Milá ženo-in,

velice ráda navštěvuji váš magazín. Vaše články mi již nejednou pomohly a často zde trávím i večery, kdy čtu vaše krásné i smutné příběhy.

 

Dnes – díky tématu, které vyhlásila Meryl – mi to nedá a poprvé se vám svěřím se svým trápením i já...

 

Již řadu let žiji sama jen s dcerou. S Martinou jsme si nikdy nebyly moc blízké a já vím, že chyba (a nemalá chyba) je i na mé straně.

V době, kdy mě Martina potřebovala nejvíce, tedy v pubertě, jsem trávila většinu času v práci. To víte, korun bylo málo a já se musela ohánět, abychom nějak vyžily...

 

Dnes je Martině patnáct let a chová se ke mně, jako bych ani nebyla její matka. Nemá potřebu se mi svěřovat, nemá zájem se mnou trávit čas, nezajímá ji, zda mám nějaké starosti či problémy...

 

Asi před třemi měsíci dcera začala chodit s chlapcem. Jelikož mi nic neřekla, začala jsem sama pátrat, co je to za hocha... to víte, měla jsem obavy z toho, aby se holka nedostala do nějaké party či nenalítla nějakému lotrovi.

 

Poznala jsem chlapcovu rodinu a celkem se mi ulevilo. Jsou to slušní lidé, kteří se o syna zajímají a dbají na jeho výchovu. Dozvěděla jsem se však, že Martina s oním chlapce již nějakou dobu sexuálně žije.

 

To víte, byl to pro mě šok.
Ale řekla jsem si, že s tím už nic nenadělám... Alespoň s dcerou promluvím, aby věděla, jak se chránit před nemocemi, jak předejít tomu, aby otěhotněla. Byla jsem i rozhodnuta s ní zajít na gynekologii, zda by pro ni nebyly vhodné nějaké antikoncepční pilulky...

 

Dcera však na tento návrh, i na celý rozhovor reagovala naprosto nepříčetně. Řvala na mě, co je mi prý do toho, s kým ona chodí a spí. Že mluvit se mnou o sexu, je to poslední, oč stojí, a jestli si myslím, že by někdy přistoupila na to, aby si sex kazila kondomem, tak ať na to rychle zapomenu...

 

Ošklivě jsme se pohádaly a já mám plnou hlavu obav, aby holka neudělala nějakou chybu, vylomeninu, které by nadosmrti litovala.

 

Rozhovor s ní není možný. Napadlo mě proto, promluvit si s jejím chlapce či s jeho maminkou... Myslíte, že je to dobrý nápad?
Předem upřímně děkuji za Vaše názory.

 

Reklama