ginko

Ať už při studiu, v práci či jinde - denně se střetáváme s výzvou se něco nového naučit a zapamatovat si. S přibývajícím věkem však máme stále častěji pocit, že naše paměť už není jako dřív, nedokážeme se soustředit, hůř zvládáme stresové situace a vypětí. Netřeba ale propadat panice, účinné pomocníky nám nabízí sama příroda. Blahodárně na paměť a koncentraci působí například lístky stromu Ginkgo biloba, ze kterých je vyráběn doplněk stravy GinkoPrim Max.

Listy Ginkgo biloby, stromu známého také pod názvem jinan dvoulaločný, totiž obsahují látky, které podporují krevní oběh a tím umožňují zlepšení průtoku krve i těmi nejjemnějšími žilkami. Díky tomu se zlepšuje zásobování všech částí těla kyslíkem a živinami. A to včetně periferních částí, mezi které patří například mozek, oči, uši, končetiny a pohlavní orgány. V mozkové tkáni je kyslík využíván paměťovými buňkami a výsledkem je zvýšení koncentrace, celkové mentální svěžesti, včetně zachování dobré paměti i v pokročilejším věku. Správně fungující krevní oběh pomáhá uchovávat vysokou kvalitu i jiných kognitivních funkcí jako jsou schopnost správného vnímání, myšlení či řeči.

ginko

Skvělé je, že Ginkgo povzbuzuje duševní aktivitu bez následných stavů vyčerpání organismu, na rozdíl třeba od kofeinu. Zlepšením zásobení krví v partii vnitřního ucha navíc pomáhá podporovat sluchové funkce. Ginkgo je ginkooblíbené také pro svůj antioxidační účinek. Pomáhá totiž chránit buňky lidského těla proti volným radikálům, které se v organismu hromadí důsledkem mnoha negativních vlivů (např. špatné životní prostředí, stres, nesprávná životospráva, nedostatek spánku a kouření). Všechny tyto „neřesti" urychlují buněčný metabolismus a způsobují předčasné opotřebování a stárnutí buněk.

Důležitou látkou obsaženou v přípravku GinkoPrim Max je také dobře známé magnesium. To je nezbytné pro pravidelnou činnost srdce a oběhového systému, pro správnou funkci nervů i svalů, spolehlivě zvyšuje odolnost organismu a posiluje imunitu. Lidské tělo obsahuje necelých 30 gramů magnesia. Toto množství se snadno z organismu vyčerpá např. stresem, intenzivní fyzickou aktivitou i užíváním některých léků. Proto je dobré magnesium pravidelně doplňovat.

Obě aktivní látky GinkoPrimu Max pomáhají zpomalit vývoj změn spojených se stárnutím.
Doplněk stravy GinkoPrim Max koupíte v lékárně v balení 30 tablet za 175 Kč.

Více informací najdete na stránkách www.ginkoprim.cz

Zapomínáte často? Děláte si na kapesníku uzel v domnění, že Vám připomene, co nemáte zapomenout? Pak tápete, co Vám měl vlastně připomenout? Odcházíte do práce, a ještě než zamknete dveře, přemýšlíte, zda jste vypnula žehličku či zavřela všechna okna? Máte nějaký tip na to, jak si vše zapamatovat? Zapojte se do diskuze pod tento článek, napište nám Vaše trapasy spojené se zapomínáním a tipy, jak nad zapomínáním vyzrát. Nejlepší příspěvek odměníme hrou Scrabble.

Reklama