Bulvár

S čerty jsou žerty

Psal se rok 2000, když jednoho krásného dne se v malém městečku na Vysočině  narodila malá čertice.

j

Uměla se prosadit hned od malinka, křičela z plna hrdla, občas vystrčila růžky. Aby jí nebylo smutno, téměř přesně na den o tři roky později se narodil i malinký čertík.Ten pravda tak ukřičený nebyl,ale čertisko to bylo pořádné.

s

 

V obličeji téměř andělský výraz, ale jenom se jeden otočil a bylo zle. I tato dvě čertiska se rozhodla, že s námi budou vyrůstat. Pravda, přes celý rok mají růžky schované, zlobení jim jde i bez nich, před ostatními se tváří, že neumí do pěti napočítat, ale každičký rok, přesně 5.prosince rohy vylezou, kopýtky zaškrabou, zubiska vycení a už letí ven do zimy,kontrolovat kolik kamarádů čertů letos potkají.

Z těch starších, větších a hrůzostrašnějších mají sice ještě trochu strach, ale to jim nezabrání v tom, aby jednou za rok pořádně neukázali, co umí. To řádí venku, zima nezima, rachotí řetězy, kopýtka úplně promrzlá. Běhají po našem městečku, straší všechny okolo a mají velikou radost, když se jim daří.

Přes to všechno, že jsou to čertiska, vždycky o 19 dní později, od samého rána nedočkavě koukají na vánoční stromeček a vyhlíží dárky. Ani jíst je nebaví, kupodivu nezlobí, jenom odpoledne je klíčová dírka už trochu upatlaná od samého koukání. Ta jejich čertí povaha je každoročně 24.prosince nějak zakletá, jediný den v roce, kdy to nejsou čertíci ale andělé. Karinečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Karinečko, pěkné máš čertíky, jen co je pravda. Radost pohledět.

Jaká je vaše zimní pohádka, respektive fotka opatřená příběhem? Neváhejte nám poslat váš příspěvek, adresa je v pohotovosti:

redakce@zena-in.cz

   
22.02.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

  1. [1] Pálivka [*]

    Pěkná čertíska, alespoň o nich víte, že je máte doma. Co s takovými, kteří vás nikdy nenadurdí.

    superkarma: 0 22.02.2010, 15:38:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme