Potřebujete nutně upravit váhu směrem dolů? Nechcete držet drastickou dietu, ale nevejdete se do oblíbených džínů? Začínají se vám dělat na stehnech dolíčky? Není nad to vyzkoušet si zaručený recept na krásu.

V čem spočívá? V ozdravné kúře z obyčejné suché uvařené rýže. Jejími zrnky se můžeme ládovat, co hrdlo ráčí. Je lehce stravitelná a ještě obsahuje důležité minerály a vitaminy.

A hlavně se po ní hubne. Jde jen o to na suché rýži nějakou dobu vydržet! 

Je na ni spoleh

„Rýžová dieta zaručeně funguje, a proto ji lze s úspěchem použít, když nutně musíte rychle zhubnout,“ říká herečka a moderátorka Eva Aichmajerová. „To se teď před Vánocemi hodí.“

 

Můžete si tak udělat „strýčka“ a vykompenzovat kilogramy, které s sebou jistojistě přinese vánoční hodokvas. Navíc je rýžová dieta i zdravá.

Anebo si nechte rýžový „půst“ až na leden. Pokud totiž během svátků zhřešíte a neodoláte chutným pamlskům, s rýží se opět rychle dostanete do formy a vrátíte se na původní váhu.

 

Dobré je provádět krátký rýžový půst nejen když je to potřeba, ale pravidelně alespoň jednou za měsíc jako prevenci. Ke znatelnému efektu postačí třídenní rýžový cyklus.

Rýže spolehlivě vyčistí zažívací trakt a zbaví ho všech škodlivin. Vy pak zase můžete sem tam vstřebat i nějakou tu nezdravou – leč moc dobrou – poživatinu.

 

Pokud na suché rýži tři dny nevydržíte, stačí i jediný „rýžový“ den. Alespoň pro začátek, než si tělo na změnu jídelníčku zvykne. „Vydržet se to dá. Musíte se přinutit a říkat si, že je to daň za to, že po zbytek měsíce už můžete jíst všechno, nač budete mít chuť,“ připouští pozitivní výsledky rýžového půstu Eva Aichmajerová.

 

Pojídání rýže ale není jediným fíglem na pročištění organismu a formování linie, který Eva ovládá. „Ještě jeden den v měsíci piji jen ovocné a zeleninové šťávy. Jinak jím cokoliv, akorát se snažím nenacpat se večer před spaním,“ prozradila na sebe další dietní trik.

 

Za odměnu kila dolů

Zrnka rýže je důležité „zalévat“ velkým množstvím vody bez bublinek, což by mělo být pravidelným denním rituálem u všech běžných „smrtelníků“. Nezoufejte, pokud hned napoprvé nevydržíte tři dny „na rýži“, a pochvalte se za každé shozené deko.

A když nezvládnete suchou rýži, zkuste aspoň nějakou jinou – méně drastickou – dietu. Teď před Vánocemi je to obzvlášť zapotřebí!

 

Držíte i vy před Vánocemi nějakou dietu, abyste si o svátcích mohla dopřávat? Nebo na dietu nastoupíte, až bude po všem? Vydržela byste tři dny o suché uvřené rýži?
Reklama