...píše eli.emanuela. Její dcera byla „blinkací“ miminko, tak si asi dokážete představit, jak vypadalo oblečení maminky. Všude samý flek. Řešila to tedy hodně barevným oblečením, na kterém se skvrny alespoň trochu schovaly.

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Hodně posměšků kvůli oblečení jsem si užila na základní škole. Maminka samoživitelka, bez alimentů a s minimálním příjmem, nám logicky nemohla kupovat kdovíjaké oblečení. A já navíc měla tu smůlu, že jsem chodila do třídy, kde bylo sice jen pár dívek, ale zato skoro všechny z bohatých rodin. Ten rozdíl byl opravdu obrovský, vždy jsem vedle nich vypadala jako chudá příbuzná. Sice jsem byla v čistém, ale nebylo to nic z dovozu, jako měly ony, a navíc u nás se oblečení dědilo...

Naštěstí jsem to příliš neřešila. Snad jen ve chvílích, kdy se spolužačky třeba domlouvaly, že půjdou do kina, ale já že s nimi „v těhle hadrech“ nepůjdu, leda bych si oblékla něco pořádného.

V době dospívání jsem si na brigádách začala vydělávat, takže z tohoto období si na žádný výrazný trapas nevzpomínám.

Úchvatným obdobím, kdy jsem si opravdu „užila“, bylo období s malým dítětem. Dcera byla „blinkací“ miminko, takže co chvíli jsem měla tričko či kalhoty poblinkané, nebo alespoň poslintané. Když jsme začaly s příkrmy, k bílým flekům se přidaly fleky oranžové, zelené, ..., dle toho, jaké jídlo ten den dostala. Mé oblečení bylo přehledem všeho jídla, které dcera během dne konzumovala.

Vždy, když jsem chtěla udělat dojem, dcera si mě „označkovala“. Řešením bylo hodně barevné oblečení, ve kterém se nějaký ten blinkanec ztratil. :) A také - naučila jsem se tvářit tak, že si z fleků na oblečení nic nedělám. :)

Přesto k promoci jsem šla tak, že jsem si od dcery udržovala několikametrový odstup (“na, tatínku, starej se“), dokud nebyla celá sláva za námi. Pak ať si mě klidně zase poslintá a poblinká. :)

A když konečně bylo toto období za námi a já na ulici uviděla nějakou maminku, která byla upocená, na noze měla otisk od kola kočárku, na sukni se skvěl flek ve tvaru dětské ručičky, ..., jen jsem k ní pocítila soucit a pomyslela si, jak je dobře, že já už tohle období mám za sebou. :) S malinkými dětmi snad ani nejde vypadat jako ze škatulky.

S přáním pěkného dne eli.emanuela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To máte pravdu, na to si jistě pamatuje každá matka

Máte také nějaký zážitek s oblečením, za které jste se styděla? Co se vám přihodilo? Vzpomenente si na nějakou trapnou příhodu? Styděly jste se někdy za někoho blízkého? Co považujete za největší módní průšvih?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama