Tina 5 s mužem jídlem namanipuluje a po poslední návštěvě své kamarádky jej miluje ještě více než dosud.

Milá redakce, zaskočil mě výraz bestie a věřím, že to nebylo myšleno nějak vážně a zle. S žádnou bestií doma nežiju.
Hodně jsem přemýšlela a vzpomínala na naše začátky. Když je člověk zamilovaný, nemusí jíst ani spát, kila šla nádherně dolů  bez práce, zvláště, když jsme většinu času společně trávili procházkami  po lesích a nějaké přízemní věci jako jídlo jsme moc  neřešili.

Ján Lehotský zpívá.. keď je žena milovaná, krásna je a vyrovnaná.. a tak nějak si myslím, že má pravdu. Z milovaného člověka něco září. Ze zamilovaného „to“ přímo sálá..
Nemám ráda rady typu dobrá večeře, pak sexy prádélko a nějaké vzůšo a do týdne máme vymalovaný pokoj. Připadá mi to ponižující a nedělám to. Pokud potřebujeme vymalovat, domluvíme se s polečně s manželem, kdy je čas a síla.
Ale nejen láskou živ je člověk, tudíž si myslím, že dobré jídlo je ve vztahu třeba stejně jako romantický večer při svíčkách nebo prostor jen pro sebe. Občas manželovi musí stačit namazaný chléb, občas udělám nějakou
minutku, hodím se do gala a než se manžel vrátí od zákazníka, na stole hoří svíčky, já vypadám jako dvě minuty před odchodem na premieru do Národního divadla a užijeme si krásný večer bez vedlejších úmyslů.

Ano, tak nějak bych to nazvala, vedlejší úmysl nebo úplatek, pokud vařím dobrou večeři nebo se v posteli snažím mezi jednotlivými úkony z manžela vymámit podpis na prohlášení o vykonání práce např vymalování či koupi nové ledničky. Neumím si představit, jak bych se v takovém obýváku cítila nebo zda bych měla skutečnou radost z nové ledničky, když by byla takto vymámená.

Pokud ji nepotřebujem, nemusíme ji kupovat a pokud je opravdu třeba, není manžel nějaký trouba, na kterého se musí se lstí. Moje švagrová chtěla po manželovi kytici, tak nějak si ji vynutila s tím, že každý týden prostě bude doma kytka. A jak to dopadlo? Ve váze s nevábně zapáchající zabarvenou tekutinou, co možná kdysi byla čistá voda je jakési staré uvadlé cosi a k tomu přistrčí další čerstvou květinu, kterou ji manžel právě koupil a přinesl.

 Já od manžela dostala kytic pár, ale každá mi udělala velikou radost, zvláště proto, že byla nečekaná, každou jsem opečovávala, aby mi vydržela co nejdéle a většinu jich mám usušených doma a dělají mi radost i nyní a připomínají kouzlo okamžiku, kdy jsem ji dostala. Jen tak, pro radost.
Naše kuchyň je malá, akorát pro jednoho. Nemám moc ráda, když se mi tam někdo motá. Manžel se do kuchyně 2x nehrne a mě to ani nevadí. Ale když jsem ulehla, bála jsem se, co bude rodina jíst a hle, manžel odhalil své skryté vlohy a ukázal, že se umí pohybovat i v kuchyni, ví, kde co máme a k čemu to slouží a my si s holčičkama pochutnali na výborné večeři.
Není to často, o to je to krásnější. Možná, kdyby to bylo každý večer, ztratilo to své kouzlo. Poslední odhalení proběhlo v úterý večer. Dojela kamarádka s dětmi na prázdniny, její manžel nedostal v práci volno, dojede dnes večer. Nakrmily jsme děti, uložily a protože jsme se dlouho neviděly, bylo hodně povídání.

Já skřivan sice večer vydržím, ale stojí mě to hodně sil. V 11 večer jsem už šla zbaběle spát a když jsem koukla na jídelnu, jen jsem zavřela oči a řekla, že ráno přivstanu, že už prostě nemám sílu. Ráno jsem si přivstala a ejhle, jídelna uklizená a připravená jak na královskou návštěvu. Tak jsem politovala kamarádku, že tu v noci
ještě uklízela a sama se trošku zastyděla.

Když vstal mažel, vyprávěla jsem mu, jak u nás byla v noci hodná víla, která uklidila kuchyň s jídelnou a já ráno byla bez práce, že ta Maruška je prostě zlatá. Manžel se jen pousmál a řekl, že ta víla byl on. Zastyděla jsem se, od něho bych to fakt nečekala. A začala se trochu omlouvat, že už jsem fakt byla velice unavená a byla připravená, že ráno uklidím.

A manžel mi řekl: „Byl jsem byl hodně unavený a řekl jsem si, že to prostě ještě uklidím.“ Miluju ho. Moc.
Krásný den s plným žaludkem a krásným pocitem, že jsme milovaní a
milujeme přeje Tina5
Text nebyl redakčně upraven


Děkuji Tino 5 za obsáhlý e-mail. Samozřejmě, že jsem slovo bestie použil s velkou nadsázkou. Vždyť který muž se při pohledu na jídlo nezmění v divokou a dravou zvěř, a když za tím talířem ještě stojí krásná, usměvavá ženská, z kterého muže se nestává krvelačná bestie? 

Jediné, co mne lehce zaráží ve vašem příběhu, je absence lehké manipulace s námi muži. Ona velká manipulace mnohé z nás štve, ale taková ta drobná nám dělá dobře.

Ale ono je možné, že jako správná ženská ty drobné zbraně používáte, aniž byste to dělala vědomě. Vychází to přímo z vás. Tak mi dovolte, abych vašemu muži pogratuloval…

Dnes máme vztahové téma o jídle a našich vztazích

A tak se vás ptám:

  • Jakou roli plní jídlo ve vašich vztazích?
  • Vykrmila jste si svého muže?
  • Nebo on vás?
  • Umíte tím, co uvaříte, dát najevo, co k němu cítíte?
  • Rozpadl se vám vztah, protože jste nevařila jako jeho maminka?
  • Přeučila jste ho z prasáren na zdravou stravu?

Vaše příspěvky k dnešnímu tématu posílejte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jednu z vás dnes odpoledne kolem 16. hodiny odměním knihami

Bio Abecedář a Chléb v hlavní roli.

Reklama