Magie

S duchy se koketovat nemá

ghost

Vyvolávání duchů bylo v době mého dětství oblíbenou kratochvílí. Zkusil to snad každý. Někdy si takhle krátí čas i dospělí, ale dávají tomu tajemnější název – spiritistická seance.

Od spolužáků z vyšších ročníků, kteří měli se „seancemi“ více zkušeností, se k nám doneslo, že ducha Boženy Němcové není radno vyvolávat, neboť to dělá každý. Ona pak nemá v záhrobí chvilku klidu, a tudíž je tento duch zlý na všechny, kteří jej úspěšně vyvolají.

Duchu, duchu Boženy Němcové, přijď mezi nás a splň naše přání

Bylo mi asi jedenáct. Na návštěvu k nám přišla o rok mladší kamarádka a nudu jsme se rozhodly zahnat trochou vzrušení. Nejsme přece žádní přizdikakálkové, abychom se nechali těmi amatéry z druhého stupně zastrašit.

Vylezly jsme na naši starobylou půdu plnou nejrůznějších tajemství, rozložily kolem sebe svíčky. Sedly jsme si naproti sobě. Mezi sebe jsme postavily tu největší svíčku. Chytily jsme se za ruce a začaly monotónním hlasem opakovat formuli: „Duchu, duchu Boženy Němcové, přijď mezi nás a splň naše přání.“

Pak jsme seděly a zíraly do přítmí na poletující prach. Ticho rozsekly sirény záchranky a policejního vozu. Trhly jsme sebou. Podle zvuku zastavili nedaleko našeho domu. Nechaly jsme ducha duchem a běžely se podívat, co se kde děje.

Hned v nás hrklo podruhé. Že je to smrtelná autonehoda, bylo jasné už z dálky. Co však bylo horší, že zemřelým byl zjevně řidič zelené motorky Simpson. Měl na sobě modré tričko. Mohla bych vás nechat hádat, na čem jezdili naši otcové a co měli ten den na sobě. „Ty vado, to je můj táta.“ „Nene, zabili mýho tátu!“ Hádaly jsme se a skoro omdlívaly. Nikdy jsem se nebála zjistit pravdu tak jako ten den. „To ta Němcová, to udělala ona!!“ křičela Lucie.

Nebyl to táta ani jedné z nás. A přestože jsem dnes přesvědčená, že s naší seancí ta nehoda neměla pranic společného, tenkrát jsme si to pochopitelně dohromady daly. A pekelně špatně se nám několik dalších měsíců usínalo. Z jakéhokoliv dalšího koketování s magií nás to dočista vyléčilo.

Zkoušela jste také domácí spirituální seance? A jak to dopadlo?

   
24.02.2010 - Magie - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [19] balerina [*]

  no i já jakožto školou povinné ditko jsem tomuto podlehla..... o tom že B. Němcová je nerada rušena jsem taktéž slyšela a tak jsem se sestrou rozhodla vyvolat T.G.Masaryka. Zvolila jsem jednoduchou formulku...duchu jestli si tady.... dej mi znamení na tomto šátku -a před námi byl položen hedvábný šátek. Se setrou jsme se držely za ruce. Když jsme otevřely oči uprostřed byl šátek hooodně vyboulený, jakoby kopeček. Přirozene to udělat nešlo- váha šátku by kopeček bez opěry nedokázala udělat.Navic sem byla sama doma se sestrou a držela ji celou dobu za ruce. brrr byla sem vyděšená šátek sem někde schovala a dodneška se vyvolávání bojím.

  superkarma: 0 07.03.2010, 02:36:24
 2. [18] elenal [*]

  nikdy bych se ničeho podobného nezúčastnila,dušičky se pokoušet nemajíSml15když někdy zlobí a dávají o sobě vědět třeba ve starších domech protože nemají klid je dobré vyhledat lidi ktří se tím zabyvají a umí dušičky odvest do Světla kam patříSml16

  superkarma: 0 26.02.2010, 12:29:58
 3. [17] rani2010 [*]

  Hello Dearest,

  i am Rani by name. i was just broswing now and

  come across your profile. which interested and motivated me all over. l

  will

  also like to know more about you so please reply this message to

  ( ranibenju2009@ymail.com )  so l can give you my picture for you to

  know

  whom l am. I believe we can move from here to know more about each

  other!(Remember the distance or colour does not matter but love matters

  alot in

  life) Thanks yours new friend Rani.

  Dobrý den, Nejdražší,

  Jsem

  Rani podle jména. Jen jsem teď broswing a narazíte svém profilu. ,

  která mě zajímá a motivovaní všech koutů světa. l bude

  Také bych

  vědět více o vás tak prosím odpovězte na tuto zprávu

  (ranibenju2009@ymail.com) tak l vám dát můj obrázek pro vás

  vědět, na

  koho jsem. Věřím, že můžeme přejít od tady se dozvědět víc o sobě!

  (Nezapomeňte, vzdálenosti nebo barva není záležitost, ale láska hodně

  věcech v

  life) Thanks váš nový přítel Rani.

  superkarma: 0 26.02.2010, 11:52:03
 4. avatar
  [16] Duraselllka [*]

  jiti — #14 Todle bylo aktivní vyvolávání ducha,dost nebezpečné! Ani jste ho pořádně neodvolali,věřím že je tam uvězněn a nemá klid.

  superkarma: 0 25.02.2010, 22:12:00
 5. avatar
  [15] Duraselllka [*]

  wich — #11  Když myslíš Sml24

  superkarma: 0 25.02.2010, 22:10:18
 6. avatar
  [14] jiti [*]

  Taky mám jednu takovou zkušenost. Kdysi jsme s kamarádkou, místo aby jsme šly do školy, zkoušely u ní doma vyvolávat ducha mého zemřelého spolužáka. Měla takový speciální malý stoleček z papundeklu kde dvě nožky byly dřevěné a místo jedné byla tužka, která stála na papíře. Jen lehce prsty jsme se dotýkali onoho stolečku a odříkávaly vyvolávací formuli. Myslím, že jsme se skoro toho stolečku ani nedotýkaly. Já měla ale pocit, že s ním přece jen trochu hýbeme, že tužka píše, ale stále se zdálo, že se nic neděje, tak jsme formuli opakovaly stále dokola. Když jsme ale stoleček oddělaly, naskočila mi husí kůže. Na papíru bylo rozklepaným písmem, ale zřetelně napsáno ZNOVU NE!.

  Docela jsme měly strach, omluvily jsme se duchovi a vykašlaly se na to. Za chvilku z ničeho nic spadla ze skříně ozdobná krabice která tam stála už pěkně dlouho a nikdy se to nestalo. Ta krabice spadla tak, jako by ji někdo hodil. Dopadla doprostřed místnosti.

  1. na komentář reaguje Duraselllka — #16
  superkarma: 0 25.02.2010, 09:21:18
 7. avatar
  [13] Nicki [*]

  Počkej,tak myslíš, že to holky nějak nahrály? Je to už dvacet let

  superkarma: 0 25.02.2010, 08:08:34
 8. avatar
  [12] 13042000 [*]

  Nicki — #2 říkali mu Šoga, je o tom dokonce písnička - od skupiny Kečup - odkaz http://www.kecup.cz/index.php?s=5&p=10&i=21, dokonce mám kamarády, kteří ho prý znali

  superkarma: 0 24.02.2010, 14:29:21
 9. avatar
  [11] wich [*]

  Duraselllka — #9 Sml2Sml2 Vždyť je to jen hra, kterou baví dospělí děti. A že někteří umí ty iluze navodit věrohodně Sml59Sml30

  1. na komentář reaguje Duraselllka — #15
  superkarma: 0 24.02.2010, 13:10:23
 10. avatar
  [10] lalica [*]

  Sml16 karty jsem si už nechala vyložit ,ale duchové by se měli " nechat spát".Na seanci bych nikdy nešla !

  superkarma: 0 24.02.2010, 12:54:27
 11. avatar
  [9] Duraselllka [*]

  Děti by si tím neměli zahrávat a laici taky ne! Pár pravidel vyvolávání. Když už vyvoláváme tak pasivním spůsobem což je viz.obrázek nahoře,určitého ducha nevyvoláváme aby jsme je nevyrušili a nebyli pak zlý. A když už tak at je dotyčný rok po smrti. Když duch neustále zajíždí na písmeno X tak je to zlý duch a ihned ho žádáme aby odešel,když to děláme je důležité skleničku na směrovat na slovo sbohem,pokud je sklenička v klidu je duch pryč. Když nám sklenička jezdí neustále na písmeno O je to dobrý duch. Ale i ty se musí správně žádat aby odešel.Někteří duchové jsou milí,někteří šprýmaři,ty zlý vám budou vyhrožovat zabitím někoho blízkého....

  Já na to dřív nevěřila ale zkusila jsem to a přišel můj táta,ptala jsem se na věci které jsem sama pořádně nevěděla,týkalo se to toho proč od nás odešel za jinou ženou. Na vše mi odpověděl,druhý den jsem se na ty věci ptala mamina a ta vše potvrdila.Tak jsem na to začala věřit,protože ty lidi co semnou vyvolávali nic o tom nevěděli a i já sama sem pořádně nevěděla.

  1. na komentář reaguje wich — #11
  superkarma: 0 24.02.2010, 10:49:56
 12. avatar
  [8] wich [*]

  OlgaMarie — #3 Sml2Sml2 Já bych u tvé babičky asi už nikdy neusnula Sml30

  superkarma: 0 24.02.2010, 09:42:17
 13. avatar
  [7] wich [*]

  Krásně vyvolávat duchy prý uměl přítelův dědeček. Různě nadzvedával stůl, uměl pohybovat hrnkem... Kolikrát se prý báli i dospělí Sml30

  superkarma: 0 24.02.2010, 09:37:15
 14. [6] lleennaa [*]

  S kamarádkou a její starší sestrou jsme vyvolávali ducha jejich babičky. Druhý den na to přišla do školy s pláčem, že ji umřel děda. Ona realista, že už byl starý,nemocný,že to s tím nemělo nic společného.Já byla jiného názoru.Prdelka mi cvakala hodně dlouho.

  O pár let později jsem někde našla nějakou ptákovinu,co udělat aby si mě všiml kluk, do kterého jsem byla poblázněná.Už si nevzpomenu o co tenkrát přesně šlo, vím že jsem něco pálila na staré cihelně a říkala při tom nějakou větu 3x po sobě. Ráno jsem přišla do školy a všude se vykládalo,že kluka našli v autě v garáži. Sebevražda.

  A dalších pár let později, ten den jsme zavařovali okurky, jsem od rána mluvila o babičce.Bývalýmu už jsem tím lezla na nervy.Pořád jsem vzpomínala co říkala,dělala,vzpomínala jsem,jaký u ní bývaly prázdniny.Odpoledne mi volala máti, že babi umřela. Ani jsem nebrečela, to až na pohřbu,když jsem ji viděla v rakvi.Vypadala hrozně zbýdačeně.

  Smrt mého otce.Jak a proč si nechám pro sebe.Dlouho se mi o něm zdávaly zlé sny.Spíš vzpomínky.Byl to alkoholik,mlátil máti.Jednou sáhl i na mě.Jenže v těch snech šlo spíš o to,proč to dělal. Začala jsem si skládat svoje puzzle a všechno si dávala dohromady.No co vám budu povídat,vzpoměla jsem si na věci,které mi obrátily život vzhůru nohama.Otce jsem prosila o odpuštění a od té doby si s ním ve snech povídám jako nikdy před tím,...

  No a ještě jsem si vzpoměla, pomocí vajíčka jsem si hádala na základce, z čeho budu vyvolaná a co dostanu za známku...je to cca 15 let zpátky.Položila jsem vajíčko nastojato,zeptala se,jestli budu vyvolaná z matiky,na levé straně jsem měla papír NE a na pravé ANO.Pustila jsem vajíčko, to chvíli stálo a pak se přiklonilo na jednu či druhou stranu.Když jsem to zkoušela při odhadování v těhotenství jestli budu mít holku nebo kluka,vajíčko se mi zkutálelo na zem a rozbilo se.Ve dvacátém týdnu jsem o ni málem přišla,ale díky doktorům a modlitbám jsme to všichni ustáli...

  No a stačí ne? Já si s podobnými věcmi nehraju...není to žádná sranda...teda až na jedno...čas od času si vyložím nějaký ten sen,ale to dělám opravdu jen málokdy.Jsem v tom začátečník,už se poohlížím i po nějaké odborné literatuře...

  superkarma: 0 24.02.2010, 09:28:11
 15. avatar
  [5] Maši [*]

  Moje dcera vyvolávala duchy se svým klukem minulý měsíc u něj doma....a do rána jim umřelo milované morče...Asi vyvolali taky nějakého rozlobeného ducha.... Sml80

  superkarma: 0 24.02.2010, 08:57:33
 16. avatar
  [4] koryna [*]

  Nikdy jsem to nezkoušela jsem přizdikakálek Sml54Sml54Sml54Sml52Sml52Sml52 Sml67

  superkarma: 0 24.02.2010, 08:45:29
 17. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Nikdy jsem to nezkoušela. Stačilo, že občas přišla babička a sdělila nám, že jí děda klepal v noci na okno a ptal se jí, kdy už za ním přijde.

  1. na komentář reaguje wich — #8
  superkarma: 0 24.02.2010, 07:59:03
 18. avatar
  [2] Nicki [*]

  V dětství jsem chodila ke koním ještě s jinýma holkama. Jednou jsme se taky nudily, tak jsme si na stůl napsaly dokola abecedu, a zkoušely vyvolat nějakého ducha. Uprostřed jsme měly skleničku a každá na ní měla jeden prst. Dodneška nevím, a to je už dvacet let, jestli některá z holek švindlovala a obelstila nás, nebo jestli jsme ducha opravdu vyvolaly. Sklenička začala jezdit, prý jsme vyvolaly ducha jakéhosi 16-tiletého kluka, který se zabil na motorce, a říkalo se mu "Šukan". Já fakt nevím, jestli to některá z holek mohla takhle narafičit, že by za tu sklenku tahala.....nebo jestli jsme ho fakt vyvolaly.....

  1. na komentář reaguje 13042000 — #12
  superkarma: 0 24.02.2010, 07:48:00
 19. avatar
  [1] enka1 [*]

  Trávily jsme tím večery na bramborových brigádách. Nejhůř se vyvolávali duchové spálených, jeden nám řekl, ať je necháme na pokoji a kolikrát jsme měly řitky stažený.

  superkarma: 0 24.02.2010, 07:41:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme