Domácnost

S kufrem v ruce a batohem na zádech...

 

Léto je v plném proudu, užíváme si zasloužených dovolených a děti vyrážejí na tábory. Kromě sluníčka, vody, grilování a romantického posezení u táboráků se však taky musíme poprat s balením. Doma přeskakovat haldy prádla, pečlivě vyskládaného do komínků, odškrtávat ze seznamu položku po položce, jen abychom na něco nezapomněli, slítávat na poslední chvíli obchody po celém městě ve snaze sehnat tu pláštěnku, tu gumáky. A pak vše napěchovat do připravených tašek či kufrů.

Ale víte, jaké na cestu zvolit zavazadlo? Ne?! Nevadí, pojďte balit s námi.

Kufry

 • vhodné řešení pro pobytový zájezd, tábor či dovolenou.
 • je dostatečně prostorný, tudíž sem vtěsnáte opravdu vše potřebné. Vybavte jimi děti na stanový či chatkový tábor. Snadno ho zasunou pod postel či lehátko a mají o věcech opravdu přehled.
 • nezapomeňte je označit cedulkou se jménem a adresou, zvláště pokud cestujete do zahraničí autobusem či letadlem a kufry nemáte celou cestu na očích. Taková ztráta kufru je věc dozajista nepříjemná, ale stále za vámi mohou kufry docestovat, pokud jsou označeny.
 • Kufry však rozhodně nejsou určeny na putování, polívá mě pot jen při vzpomínce na to, jak jsem vláčela obří loďák od autobusu do chatky na táboře a málem jsem přitom vypustila duši. Takže kufry opravdu jen na pobytové zájezdy.

Batohy a jiná žebradla

 • Batoh je skladný, pohodlný na nošení a lehký (pokud vám do něj nějaký dobrák nepřihodí nějakou cihlu či sadu knih navíc, nebo pokud si nebalíte na puťáky celou šatní skříň a půl koupelny).
 • Balte věci podle potřeby. Ty, o kterých tušíte, že je možná ani nebudete potřebovat, dejte až na samotné dno, naopak ty denní potřeby navrch.
 • Navíc pokud jej můžete pohodlně držet na klíně, nepodléhá batoh žádnému zpoplatnění.

Jedeme…….

Vlakem - dopravní prostředek, kde uskladníte kufr i batoh bez větších potíží. Stejně tak i kočárek či kolo. Samozřejmě, že poslední zmíněné za poplatek.

Autobusem - tady už je s objemnými zavazadly problém. Místo pro ně je v prostřední části autobusu, ale přednost mají samozřejmě kočárky. Jistě, že má autobus také ve spodní části úložný prostor, nicméně jen málokterý řidič je ochoten vystupovat a nastupovat a zavazadla tam uskladňovat. Takže spíš počítejte s tím, že se svým batohem či kufrem budete na obtíž a vykoledujete si nevraživé pohledy nebo jízlivé poznámky od spolucestujících.

Letadlem – tak tady máte se zavazadly jedinou starost – shledat se s nimi také na konci cesty. Jinak se od odbavení nemusíte o nic starat.

Vyplatí se mít uzavřené v pojistce i pojištění zavazadel. Dobře si však před uzavřením pojistku přečtěte, protože některé věci obsažené v zavazadlech vám pojišťovna neuhradí. Například platební karty, peníze, kamery, ale to závisí na každé pojišťovně.

Dojde-li ke ztrátě zavazadla na letišti, můžete požadovat náhradu škody u společnosti, kterou jste letěli. U ostatního mějte při sobě doklad o uložení vašich kufrů a obraťte se na vaši pojišťovnu. Její zaměstnanci vám poradí, jak máte v dané situaci postupovat.

Nevím jak vy, ale já nejraději cestuji autem, tam mám svá zavazadla pod kontrolouJ A jak jste na tom vy a cestování? Přitahujete ztráty zavazadel, nebo se vám naštěstí ještě nic podobného nepřihodilo?

   
26.07.2005 - Dům a byt - autor: Eliška

Komentáře:

 1. avatar
  [11] saruz [*]

  jezdíme na dovolenou s kufrem a autem

  superkarma: 0 01.12.2012, 00:49:35
 2. avatar
  [10] medved [*]

  vy s tim balenim nadelate...to chce praxi , kterou ja tedy fakt mam...jestli neco umim, tak balit ...no obcas neco zapomenu, ale kdo ne, ze jo hlavne ze mam penize, pasy, letenky....vsechno ostatni se da dokoupit

  superkarma: 0 26.07.2005, 21:40:00
 3. [5] louže [*]

  Zrovna v pátek jsem synovi na tábor (po týdnu) posílala ještě dvoje tepláky, protože pořád lilo a ty co měl nestačily schnout!!
  Balení a vybalování je děs prázdnin.

  superkarma: 0 26.07.2005, 13:03:08
 4. avatar
  [4] kemy [*]

  Nyotaimori:
  tak to máš dobrý. já byla dva roky zpátky na vodě s lidma ze třídy a když se mi vytopilo všechno oblečení a pučovala sem si ho prozatim od jedný holky, KLUCI !!! mě začali pomlouvat, že pořád něco chci. docela rozčarování

  superkarma: 0 26.07.2005, 11:16:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme