Čtenářka Rusalka2008 žila od malička s tatínkem Jehovistou, a tak je na strašení koncem světa zvyklá. Děkuji Vám Rusalko2008 za Váš příspěvek.


Měla jsem asi tu smůlu, že mě jako dítě hodně ovlivnili Svědci Jehovovi. Měli jsme jich totiž dost v příbuzenstvu a můj táta byl taky dost pod jejich vlivem. Zasáhlo to do života naší rodiny v mnohém a jednu dobu to vypadalo, že od nás mamka, která odmítala jejich učení, odejde.
Právě Armagedon byl tím „strašákem“, už od 70. let ho jehovisté předpovídali (někteří dokonce i pálili peníze, že už nebudou potřeba) - a pokud se nebudeme chovat striktně podle jejich víry, nepřežijeme tento konec světa,  nedostaneme se do skupiny vyvolených, kteří pak budou žít věčně na Zemi v novém ráji.
Slavit vánoce či narozeniny byl těžký hřích, stejně tak třeba „sex před svatbou“. Zrazovali nás i od studií škol (to byl ten špatný kariérismus) či od přátelení s lidmi mimo víru.
Když to začalo zasahovat přímo do soukromí, řekla jsem si „dost“, nebudu žít asketickým životem podle něčích instrukcí a chorobných představ... a nepomohlo ani jejich varování před mou osobní zkázou při soudném dni.

V 17 letech jsem pochopila hodně a zjistila, že fanatismus (v jakékoli podobě) nám jen škodí - drží lidi ve strachu, rozbíjí rodiny, ničí životy ve všech ohledech.
Dnes už mě žádné obavy z konce světa netíží a užívám si každý den, žiji pro své děti, rodinu a nenechám si štěstí nikým vzít...

Rusalka2008
Text nebyl redakčně upraven


Věříte na konec světa?

  • Co si pod tím pojmem představujete?
  • Nějak se na něj chystáte?
  • Co vás v souvislosti s tímto fenoménem zaujalo?
  • Co byste chtěla světu a lidstvu v poslední den vzkázat?
  • Co si o lidech, co se na konec světa připravují, myslíte?
  • Udělali Mayové chybu, nebo je jen nechápeme?
  • A i když teď konec nepřijde, řítíme se do něj?
  • Napadá vás k tématu něco jiného?

Pak to napište do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne v 16 hodin za příspěvek odměním krásnou květinou, doručenou až k ní domů…

Reklama