co s tím? Pomoci vám může jednoduchá USB lampička například Dicota Spot, která osvětlí pouze klávesnici a přilehlé okolí. Na noční psaní ale můžete myslet už při volbě notebooku. Například počítače MacBook Pro od Apple jsou do postele přímo ideální: mají podsvícenou klávesnici a samy si regulují intenzitu jasu displeje i kláves podle toho, v jak tmavém prostředí se nacházíte. Firma Apple v tomto případě rovněž šikovně vyřešila otázku chlazení: notebook nasává vzduch z mezer mezi klávesami a vypouští ji směrem nahoru v prostoru kloubu mezi víkem a klávesnicí, takže výdech nemůžete ucpat peřinou.

notebook

Ovládání
Chcete-li pracovat v posteli a nepřipravit se o plynulé bezproblémové ovládání notebooku, můžete si s sebou vzít i notebookovou myš. I v peřinách vám budou dobře fungovat například bezdrátové laserové myši Logitech V550 Nano nebo Logitech Marathon Mouse. Tyto myši jsou spojené s notebookem pomocí nano přijímače, který je tak maličký, že může být zasunutý v USB konektoru počítače trvale a ani v záhybech peřiny se nevyvrátí nebo nevypadne. Spolu s myší V550 Nano navíc získáte samolepící „věšáček", který připevníte na víko notebooku. Po skončení práce pak jednoduše zaklapnete notebook, „zavěsíte" na něj myš a můžete jít spát.
Dalším „postelovým" řešením může být koupě notebooku s dotykovým displejem, jakým je například Toshiba Satelite U500. Tento lehký a skladný notebook vám může na pohovce ušetřit myš, protože umožňuje vše snadno ovládat dotykem prstů přímo na displeji.

notebook

Komunikace
Většina notebooků dnes obsahuje vestavěnou webkameru i mikrofon, a tak si nemusíte do postele tahat další příslušenství. Trváte-li ale na vysoké kvalitě videotelefonování, obstarejte si kvalitní přídavnou webkameru pro notebook. Kamera Logitech Portable Webcam C905, kterou jednoduše připevníte na víko notebooku, má rozlišení 2Mpix a funkci automatického zaostřování. Také se umí inteligentě přizpůsobit světelným podmínkám - jen si dejte pozor, abyste nebyli v posteli příliš rozvrkočeni. Pro kvalitní přenos zvuku pak můžete použít náhlavní sadu s mikrofonem, například bezdrátový Logitech ClearChat PC Wireless.

notebook

   
01.09.2010 - Technika - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] ku6in [*]

  Několikrát jsem zkoušel podkládat notebook v posteli knihou apod. :D Nakonec jsem se opravdu naštval a zakoupil stojan na notebook. Dnes již mám doma stojany dva i pro přítelkyni. Musím říct že nelituji ani korunu. :)

  superkarma: 0 16.07.2013, 20:02:02
 2. avatar
  [5] arminka [*]

  Sml16v posteli spím, myslím že do postele nepatří Sml57

  superkarma: 0 10.12.2012, 18:07:08
 3. avatar
  [4] blesksoft [*]

  na klíně to není nic dobrého hlavně pro mužeSml58

  superkarma: 0 03.11.2012, 14:52:06
 4. avatar
  [2] Myškomedvídek [*]

  Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 15.12.2010, 23:52:05
 5. [1] zázvor [*]

  Krásné hračky i pomocníci.

  superkarma: 0 17.11.2010, 18:56:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme