.

S dětmi musí být člověk připraven na vše

Cestování

S dětmi musí být člověk připraven na vše

Čtenářka eli.emanuela popisuje, co vše zažila během svých dovolných, a zamýšlí se nad vlivem dětí na možnosti cestování.

Pokud si chce člověk užít cestování a prohlédnout si kus světa, měl by to udělat dřív, než zplodí děti. S dětmi totiž cestování bývá veselé. A i obyčejná dovolená v naší republice se může změnit v horor.
Vím to, protože jsem už hodněkrát zažila rekreanta, kterého z pobytu neodvážel vlak, nýbrž sanitka. Z pobytu v lázních mne odváželi s otřesem mozku, z letního tábora zase s velmi těžkým oboustranným zánětem středního ucha. Holt, když zdravotníka může dělat nezkušená, sotva vyučená sestřička, pak se nemocnici asi nedá vyhnout. U kamarádů jsem zase viděla sekyrkou přeseklou tepnu či otevřenou zlomeninu. Podnikový zájezd k moři zase narušil povinný křest - každý, kdo byl u moře poprvé, musel vypít jakousi břečku, a poté byl vhozen do moře. Protože většina z nás byla u moře poprvé, a protože ona zmíněná břečka rozhodně nebyla poživatelná, strávili jsme dva týdny ze tří na latrínách a s blinkacími pytlíky u postelí.
Děti jsme si pořídili dřív, než jsme stihli zcestovat svět, ale co na tom, vždyť i v naší republice je mnoho k objevování! A jnavíc - když si děti přivodí nějaký úraz či onemocní, domů to není tak daleko. :)

eli.emanuela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Děkuji eli.emanuelo za příspěvek k dnešnímu tématu dne. A dle mého se mýlíte, počkejte, až děti odrostou, a hurá do světa!

Dnešní tématem dne byly úrazy a nemoci na dovolených

Zítra téma, jak málo oblečené jste ochotny chodit na veřejnosti…

redakce@zena-in.cz

   
22.06.2011 - Příběhy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

  1. [1] eli.emanuela [*]

    Až děti odrostou, to už pak nejsou děti, ale správní parťáci na cesty. Sml58 Žel, znám i takové, kteří jsou už dávno plnoletí, ale cestovat s nimi není radno. Sml32

    superkarma: 0 22.06.2011, 16:18:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme