Bulvár

S „nostalgií“ vzpomínám na lesklý skládací toaletní papír

 
Dobrý den,
normalizační dobu jsem přežila v „pohodě". Do Pionýra jsem „samozřejmě" chodila:-). Na Pedru, Vitacitu a Šumácích jsem vyrostla.
Šunku jsem pracně sháněla „pod pultem", měla jsem dietu :-).  „Chybí" mi fronty na vánoční zboží. :-) (mandarinky, oříšky, apod.)

K „bonům" jsem měla naštěstí přístup, takže jsem občas doplnila šatník. V té době měli k sobě lidé nějak blíž. Tolik si nezáviděli, my děcka jsme se více vyřádili (každý nehnil u počítače :-)). S „nostalgií" vzpomínám na lesklý skládací toaletní papír :-), na poctivé jogurty, děti (i když byly malinké) vzpomínají na oplatky Kukuruku se sběratelskými obrázky, 
chybí mi reklamy Pana Vajíčka :-).  Nejsem zastánce totality, ale ta doba měla i svou milejší tvář :-).

Zdravím, Jana
Milá Jano,
na Pověry a rituály mi nikdo nepíše (no jo, je pátek třináctého), tak jsem vděčná alespoň za váš opožděný příspěvek ke včerejšímu tématu.
Co bych k tomu řekla: koukám, že se pro spoustu žen stávají normalizační léta pomalu mýtem.
Já vím, že lidská paměť má tu milosrdnou schopnost zatlačit do pozadí to zlé a nechat na povrchu to příjemné. Ale co vidíte příjemného na skládacím toaletním papíru, je mi opravdu záhadou.
   
13.04.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [13] femme [*]

  Beatrice: tak to by mě zajímalo, jestli je to vtip a nebo se jakýsi pardubický pan Sedloň načisto zbláznil

  superkarma: 0 13.04.2007, 15:09:15
 2. avatar
  [12] femme [*]

  Sweeney: jj, večerníčkovská znělka se mi taky líbí, i když už je letitá ale tonda vajíčko, jak jsme mu říkali doma, byl dost děsnej a hlavně ty reklamy

  superkarma: 0 13.04.2007, 15:07:53
 3. avatar
  [10] Beatrice [*]

  teď chodí po netu i vzpoura proti Večerníčk:
  Rada pro rozhlasové a televizní vysílaní
  Krátká 10
  100 00 Praha 10
  věc: Večerníček vybízí děti k nebezpečnému riskování
  Myslivci kritizují vysílání jednoho dílu TV Večerníčku. Jsem hluboce otřesen z toho, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se zabývá touto stížností na jediný díl Večerníčku a přitom jí zcela uniká závadný obsah znělky onoho pořadu. Uvědomte si, že znělka Večerníčku je na rozdíl od oné myslivci kritizované epizody vysílána každodenně a každý den tak vytváří negativní otisky v dětských mozcích. Důsledky mohou být nedozírné!
  Znělka Večerníčku porušuje zásady ekologické výchovy, vybízí k porušování silničního zákona, navádí k hazardu se zdravím a ignoruje bezpečnostní pravidla platná v celé Evropské unii.
  Znělka Večerníčku tak je proti mysliveckému odstřelu Ťapa a Madly teprve ten správný masakr. Podívejte se, k čemu Česká televize každodenně vybízí české děti!
  Všimněte si každodenních sdělení, která útočí na děti:

  Večerníček se pohybuje po pochybném schodišti bez zábradlí. Chladnokrevně při tom škodí životnímu prostředí rozhazováním papírů, které patří do kontejneru s recyklovaným odpadem. Večerníček na konci schodiště bezmyšlenkovitě skáče do neznámých hlubin. Stále se při tom usmívá, což může u nezletilců evokovat pocit, že by měli napodobit jeho sebevražedný skok do hlubin.

  Večerníček, ač zjevně dítě, řídí automobil. Opět se usmívá, ačkoli není připoután bezpečnostním pásem. U dětí to může evokovat představu, že řídit bez řidičského průkazu bez připoutání pásem je velká legrace. Večerníček balancuje na nebezpečné tyči zakončené kolečkem. Nevěnuje se dostatečně řízení, čímž ohrožuje nejen svoji bezpečnost. Napodobení Večerníčka může způsobit těžké úrazy.
  Automobil, který používá Večerníček svými zplodinami unikajícími z výfuku ani náhodou nemůže odpovídat platným normám a jistě by nedostal osvědčení o technické způsobilosti.
  Žádám proto, aby bylo zastaveno vysílání znělky Večerníčku v této podobně, která je v rozporu s výchovnými cíli. Tato znělka může inspirovat děti k nebezpečnému či nezákonnému jednání. Současná podoba znělky Večerníčku je bezesporu podstatně závažnějším problémem než jediný problematický díl Ťapa a Madly.
  S pozdravemV. Sedloň
  V. Sedloň
  Pardubice
  Takže kdo ví

  superkarma: 0 13.04.2007, 14:05:05
 4. avatar
  [8] femme [*]

  mně teda reklamy pana vajíčka nechybí

  superkarma: 0 13.04.2007, 12:17:27
 5. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Já mám s lidmi kolem blíž dneska. Tenkrát jsem se cítila osaměle Ono to asi nebude dobou, nýbrž životní etapou.

  superkarma: 0 13.04.2007, 12:14:55
 6. avatar
  [6] gerda [*]

  Aja: skládaný toaletní papír sloužil jako jedinečný hudební nástroj, byl jako stvořený k tomu, aby se přeložil přes hřebínek a vyluzovaly se na něm zvuky

  superkarma: 0 13.04.2007, 10:58:48
 7. avatar
  [5] Gabi [*]

  Májík:
  Ale už by bylo záhodno skončit s porovnáváním "minulého" a "současného" období podle takových blbin jako je zboží

  superkarma: 0 13.04.2007, 10:52:56
 8. avatar
  [4] Chica [*]

  Lesklý toaletní papír jsme si užila o víkendu na chatě a nic moc a ten kvalitní jogurt se dal sehnat tak jednou týdně O frontách na toaleťák, vložky (ty taky stály za to...) a jiné blbosti radši nevzpomínat

  superkarma: 0 13.04.2007, 10:50:21
 9. avatar
  [3] Májík [*]

  A krásně se přes něj hrálo na hřeben

  superkarma: 0 13.04.2007, 10:40:37
 10. avatar
  [2] Aja [*]

  Skládaný toaleťák ti klidně mohu poslat Nedávno jsem objevila na půdě poklad z dětství Dobře se na něj obkreslovaly obrázky

  superkarma: 0 13.04.2007, 10:38:13
 11. avatar
  [1] Eliza [*]

  No, já napsala , ale asi jsem to odeslala na špatnou adresu, už jsem to poslala i znova, tak už to snad dojde

  superkarma: 0 13.04.2007, 10:25:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme