a vzpomíná na doby, kdy se šampon prodával v sáčcích, kulma se musela rozpálit „do běla“ a vlasy si žehlila žehličkou na prádlo. Nevěříte? Tak si přečtěte tento zajímavý příspěvek

Hezký den, dnešní téma jsem si přečetla s právě nanesenou novou barvou na vlasech. Co se týká úpravy účesu a domácí péče, tak musím říct, že jsem pamětník. Například takový šampon, základ krásných vlasů jsem zažila ještě jako prášek v pytlíčku, který se připravil těsně před mytím, později přišly šampony v jednorázových bílých čtvercových sáčcích s březovou vůní.

Na výběr nebylo nic dalšího, takže teď si užívám rozmanitost a nabídku v přípravcích všeho druhu balzámy, masky, tužidla a lesky. Je to nádhera, člověk neví jestli je lepší vonět po broskvích nebo kokosu. V mládí jsem používala kulmu a natáčela si vlasy do lokýnek. Kulma se nechala rozpálit a trvalo docela dlouho, než byla použitelná, žádný termostat neměla tak jsem při každém vytočení pramínku doufala že nebude viset upálený na železe.

Když jsem měla dlouhé vlasy, tak jsem je žehlila, ale tenkrát jsem používala žehličku na prádlo, o těch dnešních žehličkách jsem si mohla nechat zdát. Později přišla móda tupírování, chtělo to cvik a vlasy hodně trpěly, tužidlo nahradila voda s cukrem nebo pivo.

Jak říkám, dnešní přípravky jsou bezvadné a tenkrát by nám připadaly jako sci-fi. Vlastně jsem vyzkoušela všechny možné úpravy vlasů, foukání přes kulatý kartáč když byla móda velkých patek a velká vlna nad čelem byla nutná. Později se objevilo mikádo a podtočené strany se udělaly jedině s kovovou natáčkou, na kterých se opravdu špatně spalo. Dnes je naštěstí výběr veliký, foukací kulma je super věc, žehlička a krepovačka úžasná a kosmetika na takové úrovni, že každá žena může být vždycky krásně upravená.

Za chvíli jdu smýt z vlasů tu novou barvu a pustím se do úpravy účesu. Ráda jsem si zavzpomínala o vlasech a účesech, přeji pěkný den.

setury

Milá setury, děkujeme za vlasové kuriozity let nedávných. Z pohledu dneška to zní jako šílenost

Text nebyl redakčně upraven

Jaké pomocníky na vlasy používáte vy, milé ženy-in?

  • Obejdete se bez fénu? Pokud ne, co všechno s ním umíte? Používáte difuzér? Umíte si natáčet vlasy pře kulatý kartáč?
  • Kolik času vám zabere běžná denní úprava účesu?
  • Přidala jste do své výbavy žehličku, kulmu, foukací kulmu, „krepovačku“, či jiné pomocníky?
  • Jak jste s nimi spokojená?
  • Ještě některá z vás používá natáčky? Jaké? Elektrické, molitanové, nebo dokonce kovové?
  • Patříte mezi ženy, které si vystačí pouze s hřebenem nebo kartáčem?
  • Pamatujete si na doby, kdy jste si poprvé natočila, nebo naopak vyžehlila vlasy?
  • Dopřáváte si ten luxus, že chodíte pouze ke své kadeřnici?

Napište mi, na vaše příspěvky, zážitky, rady a různé „vychytávky“ se moc těším na adrese:

redakce@zena-in.cz

Ani dnes jednu z vás nemine pěkná výhra. Za svůj příspěvek můžete získat balíček vlasové kosmetiky Taft

cena

Reklama