Bulvár

Ryšavci to dříve měli těžké

Přirození rezci to neměli lehké, dařit se jim začalo až v posledních letech. Do té doby byla rezavá hlava, mléčná pleť a pihy znakem nedůvěryhodným a esteticky odsuzovaným.

„Pozor! Brandejs hoří,“ volávali děti na mou spolužačku Martu, která měla vlasy jako nablýskaná měď. Uznávám, že dívka to hezká nebyla, pleť měla zbarvenou do ruda, řasy i obočí jako světlý med. Bylo mi jí líto, a tak jsem s ní trochu kamarádila. Pozvala jsem ji k nám, a když odešla, spráskla matka ruce. „Chudák, holka, ta si s těmi vlasy užije,“ litovala jí, protože za dob jejího dětství byly rezavé vlasy a pihy něco podobného jako chromá ruka. Prostě tělesná vada, handicap, stigma. A hned mi citovala říkanku, která se tehdy vrývala do ponižovaných dušiček nositelů tohoto genu.

Zrzi, zrzi, co tě mrzí,

ta zrzavá palice!

Podívej se do zrcadla,

vypadáš jako opice!

S rezky moc nikdo nechtěl kamarádit, byli osamělí, vyčlenění, zkrátka jako každý, který se liší od většiny. Stejně tak by dopadl černovlasý ve společenství samých rezků, ale to není všechno. Všimly jste si, že s rezatými lidmi jsou historicky svázané i špatné charakterové vlastnosti? Podle historických pramenů to nemají být lidé čestní, ale proradní, kterým není radno věřit. Vždyť i Jidáš je na všech obrazech rezavý! Sama s nimi nemám nejlepší zkušenosti, ale to může být náhoda. Tizian by se se mnou určitě hádal.

Co dokáže móda

V současnosti je rezavých jako máků. Samozřejmě, že spíše těch chemických než opravdových, ale znamená to jediné. Rezavá barva už není handicap, ale oblíbený módní výstřelek. I když pravého rezka určitě rozlišíte na první pohled. Je totiž rezavý všude, to znamená, že i řasy, obočí…a tak dále.

Jaký vy máte názor na rodilé zrzky?

   
06.01.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] řinka [*]

  Jo to moje tchyněSml31 vždycky tvrdila,že jsou poznamenaný od boha

  superkarma: 0 06.01.2010, 17:12:45
 2. [5] jastura [*]

  Přítel má špinavý blond, spíš trochu dohněda (asi ta pochc... sláma) ale fousky mu jdou do rezavaSml30. Vždycky se mi líbily rezaté holky, ale u kluků mi to přišlo škaredé. Nelíbí se mi rezaté řasy, ale to ani blondSml80

  superkarma: 0 06.01.2010, 15:08:46
 3. [4] FAXÍK [*]

  pamatuji se, že se jim na základce smáli, ale dnes se jim nikdo nesměje, ta jejich barva je skvělá a hodně ženských si dávají takovou barvu na své vlasy Sml67

  superkarma: 0 06.01.2010, 14:50:56
 4. avatar
  [3] enka1 [*]

  No za mého mládí to to neměly lehké ani děti s brýlemi....

  superkarma: 0 06.01.2010, 14:50:19
 5. [2] Dana90 [*]

  neodsuzuji je,to rozhodně ne,vždyť za to nido nemůže,ale nelíbí se mi to.I když viděla jsem jednou holku,které rezavá slušela a byla to myslím přírodní barva.

  superkarma: 0 06.01.2010, 14:26:57
 6. avatar
  [1] Bugy [*]

  Já nemám žádný názor - prostě někumu sluší rezavá barva a někomu ne.

  Je fakt, že asi řasy jsou nutné si obarvit.

  V dětstvíbydlela v sousedství jedna dívenka a ta byla zrzavá.

   Měla delší vlnité vlasy, bledou pleť a já byla tou její barvou nadšená. Vykládala jsem doma, že má zlaté  vlasy a vypadá jako princezna. Bratr mě zlobil, když mi říkal, že je zrzavá. Viděla jsem to jinak.

  superkarma: 0 06.01.2010, 13:39:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme