Bulvár

Ryderová chce prodávat kradené zboží

Herečka Winona Ryderová si už odkroutila čtyři sta osmdesát hodin veřejně prospěšných prací, ke kterým ji na začátku roku odsoudil vrchní soud v Los Angeles za krádež oblečení v obchodním domě. Nedávno stanula před soudem znovu: aby si vyslechla soudcovu pochvalu za hladký průběh jejího odčiňování a aby mu zároveň představila svůj nový dobročinný "projekt".

Winona se rozhodla, že svoje zlořádství zpeněží co nejvíce. Loni v prosinci ji policie zadržela v luxusním obchodním domě Saks Fifth Avenue v Beverly Hills. Herečka si odtamtud odnášela oblečení a doplňky v hodnotě přes pět a půl tisíce dolarů. Ryderová teď přišla z nápadem, že ukradené zboží prodá v dobročinné aukci, kterou chce navíc sama organizovat.

Její nápad se však nelíbí soudu, který bude Winonu ještě nějakou dobu hlídat. Herečka totiž kromě veřejně prospěšných prací "získala" také tříletou podmínku. Podle soudce Eldena Foxe nemůže někdo, kdo je v současné době trestaný, provádět dobročinnou aukci. Navíc si myslí, že herečka si chce udělat především dobrou reklamu. "Vaše klientka nemůže pořádat dobročinné burzy, protože je to kriminálnice," vysvětlil soudce Fox právníkovi Marku Geragosovi, jež Winonu zastupuje. Ten se však začal ironicky ušklíbat. "Je zvláštní, že soud může po trestaných lidech chtít pokuty a když chtějí pomáhat potřebným, zakáže to. Přitom jsem si jistý, že tato netradiční aukce by vynesla nejméně sto tisíc dolarů" uvedl. Winona totiž za krádež dostala ještě pokutu ve výši deset tisíc dolarů.

Soudce Fox však trvá na svém. Nepřesvědčily ho ani Geragosovy argumenty o tom, že Winona se během veřejně prospěšných prací hodně naučila a chce teď pomáhat slabým a nemocným dětem. Svůj trest si Winona "odkroutila" čtením pohádek dětem, prací v dobrovolnické organizaci Město naděje, v národním centru pro léčbu rakoviny v Duartu na severovýchodě Los Angeles. "Pracovala dokonce více hodin, než soud nařídil. Viděla mnoho dětského utrpení. Pracovala s dětmi, které čekaly na transplantaci nějakého orgánu nebo s leukémií," řekl před soudem. Soudce Fox odpověděl, že pokud chce Winona v dobročinnosti pokračovat, má navázat tam, kde přestala.  

   
10.04.2003 - Společnost - autor: Herta

Komentáře:

  1. avatar
    [1] átéčko [*]

    Stejně se mi líbí, je moc krásná. Držím jí palce!!!

    superkarma: 0 10.04.2008, 12:14:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme