Zdraví

S jahodami do postele

Amelie

Léčivé účinky jahod jsou známy už z doby řeckého lékaře Hippokrata. Vidíte ty malinkaté pecičky? Věřili byste, že tato drobná zrníčka dokážou v kombinaci s mnoha antioxidanty v jahodách dodat vašemu sexu šťávu?  

Za to může zinek

Všechno to má na svědomí zinek, minerál, který je nutný pro fungování imunitního systému, hraje významnou roli v boji s volnými radikály, ale je také dle odborníků schopen ovlivnit sexuální apetit a výkonnost. Působí na množství a vylučování testosteronu, který má vliv na aktivitu spermií a dokáže pomoci ženám se snadněji vzrušit a dosáhnout orgasmu.

Plivete pecky?

Ale nejsou to jen jahody, jejichž pecičky zinek obsahují. Najdeme ho i v zrnkách malin nebo peckách hroznového vína, které bohužel často vyplivujeme.

Jahody jsou i bohatým zdrojem vitaminu C, mají protizánětlivé účinky, obsahují kyselinu listovou, mangan nebo draslík. Mohou ale způsobit problémy lidem, kteří jsou alergičtí na acylpyrin, obsahují jemu velmi podobnou látku, která může vyvolat alergickou reakci.

Když vidím jahody, pokaždé si vzpomenu na úvodní část mého oblíbeného filmu Amelie z Montmartru a sbíhají se mi sliny! :) Zítra to vidím na palačinky s jahodama!

Ráda bych si koupila sazenice jahod na zahrádku, kdo zná nějakou osvědčenou odrůdu? Už je čas je zasázet?

   
24.05.2010 - Zdraví - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

  1. [1] schnaxy [*]

    Včera jsme oslavovali vítězství nad Rusákama a pili Sml76Bohemia sekt s jahodami.Těším se na české jahody.Sml25Sml25Sml25

    superkarma: 0 24.05.2010, 07:38:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme