Čtenářka marde do školky nechodila, hlídala ji babička. A její vnučka zase do školky chodit nemůže, protože pro ni není místo ve školce. I o tom je další milý příspěvek k dnešnímu tématu.

Dneska je většinou problém dostat malé děti do školky. Ale já myslím, že i doma je dobře, Vaše vnučka je určitě šikovná a všechno se naučí. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá marde, a přeju krásný den.


Dobrý den,

jsem asi jedna z mála, která do školky nechodila vůbec. Měla jsem babičku, která mě hlídala. Trochu mě mrzelo, když moje kamarádky začaly chodit do školky, ale babička byla moc hodná a učila mne spoustu věcí, chodila se mnou na procházky, hrála si se mnou, chytala se mnou motýlky a kobylky.

Tehdy tolik nevadilo, když někdo do školky nechodil. Básničky a písničky jsem se také naučila a každé odpoledne venku jsem se dozvěděla, co se dělo ve školce. V dnešní době se na děti kladou velké nároky už ve školce, učí se správné výslovnosti, chodí na angličtinu.

Mám vnučku, které nedávno byly tři roky. Je šikovná, společenská, ale jako z hadích ocásků. Ráda se učí nové věci, pomáhá při vaření i uklízení. Školku by potřebovala jako sůl. Bohužel ji nevezmou, protože její matka je na mateřské s dvojčaty. Je to veliká škoda. Ona sama se do školky těší, ale vezmou ji až poslední rok před školou. Myslím si, že bude mít velký problém doučit se všechno, co už umí děti, které tam chodí od tří let. Za dva roky se dá naučit spousta věcí.

Přeji hezký den

marde

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

  • Jak se Vám líbilo ve školce?
  • Chodila jste tam ráda?
  • Na co nejradši vzpomínáte?
  • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
  • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
  • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Napište mi také, budu se těšit na všechny vaše příspěvky. A co dnes získá za odměnu jedna z vás? Publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy. Vaše povídání posílejte jako vždy do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ŠKOLKA. Předem moc děkuju!

skolka

Reklama