Zdraví

S GinkoPrimem Max se nezapomíná

ginko

Ať už při studiu, v práci či jinde - denně se střetáváme s výzvou se něco nového naučit a zapamatovat si. S přibývajícím věkem však máme stále častěji pocit, že naše paměť už není jako dřív, nedokážeme se soustředit, hůř zvládáme stresové situace a vypětí. Netřeba ale propadat panice, účinné pomocníky nám nabízí sama příroda. Blahodárně na paměť a koncentraci působí například lístky stromu Ginkgo biloba, ze kterých je vyráběn doplněk stravy GinkoPrim Max.

Listy Ginkgo biloby, stromu známého také pod názvem jinan dvoulaločný, totiž obsahují látky, které podporují krevní oběh a tím umožňují zlepšení průtoku krve i těmi nejjemnějšími žilkami. Díky tomu se zlepšuje zásobování všech částí těla kyslíkem a živinami. A to včetně periferních částí, mezi které patří například mozek, oči, uši, končetiny a pohlavní orgány. V mozkové tkáni je kyslík využíván paměťovými buňkami a výsledkem je zvýšení koncentrace, celkové mentální svěžesti, včetně zachování dobré paměti i v pokročilejším věku. Správně fungující krevní oběh pomáhá uchovávat vysokou kvalitu i jiných kognitivních funkcí jako jsou schopnost správného vnímání, myšlení či řeči.

ginko

Skvělé je, že Ginkgo povzbuzuje duševní aktivitu bez následných stavů vyčerpání organismu, na rozdíl třeba od kofeinu. Zlepšením zásobení krví v partii vnitřního ucha navíc pomáhá podporovat sluchové funkce. Ginkgo je ginkooblíbené také pro svůj antioxidační účinek. Pomáhá totiž chránit buňky lidského těla proti volným radikálům, které se v organismu hromadí důsledkem mnoha negativních vlivů (např. špatné životní prostředí, stres, nesprávná životospráva, nedostatek spánku a kouření). Všechny tyto „neřesti" urychlují buněčný metabolismus a způsobují předčasné opotřebování a stárnutí buněk.

Důležitou látkou obsaženou v přípravku GinkoPrim Max je také dobře známé magnesium. To je nezbytné pro pravidelnou činnost srdce a oběhového systému, pro správnou funkci nervů i svalů, spolehlivě zvyšuje odolnost organismu a posiluje imunitu. Lidské tělo obsahuje necelých 30 gramů magnesia. Toto množství se snadno z organismu vyčerpá např. stresem, intenzivní fyzickou aktivitou i užíváním některých léků. Proto je dobré magnesium pravidelně doplňovat.

Obě aktivní látky GinkoPrimu Max pomáhají zpomalit vývoj změn spojených se stárnutím.
Doplněk stravy GinkoPrim Max koupíte v lékárně v balení 30 tablet za 175 Kč.

Více informací najdete na stránkách www.ginkoprim.cz

Zapomínáte často? Děláte si na kapesníku uzel v domnění, že Vám připomene, co nemáte zapomenout? Pak tápete, co Vám měl vlastně připomenout? Odcházíte do práce, a ještě než zamknete dveře, přemýšlíte, zda jste vypnula žehličku či zavřela všechna okna? Máte nějaký tip na to, jak si vše zapamatovat? Zapojte se do diskuze pod tento článek, napište nám Vaše trapasy spojené se zapomínáním a tipy, jak nad zapomínáním vyzrát. Nejlepší příspěvek odměníme hrou Scrabble.

   
05.10.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [42] lacetka [*]

  Tak, předesílám, že tohle se stalo už dávno.. ale stalo se: zapomněla jsem úplně na své děti, doma. Prostě jsem vystartila pěkně do práce a snad teprve po deseti minutách svěží chůze jsem pojala podezření, že "dneska  je něco nějak jinak".. No, měla jsem obě ruce prázdné, to byla ta změna. Přitom jsem je každý den, každé ráno už nějaký ten pátek vodila oba/obě do školky. Neuvěřitelný šok a nepochopitelná událost... jo, jo... Byl to pak fofr. Ale nakonec všecko dopadlo Sml79 

  superkarma: 0 11.10.2010, 13:08:21
 2. [41] Beáta [*]

  Jednou ráno jsem šla do práce velmi brzy kolem  5 hodiny ranní  , manžel se synem ještě spali , své klíče od bytu jsem si dala do kabelky ,pujčila jsem si maželovi, že si odemknu byt, byt jsem odemkla a zároveň také hned zvenčí zamkla ( úplně bezmyšlenkovitě), manželovi klíče jsem hodila také  do kabelky a zapomněla na ně a v klidu odjela  do práce. Za  2 hodiny mi zazvonil v práci telefon, že se manžel se synem nemůžou dostat do práce a do školky , že nemají klíče a nemůžou si odemčít. ( bydlíme ve třetím patře).Manžel musel syna odhlásit ze školky , sám si musel vzít dovolenou a když v práci řekl, že ho manželka zamkla, tak mu to nikdo nevěřil.

  superkarma: 0 11.10.2010, 08:55:56
 3. avatar
  [40] dexka [*]

  Trapné mi připadá, když se s přítelem musíme vrátit 20 km autem a přesvědčit se, že jsem opravdu zamkla nebo protože jsem si zapomněla peněženku s doklady. Naposled jsem se omlouvala dětské lékařce, protože jsem zapomněla s dcerkou přijít na objednaný termín. V mých 22 je to nepříjemné

  superkarma: 0 10.10.2010, 16:48:32
 4. avatar
  [39] ivbara [*]

  Jsem už ve věku, kdy zapomínání se odpouští i předpokládá.. Papírky neboli blbenky  mi kapánek pomáhaly vždy,ikdyž nejsou stopro ..:))Někdy mám problém, že pro něco letím.. ,dojdu a samozřejmě nevím, pro co že jsem   vlastně šla.. na to je nejlepší se vrátit na místo startu a většinou se mi  to vybaví.. Ověřila jsem si ale ,že HOSIP neboli cementoza  postihuje každěho,nejen stařešiny..:((

  superkarma: 0 10.10.2010, 13:54:06
 5. [38] katerinanda [*]

  dobrý den, jako klasický zapomínací syndrom mi připadá to, že když se vám někdo představí, okamžitě zapomenete jeho jméno

  myslím, že se to stává snad všem

  ale na to asi gingo nepomáhá Sml30

  superkarma: 0 10.10.2010, 13:24:58
 6. [37] libuška1 [*]

  ano i já běžně hledám peněženku kterou obvykle najdu v lednici mrazaku a podobně nebo když vařím jdu si pro nějakou věc přijdu na misto a prostě si nevzpomenu co jsem chtěla to je běžná věc tada u mě

  superkarma: 0 10.10.2010, 10:48:46
 7. [36] akna [*]

  Jsem,jak se říká roztržitá,ale někdy si říkám,že jsem už sklerotická.Šla jsem k zubaři,tak jsem si ráno dala kartáček na zuby a pastu do tašky.Odpoledne,když jsem přišla domů,tak jsem uklidila nákup a věnovala se rodině.Večer jsem se šla umýt a když jsem si chtěla vyčistit zuby,tak jsem zjistila,že kartáček a pasta nejsou na svém místě.Prohledala jsem tašku,pro jistotu skříňku na potraviny,ledničku ... a nic.Kartáček a pasta nikde. Vyndala jsem nový kartáček a pastu,ale pořád mi vrtalo hlavou,kam jsem to mohla dát. Asi za 14 dní jsem něco hledala v mrazáku a koukám -kartáček a pasta. Do dneška jsem nepochopila proč jsem to tam dala.A teď,když něco hledám,tak mě všichni říkají, abych se nejprve podívala do mrazáku.

  superkarma: 0 09.10.2010, 22:36:37
 8. [35] veerac [*]

  Zapomíná snad každý. Někdo více a někdo méně. Jestli jsem zamkla, vypnula plyn nebo si napsala nákup na papír a pak jej nechala doma, je úplně běžná věc. Zato, když si s nákupem uložím brýle do ledničky a pak je tři dny hledám, to už je vrchol. Hodně mi pomáhá večer před usnutím myslet, kde jsem dotyčnou věc viděla naposledy. Občas si i vzpomenu a pak ji najdu.

  superkarma: 0 09.10.2010, 18:36:13
 9. [34] Pavliiinka [*]

  Mam poruchu lokalni pameti! Sml30 Chtela jsem pro neco jit, dosla jsem do mistnosti, ale nevzpomnela jsem si, co jsem chtela, jen jsem peclive prohledavala skrinku, ze si snad na to vzpomenu. Pomohlo mi vratit se na misto prvotni myslenky, kde jsem si hned vzpomnela, hlava se otevrela bez problemu. Napodruhe jsem sla najisto s myslenkou pevne soustredenou na danou vec.

  superkarma: 0 09.10.2010, 14:43:19
 10. [33] kačikkačik [*]

  Zapomínání? Tak o tom vím své:-)! Doslova co si nenapíšu, tak zapomenu a to i přesto, že je mi teprve 26 let:-) Proto si vše píšu do kalendáře, nebo si dávám upomínky do mobilu a někdy si lepím po domě lístečky:-)Nejhorší je, že se nechám hodně nahlodat třeba tím, že se mě mamka zeptá jestli jsem vypnula světla a zamkla auto a já si jsem jistá, že ano,ale tím, že se mě zeptá tak znejistím a musím se jít přesvědčit!!! Ale ne vždy je to se mnou tak špatné někdy si na něco vzpomenu i sama od sebe, ale většinou trochu později, než bych chtěla:-)Tipy jak si zlepšit paměť? Třeba luštění křížovek, hraní různých zajímavých her, dostatek vitamínů, spánku či kvalitní stravy. Ale někomu nepomůže vůbec nic, protože je to prostě chronický zapomětlivář jako já:-)Babička mi říká:"Ty zapomněnko" a má pravdu-ve svém věku si toho někdy pamatuje více, než já:-)

  superkarma: 0 09.10.2010, 09:21:00
 11. [32] hanulindak [*]

  a tu poznámku jsem nechala podepsat tatínkaSml16

  superkarma: 0 08.10.2010, 22:06:32
 12. [31] hanulindak [*]

  taky používám seznamy,bud v duchu si opakuju třeba 10bodů nebo si píšu do mobilu,co druhý den,na co nezapomenout,co doma dnes udělat,atd.Nedávno jsem zapomněla,že dcera nemá nosit do školy telefon,volala jsem ji v době vyučování a ona vyfasovala kvůli mě poznámkuSml31

  superkarma: 0 08.10.2010, 22:05:36

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] jar1 [*]

  Já a zapomínání, to je příběh na dlouho. Já jsem schopná zapomenou všechno.  Takže si všechno píšu. Mám seznam na nákup, seznat věcí, co mě v práci napadnou, co musím udělat doma a podobně. Když si to napíšu, pak to bezproblémů všechno udělám a splním, co jsem komu slíbila. Ale dobrý trapas se mi stal u doktora - napsala jsem si na lístek, na co se chci zeptat a protože jsem něco řešila se sestřičkou, doktorovi jsem zatím podstrčila lístek. Doktor zrudnul, a já se pak ptala, co na to říká, on nic a podal mi zpátky lístek. Na něm bylo - nezapomeň  koupit vložky, nezapomenout na hrocha, sbalit tašky. K tomu nebylo co dodat. Já červená až za ušima, doktorovi jsem podala správný papír a bylo to. Od psaní papírků mě to ale neodradilo. 

  superkarma: 0 08.10.2010, 09:16:08
 2. [29] hellen138 [*]

  Snažím se bystřit paměť luštěním křížovek, také hraji na internetu ligu v srabble a to je opravdu zajímavé procvičování paměti. Jinak používám různé mnemotechnické pomůcky, když si chci něco zapamatovat.

  superkarma: 0 08.10.2010, 08:36:00
 3. [28] mandelinka7 [*]

  v mém důchodovém věku si myslí že je normální že občes něco zapomenu,ale i přesto dlouho době ginko používám,ale i tak si píšu lístečky do obchodu,vše důležité do kalendáře,upominky do mobilu vnoučata mě to naučila.

  superkarma: 0 08.10.2010, 07:33:16
 4. [27] bobi2 [*]

  Tak já se hodně často vracím zjistit, zda jsem zamkla byt či auto...stačí jen vejít do výtahu, rozjet se a je to tady, zamkla jsem? A to samé s autem, jen co ujdu pár kroků tak se vracím zkontrolovat, zda jsem autíčko zamkla a tak si pro jistotu při zamykání říkám "zamykám" a světe div se ono to docela pomáhá (hlavně tuto kouzelnou formuli nezapomenout říct). Ovšem vzpomínám se co jednou provedl můj bratr - to tak jednou povídá "jdu na záchod" přišel tam, rozsvítíl si a povídá "co jsem to vlastně chtěl" podotýkám, že tehdy chodil ještě na základku...

  superkarma: 0 07.10.2010, 14:47:15
 5. [26] littlesue [*]

  Já občas zapomenu, ale vzápětí si vzpomenu. Hlavně si všechno píšu a stokrát vše kontroluji, takže opravdu zřídka na něco zapomenu. Jedno, co si však nemůžu nějak zapamatovat, je datum přítelových narozenin, nikdy nevím jestli to je 20. nebo 21. dokonce jsem ho jednou přesvědčovala a hádala se s nim kdy má vlastě narozeniny, až nakonec i on sám začal pochybovat, kdy to vlastně je. A teď, když jsem tento příspěvek napsala se musím jít podívat, kdy to vlastně je protože už zas nevím.

  superkarma: 0 07.10.2010, 14:44:25
 6. [25] Bambik [*]

  Mě se to moc často nestává, spíš jsem v opačné pozici, že připomínám ostatním a ty mě za to někdy vůbec nemají rádi. Jediným tipem je trénovat pamět a mozek vůbec :-)

  superkarma: 0 07.10.2010, 11:59:33
 7. [24] smajlie [*]

  Mne sa stáva dosť často že zabudam,mojich známych to už ani neprekvapuje a pomaly si zvykli....Dokonca sa mi raz stalo že som zabudla kolko mám rokov, vypisovala som akysy papier a overovala som si u mamky kolko mám rokov .Ona mi odpovedala 20, no mne sa to nezdalo akosy sa mi stále v hlave premietalo že mám o rok menej 19...takto sme sa hodnú chvílu presviedčali kto má pravdu...tak sme si to potom vypočítali a mamka mala pravdu.Bol to strašný pocit zistiť že som o rok staršia  a to som ani len narodeniny nemalaSml30 Recept na dobrú pameť nemám , keby som ho mala tak by to trochu inak so mnou  vyzeralo , no nechám sa tu inšpirovať.....:-)

  superkarma: 0 07.10.2010, 08:01:12
 8. [23] petroceli [*]

  Občas se mi stává, že zapomínám. Pro takové případy si všude lepím takové ty malé lepící papírky, které mají pro jistotu ještě zářivou růžovou barvu. Jsou pak všude...na lednici, na dveřích, v peněžence, na monitoru počítače a také se mi stalo, že jsem si to s takovým papírkem nalepeným na rukávu u bundy vykračovala po městě. Bylo na něm bohužel napsáno "zapni alarm!"Máme doma takové zabezpečení proti zlodějům a já ho ze začátku zapomínala zapínat. Od té doby si to pamatuju.

  Jiak na paměť jsou skvělé křížovky...ty bych doporučila.

  superkarma: 0 06.10.2010, 23:45:13
 9. avatar
  [22] Myškomedvídek [*]

  TABLETY BERU JSOU PERFEKTNÍ NA PANĚT I NA STUDENÉ NOHYSml30

  superkarma: 0 06.10.2010, 20:59:51
 10. avatar
  [21] Delli2 [*]

  já si skoro všechno píšu, schůzky do diáře a úkoly, co chci stihnout v týdnu na papír, který zavírám do skříně, aby manžel neviděl, jaký jsem sklerotik Sml24.

  Jinak u mě funguje, že když někomu řeknu, ať mi "něco" připomene, tak zaručeně to "něco" nezapomenu Sml22

  superkarma: 0 06.10.2010, 20:49:34
 11. [20] Klára 2 [*]

  Já si vždy něco na co nesmím zapomenout navážu na činnost,kterou musím udělat,třeba ráno si musím vzít brýle na oči a k tomu jsem si večer připomněla,že musím dojít na poštu,nebo si určitě budu čistit zuby a večer jsem při čištění zubů myslela na to,že musím vyndat maso z mrazáku,abych měla co uvařit k obědu.U mě tahle technika funguje dokonale.PS:doufám,že hned ráno na něco nezapomenu!

  superkarma: 0 06.10.2010, 19:49:11
 12. [19] recinka [*]

  Většinou vím,že se mám někoho na něco zeptat,něco koupit apod. ,ale problém je v tom,že si nevzpomenu co konkrétně to bylo :) Trapasů jsem měla v tomto ohledu spoustu,ale tzeď si na žádný nevzpomenu Sml52

  Manžel si pomáhá tzv.papírkama.Co má na papírku napsáno,to je splněno.Mně se tento způsob neosvědčil,jelikož bohužel zapomenu většinou papírek doma nebo ho ani nenapíšu Sml80

  Ale vynikající paměť mám na data narozenin,svátků,různých odjezdů a příjezdů.Takže jsem tak nějak neutrální,co se týče úrovně pamatování Sml30

  superkarma: 0 06.10.2010, 19:25:10
 13. [18] denisa23 [*]

  V poslední době jsem s tou pamětí nějak špatně.Je po obědě a já za pár hodin přemýšlím co jsem vůbec jedla.Nebo dnes v obchodě jsem nevěděla co chci koupit.Tak jsem prolezla obchod a přišla na to.Asi fakt budu muse s tím něco dělat.

  superkarma: 0 06.10.2010, 16:48:40
 14. avatar
  [17] LudPa [*]

  Nevím, jestli to je to původní o čem jsem chtěla psát,ale taky je to k tématu. Dcera jezdí domů tak 2x do měsíce, bydlí přechodně v Praze. A po manželovi chudák zdědila, že zapomene i to, co už zapomněla minule a zapomněla, že to zapomněla. Při odjezdu se jí vždycky ptám. "A nezapomněla jsi něco?" A ona uraženě odpovídá,"jak to mám vědět, to zjistím až v Praze."

  superkarma: 0 06.10.2010, 16:27:12
 15. [16] zázvor [*]

  Pamět není co bývala.Ale pravda,co čekat u tak starého prototypu.Naštěstí mnoho z ostatních funkcí je zachováno--ehm...poměrně. Ginkgo (a jiné) používám již dlouhý (?) čas.Jen nezapomínat na pravidelnost a to,k čemu co sloužíSml80 Jinak skvěle pomáhají různé papírky,jen se nesmí otevřít okno.Ikdyž plný byt různobarevných motýlků--krása.Navíc se učím každý den "nové" věci.Nejhorší je,když se rozhodnu něco udělat vedle (v kuchyni,pokoji) a po těch pár metrech nevím co to bylo....no co,udělám něco jiného.

  Jen ta krušná rána.Nemám nic proti seznamování se s novými lidmi,ale co potkávám v zrcadle...no teda...no aspoň se mi po ránu rozproudí krev.Prostě to chce nezapomínat dělat si neustále radost.Těch "nových" příležitostí je přeci tolik.

  superkarma: 0 06.10.2010, 12:36:21
 16. [15] Blankabilkova [*]

  Ginko používá moje babička, ale myslím že u starších lidí to nemá moc význam, pokud ten dotyčný člověk tomu nevěří jako ona:-) Na paměť jsem před maturitou používala lecitin.

  superkarma: 0 06.10.2010, 12:07:55
 17. avatar
  [14] inka 16 [*]

  Nevyzkoušela, ale potřebuji.Spamětí jsem na  tom špatně.Již se mi to prolíná i do financí, protože zapomínám v obchodě nahlásit počet vrácených sklenic a není jich málo.Sml15

  superkarma: 0 06.10.2010, 10:29:05
 18. [13] radkap [*]

  GinkoPrim jsem vyzkoušela. Funguje!!! Jak na pamět tak na studené nohy. Doporučuji

  superkarma: 0 06.10.2010, 10:11:50
 19. [12] Marie Dymackova [*]

  Nevyzkoušela,ale potřebuji. Syn ve škole řekl paní učitelce máma na mě kašle třikřát mě říkal o peníze a já fakt zapoměla mu je dát

  superkarma: 0 06.10.2010, 10:11:01
 20. avatar
  [11] Svaťulka [*]

  O Ginko jsem už hodně slyšela ale zatím nevyzkoušela,takže ježíšku touto cestou tě prosím o malý dáreček pod stromeček abych se i já mohla zeřadit mezi ty co už ho vyzkoušeli.Sml30

  superkarma: 0 06.10.2010, 07:44:21
 21. avatar
  [10] vodfon, kolie [*]

  Jela jsem na psí výstavu a pejska jsem nechala doma.Sml30Doma si všimli, že jeden přebývá, tak mi zavolali. Ještě že jsem se stačila vrátit.Sml30 A to už dlouho piju čaj ginkgo bilobu a jedla jsem i vaše výrobkySml59Jsou skvělé, ale asi zvýším dávků.Sml30

  Párkrát jsem nechala nějakého psa na chodběSml23Vzala jsem si ponaučení.Sml59Mám  chuděrky čtyři, tak je párkrát  během dne spočítámSml58

  Jednou jsem nechala dveře od auta dokořán. Divím se, že ho nikdo ho nechtěl. Sml23 I výdavek prodavačce občas nechámSml23Zatím mi ho každá vrátila.Sml59

  superkarma: 0 05.10.2010, 23:56:46
 22. [9] tamichita [*]

  Já si všechno zapisuju do mobilu a nastavuji upomínku, ale jsou věci, které se zapsat nedají a pak to dopadá jak to dopadá.

  Mám jednu takovou příhodu, když mi bylo 17let, rozhodla jsem se pro tetování do třísel. Kamarádka mi doporučila jednoho člověka, který jí také dělal kérku a že prý přijde ke mně domů a levně mi tetování udělá. Dala mi na něj telefonní číslo, abych se s ním domluvila a tak se tedy stalo.

  Přišel den D a tatér mi psal, že je na cestě, tak jsem mu napsala, že mu jdu naproti na šalinu (brněnská tramavaj :D ) samozdřejmě jsem měla v hlavě svoji představu jak asi vypadá... No a když jsem došla na zastávku stál tam člověk, který byl pokérovaný i s hlavou, měl jen pár zubů, piercing všude, prsty žluté od nikotinu, kůži scvrklou, plešatý, vousy šedivé... no byla jsem z toho trošku vykolejená.. šli jsme tedy ke mně domů a já po cestě napsala té mojí kamarádce SMS " ty vole, co to je za zjev? " a teď to přijde KDYBYCH NEMĚLA DĚRAVOU HLAVU A NEZAPOMÍNALA, pamatovala bych si, že když dám poslat zprávu poslednímu ( tzn. poslednímu, kterému jsem ji odeslala posledně), tak by se nestalo, co se stalo.. sms samozdřejmě zapípala tomu chlapovi co šel se mnou.. zapomněla jsem, že jsem jako poslednímu psala jemu a ne té mojí kamarádce. On si to přečetl a řekl: to sis asi spletla číslo, ne? Krve by se ve mně nedořezal...

  superkarma: 0 05.10.2010, 20:55:54
 23. [8] aleva [*]

  Já si všechno co je nutné a i co není píšu do diáře a tak skoro nic nezapomínám. Diář mám téměř pořád u sebe a tak zapomínám jen minimum.

  superkarma: 0 05.10.2010, 19:13:35
 24. avatar
  [7] nadenica [*]

  Nikdy nezapomenu, kdy jsem se poprvé setkala s gingem!!! Bylo to ve Foglarových knížkách, které jsem hltala JAKO BLÁZEN. Dodnes je pro mne pan Jaroslav Foglar PANEM spisovatelem. Nikdy nezapomenu na zážitky s jeho knihami, to úžasné dobrodružství, určitě mi k tomuto pamatováku pomohlo to, že jsem si našla v našem okolí strom gingo, vlepila jeho listy do svého zálesáckého deníčku (mám jej dodnes a pamatuji si, kde! i s kronikou).Sml22

  Gingo se od té doby rozmohlo do hodně zahrad (i já-po úpravě zahrady- si jej příští rok zasadím a určitě na něj nezapomenu, stejně tak i na Pana Foglara)

  Múj fígl, jak si něco pamatovat? Sama nevím,snad

  jen to, že co není důležité, to radši ihned vypustím z hlavy. Blbinkami je dobré se nezabírat... Pro cvičení mozku je určitě dobré hodně číst, luštit křížovky, mít koníčky a třeba nějaké to gingo v záloze. Já ho mám už 20let nalepené na jedné stránce a pamatovák fungujeSml58

  superkarma: 0 05.10.2010, 18:46:32
 25. [6] jamb [*]

  Co jsem to chtěla napsat?

  superkarma: 0 05.10.2010, 16:51:19
 26. [5] redial [*]

  Už jako malé mi maminka stále říkala: Nezapomeň pozdravit! Nezapomeň klíče! Nezapomeň vynést koš! .... V dnešní uspěchané době plné stresu by se hodilo říci: Nezapomeň na pohyb a pravidelné pauzy k uvolnění těla i mysli! Já nemám problém se zapomínáním, protože se snažím dělat vše systematicky, s dobrou náladou a s pomocí celé rodiny. To je důležité. Zapojit všechny členy rodiny. Když něco zapomenu já, tak to připomene někdo jiný.  A ještě ho pochválím. Sml79

  superkarma: 0 05.10.2010, 16:24:14
 27. [4] musilovahana [*]

  Už ve škole jsem byla známá tím, že si vše píšu do dlaní, přímo na ruku. Teď mám v kuchyni i v obýváku na stole blok s tužkou a vše ihned zapíšu. Ale občas se stane, že jsem mimo dům, tak opět poslouží dlaň - propisku nosím stále. Když přijdu na sraz se spolužáky s popsanou rukou, hned se máme čemu smát - starého psa novým kouskům nenaučíš.

  superkarma: 0 05.10.2010, 16:11:36
 28. [3] čamža [*]

  Já jsem si jednou se zapomenutím trhla docela dobrou ostudu.

  Mimo svou práci ještě předcvičuji ve fitcentrech aerobic. Jednou mě kamarádka poprosila, zda bych ji nezastoupila na její hodině.

  Já si suveréně naklušu do fitka do šatny a v batohu zjistím, že jsem si jaksi doma zapomněla kalhoty na cvičení...

  Co teď??? Cvičitelka v riflích, no nevím. A domů bych to již otočit nestihla, vzhledem k tomu, že to bylo přes půlku města. Tak jsem holt musela jít na recepci a požádat tam přítomného pána, zda nemají na zapůjčení nějaké erární kalhoty.  Chudák měl ze mě pěkný šok.

  Naštěstí erární kalhoty hledal a našel. A já zdárně odcvičila.

  superkarma: 0 05.10.2010, 15:27:42
 29. avatar
  [2] LudPa [*]

  Jéžíš,něco jsem chtěla napsat. Zazvonil mobil a než jsem přečetla SMS, už je nápad v čudu. Možná si do konce soutěže ještě vzpomenu. Jen jestli ale najdu, kde to mám napsat.

  superkarma: 0 05.10.2010, 15:23:04
 30. [1] ivetinkav [*]

  Já moc nad zapomínáním nevyzrávám, pro mě nejlepší vše co chci udělat, hned si napsat, dokud si to pamatují. U mě stačí jít do kuchyně pro lžičku a než tam dojdu, úplně zapomenu co jsem chtěla. Zasměju se sama sobě a jdu nazpátek a doufám, že si snad vzpomenu co jsem chtěla. Většinou se mi to podaří. Někdy i za delší dobu.

  superkarma: 0 05.10.2010, 13:34:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme