corn

Mám ráda rychlé recepty na jídla, která skvěle chutnají. Pokud jednou ranou zmáknu polévku i hlavní chod, je to úplně nejlepší. A tak jsem si jednoho dne namočila den předem malé hnědé fazole a nechala se překvapit, co mě do zítra napadne na oběd.

Druhý den jsem vyndala z mrazáku balíček s nápisem „Hovězí na dušení“. A protože jsem se konečně spřátelila s papiňákem, rozhodla jsem se připravit maso právě v něm. Zavolala jsem si pro jistotu poradce na práci s papiňákem svou maminku. Ta mi potvrdila, že do něj klidně můžu zmrazené maso dát. Maso jsem zalila vodou, osolila, přidala pepř, dvě mrkve, dvě cibule a několik stroužků česneku.

Mezitím, co se maso dusilo v papiňáku, vařily se na vedlejší plotně fazole. Za půl hodiny nebylo v obou hrncích co dál vařit. Maso se téměř rozpadalo, fazole byly také dobře uvařeny.
Fazole jsem scedila, maso pokrájela na kousky a v hrnci od fazolí jsem na troše olivového oleje zpěnila a dozlatova osmažila cibulku. Přidala jsem maso i fazole, plechovku krájených rajčat, jeden rajčatový protlak a bylo hotovo!
Dochutila jsem česnekem, trochou pepře, sušeným chilli a solí a asi pět minut celé jídlo provařila.

Podávala jsem s čerstvým pečivem a volím okem. A i když to nebylo pravé chilli con carne, ale jídlo pouze inspirované touto dobrotou, měla jsem velký úspěch!

A z masového vývaru jsem udělala výbornou polévku s nudlemi.

Suroviny

600 g hovězího masa
podle chuti fazolí
plechovka krájených rajčat
plechovka rajčatového protlaku
cibule
mrkev
česnek
sůl a pepř
chilli
olivový olej

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama